Prvi šator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nemogu prokužit jesi neki zaebant il si neinformiran. Iako rekao bih ovo prvo. Ako je ipak riječ o ovom drugom, onda bolje i malo pročitat nešt prije neg izvališ još neku veću glupost.
U box 100x100x160 ti bi nakurio 850w svijetlosti :fuck:, imaš još kakav vic da se svi nasmijemo. E ali mogao bi pod tim komotno uzgajati Agavu, one trpe temperature i do 80 stupnjeva, ako je uspješ zadržati u tom okviru. Bilo koja vrsta pustinjskog kaktusa svakako bude uspjevala :thumb:.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa ako ih vec imas mozes probati montirati hps i jednu/dve pa vidi stanje sa temp. u satoru i sve ce ti biti jasno ;) ako su dve previse probaj sa jednom. u svakom slucaju gledaj da ti temp. ne prelazi 30C pod uslovom da mozes drzati vlagu iznad 40%, u vege pozeljno oko 60%
 
02.12.2016
37
13
8
znam to za temp, hvala na odgovoru, imam već neko vreme neke automatike pod te dvije LED lampe pa gledam da mi ne ide temp. ispod 20 i iznad 27, obično je u rasponu 22-26, a sad bi malo unaprijedio grow prostor jer ovo što sad imam je teška improvizacija, pa zato taj šator i možda mi uleti taj HPS od 250w pa zato pitam. Išao bi i exhaust fan, ne znam točno kojeg kapaciteta, mislim neki srednji rang da je bio taman negdje kapaciteta za takav šator. U sobi u kojoj bi bio šator je dnevna temperatura oko 20 +/- pa stepeni a sad kad je zahladilo je i manje ali opet podnjošljivo u rangu 15-20 stepeni.
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam nikad radio sa led-om, ako ne greje mnogo ima sanse obzirom da ti nije prevruce u sobi. moras testirati kad skupis svu opremu, onda ces znati 100% jel mogu obe ili jedna led
 
02.12.2016
37
13
8
taj LED ništa ne grije prisloniš ruku s donje strane gdje ide svjetlo temperatura je kao recimo laptop odispod kad se zagrije kad radi malo jače, 15 cm ispod spustiš ruku osjetiš možda stupanj dva da je toplije....a te led panele prodaju recimo kao 300w pa ima 100x3 diode i deklariraju im radni vijek od 50000 sati ali je stvarni output te lampe ustvari između 120-150w jer diode vuku oko 1.2-1.5w, inače bi im trajnost, ako bi radile punim intenzitetom bila puno kraća nego tih 50000 koliko proizvođači obećavaju. I tako je koliko sam skhvatio i sa no name i sa renomiranim LED panelima, uglavnom od deklarirane snage te lampe više manje daju upola manje, tako da ako se lampa zove SUN-SUPER-EXTRA-RED-500W stvarni output bi bio oko 25ow i koliko sam skužio bi to odgovaralu HPSu od nekih 200w......sad, s tom LED rasvjetom je problem od proizvođača to proizvođača kakve dioede koriste i kakve leće preko njih da fokusiraju svjetlo a i na koji spektar su namještene diode tako da 500w dvije lampe mogu varirat u tome šta i koliko i kakvog svjetla daju. Ali eto šta se temperature tiče to tu uopće nije neka stavka. Recimo da mi je jedna ta lampa par sati zatvoren bez ventilacije grow prostor ugrijala na možda 35 stupnjeva....znači zaista banalno griju te lampe.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.