prvi box (domačica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
Najprije veliki pozdrav svima vama i svaka pohvala za forum...a sada malo vise o onom zasto sam tu,sta trebam ,kako sam dosla i i i ...



krenimo onda :


prije jedno malo vise od tjedan dana sam igrom slucaja bacila jednu no name sjemenku u teglicu sa cvijecem,iduci dan je vec nikla .... nisam imala namjeru zadrzati ju ,niti sam ista znala o biljci...jednostavno sam odlucila pustit ju da vidim "kam ide " ,kako i do kada .... i tako je dosao dan 2 ili 3 i ona se izduzila i izbacila dva nova listica (rebrasta).... kako meni nije vrag dao mira odlucila sam osnove stvari nauciti i primjeniti ih koliko budem u mogucnosti... i tako je krenula moja potraga za idealnim informacijama oko uzgoja (iako to nije bio plan).

nakon svega i svacega naisla sam na vas i daleko ste najbolji forum o tome..... sa najvise informacija i svega.
citala sam jako puno toga ,i pokusala sve pohvatat al nece to tako lako ici stoga trebam vasu pomoc.... evo kakva je trenutno situacija .

imam 3 biljke (razlicitog uzrasta ,sve su razlika 2-3 dana ) i sve su u jednom boxu.
box je duzine 50 cm x 50 cm visina i unutra imam 6 lampi (stedne zarulje )

23 w
12 w
11 w
2x po 13 w
20 w (cool daylight)

imam i dva ventilatora ,posudicu s vodom (i mokru carapicu),foliju (slabiju stranu sam okrenula)
imam i termostat (temp im je uglavnom oko 23-26 C, po noci niza naravno.... + gasim ventilatore)
zemlju sam pripremila kako vi ovdje navodite .... i to je ukratko to ..... stavim dvije slikice i naravno ocekujem koji savjet :))


moja najstarija biljcica :
2ykj9yg.jpg



ekipa na okupu :
25koq2o.jpg



toliko od mene zasada .... i lijepi pozdrav svima .......
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
to je zato sto ga je decko slagao (nije bas onako kako sam ja htjela al eto,sta je tu je ). bilo je u planu i neko prosirenje po potrebi al zato smo tu ,da nas savjetujete .....ugl 50 je duzina ,i visina 50 cm (iskreno s racunjanjem i brojkama se jako slabo snalazim... postavit cu sliku boxa )mislim da je veci nego ovi pc ) vidno siri ako nista vise ....ali vi cete to bolje znat ipak sam ja tu nova ..... i znam samo ono sta sam citala od vas .....

evo slika boxa izvana :)

2n9zyv9.jpg
da si to mozete nekako predocit

* * *

dimenzije su 50x50x50
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja tražim vent za ispuh na tom boksu, al ga nevidim. I da je bar još na to sve dodati 2 daylight da se dobije više lumena, ipak je riječ o tri biljke a to sve ukupno što imaš možda daje 6.500 lumena.
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
hvala ti na korisnoj info reci mi odmah s cime si ih ti zahaklao za "strop" ili ako si ih postavljao i bocno kako si to izveo najlakse . zensko sam pa smo ja i alat na VI :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
No Joke je napisao(la):
Ja tražim vent za ispuh na tom boksu, al ga nevidim. I da je bar još na to sve dodati 2 daylight da se dobije više lumena, ipak je riječ o tri biljke a to sve ukupno što imaš možda daje 6.500 lumena.


gore iznad njega je PS3 koji ispuhuje topli zrak prema njima dole a ovi ventac pusu prema vratima (rupama) ali ako je mozda bolje stavit jos jedan potrudit cu sve svakako ... ah usput .... dobila sam savjet da mogu i 5 od 30 w stavit :) ili da dodam jos dvije day light ? hvala vam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nemas neku visinu pa ne treba duzi vege, slobodno mozes sa crvenim spektrom, i da savetujem npr. bar 4 x 30w al kvalittnijh lampi, tipa osram, ili philipsov tornado 32w
p.s. na kom su uopste rezimu svetla
 

Hljebb

Aktivan Član
18.11.2012
88
100
0
34
Improvizovao sam , uzeo sam komad lima koji sam busio 2 puta na mjestu gdje bi se nasla jedna sijalica , te bih ih spojio nekom zicom koju bih jako zategnuo. Isto to mozes uraditi sa nekim punim drvetom te naci neki nacin da sijalice pricvrstis' za isto .. ali prije svega to drvo ili lim o cemu se vec radi oblozi celofankom pa uradi neki kao homemade reflektor. Pogledaj moju temu pa probaj nesto uraditi na taj kalup , ime teme " Hljeb's little family " . :vb_wave:

* * *

https://forums.vutra.org/dnevnik-uz...cfl-grow.html?highlight=Hljeb's+little+family
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
PowerSee d je napisao(la):
nemas neku visinu pa ne treba duzi vege, slobodno mozes sa crvenim spektrom, i da savetujem npr. bar 4 x 30w al kvalittnijh lampi, tipa osram, ili philipsov tornado 32w
p.s. na kom su uopste rezimu svetla

tornado imam jednu 11 w ,preslabu na zalost..... sto se svijetla tice na 18/6 smo (ako se ne varam mozda sam se zaj ---ubila sam se trenutno-) ali citala sam tu da bi mozda bilo bolje stavit na 12/12 pa sam mislila prebaciti ,savjeti ?
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
Hljebb je napisao(la):
Improvizovao sam , uzeo sam komad lima koji sam busio 2 puta na mjestu gdje bi se nasla jedna sijalica , te bih ih spojio nekom zicom koju bih jako zategnuo. Isto to mozes uraditi sa nekim punim drvetom te naci neki nacin da sijalice pricvrstis' za isto .. ali prije svega to drvo ili lim o cemu se vec radi oblozi celofankom pa uradi neki kao homemade reflektor. Pogledaj moju temu pa probaj nesto uraditi na taj kalup , ime teme " Hljeb's little family " . :vb_wave:


https://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/11917-hljebs-little-family-cfl-grow.html?highlight=Hljeb%27s+little+family

hvala ti puno ovo je jako korisna informacija a i link ce biti,sve mi se nekako cini da cu ovaj put pokusat sve to izgurat u ovom boxu do kraja ,a u meduvremenu s vama "slagat" i novi. svi linkovi koji su vec dosada tu su mi stvarno korisni.
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
citajuci i razmisljajuci o svemu ovom (jos jednom hvala na savjetima) sad za weekend cu malo preurediti box...mozda cu jos ubacit 2 jace zarulje,imam jos jedan ventilator od kompa pa cu ga gore postaviti i svakako ubaciti foliju (ona za zastitit auto od sunca moze ?ako ne obicnu). al definitivno jos moram to doraditi. i svakako me savjetujte sa tim lampama meni to sve tako tesko za pohvatat (smijesno al nika da te crvene i plave i day light pohvatam,kad koja i koliko i lalallala ) ja cu uvijek bit detaljna sa slikama i potrudit cu se poslusat sve savjete :)))))
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Da stavi tako još jedan ispuh gore. Obloži ga tom reflektirajućom foliom za vjetrobransko staklo, moš je kupiti na svim benzinskim postajama i dodaj još dvije žarulje. Moj ti je box dimenzija skoro ko tvoj samo što je moj višlji 20 centi i trpam po dvije biljke na 8 CFL od 23w, sveukupno oko 12000 lumena. Žarulje sa oznakom 6700 k su ti daylight i najbolje su za vegetaciju dok sa oznakom 2700k su ti za cvijetanje. Ništa to nije da se mora ali je uvjek bolje imati više daylight žarulja za vrijeme vege a za vrijeme cvijetanja ovih od 2700k. Ima i ljudi koji od početka do kraja odrade sve na 2700k i nemaju zamjerki nikad. Kod mene ti je uvjek 6 daylight i 2 od 2700k u vegi a onda kad prebacim na cvijetanje mi je 6 ovih od 2700k i dvije daylight. Eto nadam se da je pomoglo. Malo prouči na forumu o rasvjeti, ima negdje, i imaš tabelu spektra svijetlosti negdje. Da sam pametniji sad bi ti ja stavio link od toga topica al nemogu ga naći. Sve u svemu vidi se da imaš volje i želje pa brijem da će to da ide sve u šesnajst :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@ and swizzz

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
pozdrav...uvijek je lijepo vidjeti zhensku cheljad u growanju...

nego...da si malo izrachunash.uvidjela bi kako je jeftinije i jednostavnije rjeshenje ipak ichi sa nshto jachim zharuljama-manje ti ih treba i lakshe ih je hendlat ..il...mozhda chak jedan hps od 150W da si nabavish..
shto se tiche folije...svakako bi ti preporuchila barem tu zashtitnu-za shofer shajbu... sa tako nechim mozhesh i reflektor izvest...tj. ja sam neshto slichno napravila ..dodushe bile su u pitanju neonke.ali ni ove male shtedne ne griju ne znam koliko jache + ako ne stavish reflektor bash da bude u dodiru sa zharuljama-mislim da se neche nishta zapaliti.
reflektor o kakvom govorim je napravljen od fascikkla..oni mogu biti od malo kvalitetnijeh kartona ili chak plastike ( ili plastificirani )..od tog materijala oblikujesh reflektor-zakrivish malo krilca..i sve dobro presvuchesh folijom..ja sam koristila mylar foliju...
mozhda sada mislish kako do svega spomenutog ( osim fascikla) nije lako dochi.ali..sve se to mozhe nabaviti putem interneta...
inache..biljke su ti malo izduzhene...shto znachi da im treba josh svjetla..i to nemoj olako shvatiti...najbitnije ti je rijeshiti tu rasvjetu..
+ moja preporuka bi ti bila da biljke hitno presadish u klasichne posude za cvijeche..pogotovo ove iz posudica za jogurt..
+ obavezno nekako izmjeri temperaturu u boxu ...i vlazhnost.
mislim da ovom charapom pokushavash podichi vlazhnost..jel?..ali..nigdje ne vidim termo/higro metar..
sretno
p.s. nemoj ostavljati post za postom...vec koristi opciju uredjivanje...meni osobno ne smeta...ali..vechini smeta to "spam postanje"..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
No Joke je napisao(la):
Da stavi tako još jedan ispuh gore. Obloži ga tom reflektirajućom foliom za vjetrobransko staklo, moš je kupiti na svim benzinskim postajama i dodaj još dvije žarulje. Moj ti je box dimenzija skoro ko tvoj samo što je moj višlji 20 centi i trpam po dvije biljke na 8 CFL od 23w, sveukupno oko 12000 lumena. Žarulje sa oznakom 6700 k su ti daylight i najbolje su za vegetaciju dok sa oznakom 2700k su ti za cvijetanje. Ništa to nije da se mora ali je uvjek bolje imati više daylight žarulja za vrijeme vege a za vrijeme cvijetanja ovih od 2700k. Ima i ljudi koji od početka do kraja odrade sve na 2700k i nemaju zamjerki nikad. Kod mene ti je uvjek 6 daylight i 2 od 2700k u vegi a onda kad prebacim na cvijetanje mi je 6 ovih od 2700k i dvije daylight. Eto nadam se da je pomoglo. Malo prouči na forumu o rasvjeti, ima negdje, i imaš tabelu spektra svijetlosti negdje. Da sam pametniji sad bi ti ja stavio link od toga topica al nemogu ga naći. Sve u svemu vidi se da imaš volje i želje pa brijem da će to da ide sve u šesnajst :icon_mrgreen:
ja im taman mogu jos nekih 20 cm visine priustiti... dvije zarulje i ventilator obavezno stavljam... ventilator vec ceka,a zarulje i grlja moram nabavit najgore mi je to sto trenutno nemam novaca (nadam se da ce danas sjest nesto).
poslikat cu danas sve zarulje . na nekima pise i K na nekima ne ... naravno da si mi jako puno pomogao...najlakse si mi objasnio ono kaj me najvise mucilo .... :))) stvarnnnnno hvala ....

sto se vremena tice stavila sam ih na 12/12 h.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
pogledala sam si za pocetak ovo i odlucila tu metodu primjeniti,presaditi malene u vecu posudu i potrudit se nabavit jos dvije sijalice ,danas ubacujemo ventac (treci-gore) i lst .

evo jos malo podataka o rasvjeti :
ja se ne sanalzim najbolje znam da imam 3 =2700 k ) 13w 13w 11w

a ovo pise na ostalima :
12 W 827 220-240 V 59-60 Hz
20 W cool daylight 170-260 V 50-60 Hz ~1108
23 W electronic 220-240 V 50-60 Hz 190 mA (samo to pise)

evo jedna slicka ne znam jesam li ja to najbolje napravila ....nadam se da jesam i da nisam biljku šokirala .....

10wp8h1.jpg


danas im dajem malo vodice,odstajale.
p.s smijem ubacit u cca 1 l vode nekoliko kapi limuna (citala sam da je to ok,al me zanima sta vi kazete) mjerace jos nemam....ni za zemlju ,ni za vodu,ni za vlagu samo temp koja od cca 20 C -25 C
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and m@l@