Prvi box 50x50x100

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.12.2021
74
135
33
21
Pozdrav drugari, odlučio sam napraviti svoj prvi box i krenuti sa avanturom.Počeo sam razmisljati pre par meseci o toj ideji i odlučio sam preduzeti svoje prve korake.Prvi box sam odlucio napraviti sam i nekih manjih dimenzija, te se naučiti o svemu tome.Planirane dimenzije boxa su 50x50x100, mislim da su sasvim dovoljne za moju prvu biljku.Eh sada cu ispisati planirane specifikacije za sam box, hteo bih čuti vaša misljenja o samim specifikacijama..

Osvetljenje: Planiram napraviti cfl panel koji ce se zasnovati od 6 20w sijalica, možda budem stavio jos 2 ako bude bilo potrebe..Sam panel sam hteo sastaviti na sličan način ovome.Ubačena slika, pišite vasa misljenja o ideji.

Ventilacija: Što se tiče ventilacije, planirao sam da mi sam ulaz vazduha u box bude pasivan.Za ispuh vazduha sam mislio staviti kupatilski ventilatori fi 100, koji mislim da je sasvim dovoljan za te dimenzije i naravno 1-2 kompjuterska venta u sami box za bolji protok vazduha u boxu.Takodje me zanimaju vaša misljenja, samo pišite.
-Sami box iznutra sam mislio obloziti sa Mylar Bubble folijom jer je svi smatraju najboljom.

Hteo bih da mi pišete mišljenja o navedenom boxu.Šta je bolje za boxic, a šta ne.Kroz pravljenja boxa cu se oglasavati ovde i ubacivati slike da vidite kako sve teče, a i naravno ako negde zapne da pripomognete heh..Nadam se da ću sto pre zavrsiti sa boxom i započeti sa avanturicom.Do sledeceg javljanja, veliki pozdrav drugari ;) FE3D16D0-0C06-42FE-A4B2-9AD5DC304569.png
Ovako sam planirao izgledati panel.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
Pozdrav i dobrodošao!
Meni u oči upada visina - nije toliko tragično, radili su ljudi micro growing i u mnogo nižem prostoru, ali mislim da je za tebe bolje da ne ideš ispod 150cm
Jer kad zaračunaš visinu potova i udaljenost sijalica od vrhova biljke, neće ti mnogo ostati za samu biljku :)
Opet kažem, nije neizvodljivo, tim pre što planiraš CFL a one mogu na desetak santima od vrhova već, ali lično mislim da ćeš brzo i sam prerasti taj box, i želećeš više - više biljki, više svetla, više svega :) a uvek je lakše oduzeti na visini boxa nego dodavati
I CFL ti nisu najsrećniji izbor po mom mišljenju, bolje napravi LED E27 panel, daleko isplatljivije i zasigurno veći prinos (s tim što onda def moraš poraditi na visini)

Sretno dalje!
 
02.12.2021
74
135
33
21
Nije mi problem napraviti viši box, da li mogu ostaviti iste specifikacije sijalica i ventilatora na visinu od 150cm jer sam vec pokupovao navedeno..Hvala puno na savetima :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
e super box malo veci od mog kad sam uzgajao bas sam zelio tih dodatnih 15cm bit ce odlican za jedan grow. ja bi samo neku reflektirajucu iznad sijalica malo da povecas broj luxa :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair
02.12.2021
74
135
33
21
Iskreno ne znam ni ja sam, citao sam kako je bolje za pocetnika napraviti prvo neki cfl pa posle preci na LED..Ako imas neku ideju za LED panel, neki pristupacniji za te dimenzije, salji :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
moj je npr 60W 20 eura. 35x35 dimenzije. ti bi mogo i veci/jaci. Sad kina i kvaliteta ne znam al evo ja radim "2 grow" jos uvjek super radi. prosli grow oko gram/watu tako da je kvalitetna ledica. biljka je skoro dirala panel nije gorilo tako da za mini box je super ispala lampa. link je crko al mozes slicne nac.

sta se trenutno sadi?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair
02.12.2021
74
135
33
21
Razmislicu i pogledacu gde ima takvih panela u Srbiji za iduci grow. Kupio sam sve potrebne materijale i isekao daske za cfl panel. Probacemo prvi sa ovim panelom da vidimo kako cu se snaci, naravno uz mentora. Hvala ti puno na savetima, definitivno cu ih iskoristiti :)

Naruceno je OG kush seme, treba mi stici uskoro i krenuti sa avanturicom, ne mogu docekati.Receno mi je da je OG kush jako dobro seme za te dimenzije. :)
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ispratit cu al nisam sadio u zemlji ne sjecam se. cak i chilly sad prebacujem na vodu. al imas ovog mentora koliko vidim studenti mu super rezultate dobijaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nema nista ko prvi grow. ili previse pustis ili prerano zajebes a ona leti ko luda danas 3 cm sutra suma ahhaha. nadam se da si dobro resio miris ili ti nesmeta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair
02.12.2021
74
135
33
21
Nemoj da me bacas u bedak hahaha, nadam se da ce se nesto izvuci.. Iskreno ne bi trebalo da mi smeta ali ako bude bilo potrebe, sastavicemo nesto.
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
mal je boks mene je preduhitrila moras cesto savijat. smisli kako ces usidrit LST. npr moj prvi grow sam zasro radi toga. drugi sam napravio sistem olakso mi zivot nenormalno.
 
02.12.2021
74
135
33
21
Mislio sam topingovati i onda uraditi LST, sta mislis o tome? Hteo sam te pitati recimo do koje visine boxa mogu praviti sa ovim navedenim specifikacijama ventilatorom i tim cfl sijalicama. Mogu li recimo napraviti box visine 150cm i ostaviti isti ventilator fi 100 i cfl panel?
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ima negdje formula u temi ventilatori, al ovaj moj je 3 puta vise nego sto mi treba. tako da mislim da ces ti sa kupaoniskim bez problema.kolega mi je imao veci boks sa kupaoniskim i carbon filterom nije se osjetila trava a cirkulisalo je. plus ti imas i ventove oko biljke tako da mislim da ce dovoljno doc
cfl ne treba bas velik razmak tako da sve zavisi koliko mozes toplinu kontrolisat u boksu al vjerujem imas dosta za tu sirinu mozda moze malo jace, mozda ti se javi neko ko ima iskustva sa cfl ili vidis po forumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.830
258
Can lite serija sa flange, jer se flansna moze skidati i montirati na klik, pa kad predjes iz vege u cvet, samo klikom montiras filter, jer je flansna vec zalepljena na crevo-turbinu ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dizair