prvi, ali ne i poslednji pc box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2011
19
0
0
39
poz ljudi, evo kao sto sam rekao na vanjskom postu, da vam predstavim moje stvaralastvo :)

Imageshack - 140720112620.jpg

Imageshack - 150720112632.jpg ( usisavanje vazduha )

Imageshack - 150720112634.jpg ( 2 komada, za izbacivanje )

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

e sad, kratak opis onog sto se nalazi unutar ovog midi kucista.

4 stedne sijalice , 2 x 15w ( sija 75 w) lumeni 870- 6400k i 2 x 26w ( sija 130w ) lumeni 1550- 6400k

znam da ovo nisu bas odgovarajuca svetla, jbg... u Srbiji je invalidna socijalna pomoc veoma mala, pa sam imao oko 50 eura na raspolaganju. no, bez obzira na to, nadam se da cu sa ovim osvetljenjem uspeti da odradim vegetativnu fazu, a od sledeceg primanja za cvetnu fazu, uzecu CFL SIJALICU OD 200 W ( CRVENA ) 2700 K 13650 lumena...

eto... to bi bilo to ukratko.... ako neko ima bilo kakvo pitanje, vrlo rado cu dati sto bolji odgovor :)

ps. nadam se da necu dobiti puno kritika od iskusnijih growera :vb_wave:

pozzzz
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
Fino to izgleda, lepo si ocistio sve unutra, kolko vidim Alu zaastita za soferku :D, Trebace ti jos jedan mali vent da duva po vrhovima, A sto se tice svetla, bice to dovoljno za pocetak, (za kvalitete, a malo jeftinije stedne sijalice, imas VITOONE u beogradu).

Samo pazi sta stavljas unutra, to je malo prostora, i uglavnom od starta na 12/12. tu najbolje idu dwarf sorte.
Pozdrav i sretno!
 
10.06.2011
19
0
0
39
Hvala D :) da, isprva sam hteo onu obicnu aluminijumsku foliju, ali sam ih nekoliko primera video da se koristi ova sa kruzicima, i odma sam brze bolje kod kineza pazario jednu :D

taj ventilator sto je dole, za ubacivanje vazduha je veci i jaci od ova 2 sto izbaciju, da li mi bez obzira na to, treba jos jedan za ubacivanje?

a sto se tice semana, ne postoji nikakva sansa da nadjem ili kupim neko kvalitetno " rasno " seme, vec cu morati da ubacim neko koje budem nasao u sutrasnjem paketicu :D
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Fino, uredno to izgleda. samo jedna stvar, meni kad su ventovi bili unutra (bez zastite) lisce mi je vuklo i trgalo. Jer moras znati da je to mali prostor i ako ces imati fenotip sative, pripremi se na konstantan rasr u visinu pa cak i u fazi cvatnje. ja mucim muku s domacicom od prvog do zadnjeg dana. raste i raste. Pa samo pazi da ti vent ne potrga biljku. Inace sve super!
 
10.06.2011
19
0
0
39
born_to_be_green je napisao(la):
Fino, uredno to izgleda. samo jedna stvar, meni kad su ventovi bili unutra (bez zastite) lisce mi je vuklo i trgalo. Jer moras znati da je to mali prostor i ako ces imati fenotip sative, pripremi se na konstantan rasr u visinu pa cak i u fazi cvatnje. ja mucim muku s domacicom od prvog do zadnjeg dana. raste i raste. Pa samo pazi da ti vent ne potrga biljku. Inace sve super!

Hvala zeleni :) a sta mislis o tome da ispred ventilatora nabudzim metalnu mrezicu kao sa starih nisko kvalitetnih zvucnika? biljka nece moci doci u dodir sa propelerima, a dobijace indeticnu kolicinu vazduha? a sto se tice rasta, ja u svojim danima nemam bilo nikakvih obaveza, sobu napustam 1 nedeljno :D tako da cu moci da je svakodnevno navodim pomocu LST u pravcima koje ja zelim. planiram da pokusam da je vodim u spiralu, no. bicete obavesteni cim se postavi seme unutar boxa.

hvala jos jednom :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, samo stavi neku zastitu, ali da ne bude pregusta pa da manje zraka vuce van, i bit ce u redu. :)
Sretno u PC growanju.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....pohvale za box......sve super a ako ces imat problema sa temperaturom stavi neko staklo ispod lampi i to je to......sretno u growanju....
 

The

Aktivan Član
30.10.2009
82
19
8
33
www.flow.co.rs
ragga je napisao(la):

Alu folija je losa jer pravi Hot spotove, zato ljudi stavljaju ovu...tako da si to odlicno zavrsio..
Ne treba ti vise venta za ubacivanje, jer uvek treba vise za izvlacenje nego za ubacivanje, da bi se stvorio odgovarajuci pritisak, neko ni ne stavlja za ubacivanje, samo ostavi rupu ;)
A sto se tice semena,sta znam... stavljaj odma na 12/12 rezim ,al vidi da ne uzmes od neke sto dize ludacki, jel su to uglavnom sative... To e to od mene pozz
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zastita od sunca za sajbe auta...u svakom vecem prodajnom centru, trgovinama autodjelovima, na auto piji, kod kineza...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....alu folija ti stvara hot spotove i przi biljku zato se ne preporucuje, alu folija za vjetrobransko staklo je puno puno bolja a ne kosta nista puno vise a i dobar je izolator jer je napravljena od nekog pjenastog materijala.....