prvi box (domačica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
i ja se nadam .... onda sam si pak mislila da je ova posuda premala :O mozda ju to nekako koci u razvoju ,al opet ako ju idem presadivat mogu ju totalno sjebat (sooorrrrrrry na izrazu pobjegne mi 3:) ). jer moram LST odvezat pa opet vezat po mogucnosti na ista mjesta .....ahhhhh......pa presadit i pazit da ne zeznem korjene i lalalalal ..... iako mi je receno da moze ostat u toj posudi kontam si mozda ju presadit ..... ne znam ni sama ...al listovi me najvise J*** !
probat cu sa vise vode za pocetak .... spustim ju na 6,2 -6.o i zalijem dok ne procuri dole .....i to je sve ....i do sada je sve bilo normalno :O
 

ocusadit

Aktivan Član
07.09.2012
72
39
18
35
Badivefi
ja je nebi presađivao. možda da si na početku napunila posude do kraja :), moguće da još uvijek možeš al neznam dali ima smisla sipati zemlju sada odozgora. posuda mi izgleda ful ok, to je 2L? mislim da ni nemas dovoljno svijetla da bi bile potrebne vece posude.
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ah prvi grow pa ne znam ....meni je bila malo cudna jer se ko prorijedila ...kad kazem prorijedila mislim na to da mi je biljka bacila jos dvije tri jace "grane"
i pocela davat na tome listice ,al se i bila objesila ...pa sam ju jos i lst pa joj je sve to mozda bio poveci sok ....... vidit cemo kaj ce biti dalje .....

ah da ....mislim da su i ove dvije male (novije) mudonje .....
do sada sam imala oko 5-6 biljki i sve su bile muke :p samo s ovom prvom mi je ajmo rec "krenulo" heheh....al ne odustajem ja tak lako 3:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
ne vjerujem da su i te 2 muske, cisto iz razloga sto mislim da je prerano jos da se vidi, sacekaj jos malo, nemoj ih hejtat u startu osjete one to :c
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
vandalx je napisao(la):
ne vjerujem da su i te 2 muske, cisto iz razloga sto mislim da je prerano jos da se vidi, sacekaj jos malo, nemoj ih hejtat u startu osjete one to :c
znam da cu mozda zvucat umisljeno ,al vjeruj mi mislim da imaju oko 14 dana i vec pogodim sta je ...ili se svaki put sje*** !! nemam pojma evo slikat cu obojicu XD hahahahha pa mi ti reci sta mislis jer sigurno znas vise od mene .....

a sad jos jedan problem ...naime ...biljka mi je totalno unistena,suha ,....ne znam kakva ....i ne znam kaj joj je ......
vode je dobivala ,gnojila ju nisam , sve je ko i obicno a ona je umrla .... evo sad cu slikat sve ..... htjela sam sto prije to sve javit ....... a sad odoh slikat ....... tako sam ocajna :((( i bas mi je zao ....a ne znam sta se desilo :(
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
24nf8sg.jpg


2nv9fo.jpg


33kg0ll.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
swizzz je napisao(la):
duzina : 75 cm
visina: 50 cm
dubina: 45 cm

(otprilike cm vise manje )

sutra uzmem i zemlju i crvenu i zelenu plantelu .

znaci meni odgovara 250w hps
Dosta ti je i 150w i vidi da sa plavim spektrom a u cvetanju stavi sa crvenim spektrom dosta ti je 150w dobre su i philips srecno :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
E jebem joj misa al se oklembesila... valjda ce se izvuci...
Ja sam skinuo na komp (iz ove teme) siptome kad se biljka razboli pa po tome radim dijagnostiku :D

sa ovih slika meni lici na ove simptome pa ti vidi sta bi od toga moglo da bude...

8) Biljka je uvenula iako je tlo vlazno.
-> previse gnojenja, gnjecavo tlo (mocvara), osteceno korijenje, nedostatak bakra (vrlo vjerojatno)

13) Listovi su uvijeni, a nakon toga postanu smedji ili umiru
-> svijetlo je preblizu biljke
-> rijetko je problem u nedostatku Kalcija (Ca) ili Bora

srecno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ollllllllllllllllllla ...dragi moji ....evo mene opet !!!!
stanje je ovakvo malena se oporavila ...po meni jako dobro ...puno vode ....je dobila .....i danas kad sam dosla zivnula je poslikam kasnije i stavim slike cisto da se vidi sve to ..... prije i poslije :)

stavljam jos jednu krpu s puno vise tekucine kako bi bilo sto vise vlage unutra i pazim posebno na vodu i tlo ...... i mislim da imam jos jednu malenu .....zensku ne :D
bilo kako bilo ....guramo dalje pa sta bude da bude ...ovo je bio prvi pokusaj a na greskama se uci ...za pocetak ...trebam jos box slozit i preuredit i hps-icu uzet .....i onda : ajmo jovo na novo ..... :)

sve u svemu impresionirana sam kako je izdrzivljiva i kako se oporavila nakon svega ...... savrsena je to biljka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname and s0va

Orange14

Aktivan Član
08.04.2013
51
15
0
Serbia
swizzz je napisao(la):
ollllllllllllllllllla ...dragi moji ....evo mene opet !!!!
stanje je ovakvo malena se oporavila ...po meni jako dobro ...puno vode ....je dobila .....i danas kad sam dosla zivnula je poslikam kasnije i stavim slike cisto da se vidi sve to ..... prije i poslije :)

stavljam jos jednu krpu s puno vise tekucine kako bi bilo sto vise vlage unutra i pazim posebno na vodu i tlo ...... i mislim da imam jos jednu malenu .....zensku ne :D
bilo kako bilo ....guramo dalje pa sta bude da bude ...ovo je bio prvi pokusaj a na greskama se uci ...za pocetak ...trebam jos box slozit i preuredit i hps-icu uzet .....i onda : ajmo jovo na novo ..... :)

sve u svemu impresionirana sam kako je izdrzivljiva i kako se oporavila nakon svega ...... savrsena je to biljka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
evo sjedim tik do njih a nikako da spojim usb kabal s mobom i poslikam to (mob mora stalno na punjacu bit) . pa dok prebacim slike pa loadam ...ne da mi se ukratko ....al sad sam sretna i mirna jer se super oporavila ...dodala sam malo zemlje (nove).i jos malo zalila .... ima dosta krupnog stiropola / stiropora (nez vise kak se pise) pa voda brzo pobjegne i osusi se zemlja ..... zato nikad nije vlazno previse i prze se osusi.... evo obecajem slike svakako al malo kasnije :D sad sam stoneeeeed xD

bila sam se stvarno prepala da ju mogu bacit i suze su mi krenule koliko mi je krivo bilo... koliko sam truda ulozila i lalaalla..... sad pazim malo vise :D
btw ovo je bio prvi ozbiljniji problem odkako ih imam uopce :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: s0va and ocusadit