prvi box (domačica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
sto se tice otisaka, otiske mogu da prepoznaju jedino ako imas dosije, a kad imas dosije,
tj kad si krivicno osudjen oni ti uzmu iste i sad samo uporede sa ovim, a ako nemas dosije
onda si mirna ali zasto bi to slikala i kasnije paranoisala dal ce biti nes ili ne, uglavnom
rlx i ne slikaj se vise :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
swizzz je napisao(la):
a sad ono glavno : izmjerila PH vode (kupila u pet centru 3 u 1 trakice = 32.50 kn) i kaze oko 7.2 maximalno 7.8 je PH vode.

sta radit sada ? dodat limuna ? koliko ? :D

i jos par pitanja : sta mogu s mudonjama ima li neki recept ista ....
ne zelim ih samo tako bacit ...mora postojat nesto sta bi se dalo napravit od njih :D hvvvvvvvvvvvvvvvala :heartbeat:
i da li smijem list,dva odrezati kako bi oslobodila vrhice od sjene velikih listova ? :heartbeat:
Trebalo bi malo spustit pH vode. Iako ljudi često spuštaju cijeđenjem limuna, ja osobno radije koristim neki ocat/sirće. Kažu da jabučni ocat biljka lakše podnosi od alkoholnog, ali ja šibam sa alkoholnim i nisam uočio probleme. Količinu ćeš morati otkriti sama, recimo za moje uvjete bi dodao pola čepa octa na 1,5 vode da spusti na pH6.5..To ćeš morat sama ustvrdit za svoj slučaj...dakle izmjeriš vodu, dodaš ocat, izmjeri opet, možeš zapamtit koliko si dodala da ne se moraš svaki put "mjerit zezanjem" - ali ipak savjetujem svaki put provjerit prije polivanja. :)

Da imaš 100+ muških možda bi mogla nešto konkretno, ovako pojedince možeš stavit u herbarij za uspomenu.

Listove radije savijaj u stranu, šteta rezat tu hranu pohranjenu u njima zar ne?...Kad ih saviješ/skloniš sa svjetla biljka će sama skužit da je list u nepovoljnoj situaciji i odbaciće ga prirodno :) pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz and weedoye

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
WeeDiĆ je napisao(la):
sto se tice otisaka, otiske mogu da prepoznaju jedino ako imas dosije, a kad imas dosije,
tj kad si krivicno osudjen oni ti uzmu iste i sad samo uporede sa ovim, a ako nemas dosije
onda si mirna ali zasto bi to slikala i kasnije paranoisala dal ce biti nes ili ne, uglavnom
rlx i ne slikaj se vise :D

U Hrvatskoj (a vjerujem i ostalim zemljama) kad ideš prvi put po osobnu iskaznicu uzmu ti otiske prstiju...tako da...nebitno imaš li dosije ili nemaš...u arhivi su otisci svih ljudi koji posjeduju osobnu iskaznicu.....tako da se ne zavaravate ekipa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BoRaiCho
23.02.2008
1.048
1.455
188
Jack-Sparrow je napisao(la):
U Hrvatskoj (a vjerujem i ostalim zemljama) kad ideš prvi put po osobnu iskaznicu uzmu ti otiske prstiju...tako da...nebitno imaš li dosije ili nemaš...u arhivi su otisci svih ljudi koji posjeduju osobnu iskaznicu.....tako da se ne zavaravate ekipa.

Tako i je i kod nas ali broj ljudi sa dosijeom je lupam 1 posto i oni njih prvo
proveravaju, veliki je poso proveriti ostatak cistih ali kao sto rekoh ne slikati nepotrebne
stvari i paranoji u tom smislu nema mesta...
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
u svakom slucaju vise necu slikat prste hahahahha ako onda sa nekim super coool rukavicama hahahahhahah ....

slike nikako da stavim a mudonje idu sutra van ,trebam mjesta napravit za nove biljcice (2 nove,male) i nadam se da je bar 1 zensko :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ocusadit

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sto se otisaka tie...istina je da se otisci uzimaju pri izradi osobne..
ali...postoji posebna evidencija otisaka u koju ulazite nakon pochinjenja kaznenog djela.obichno se to radi dok ste u istrazi ili dok izdrzhavate kaznu..
tada uzimaju vashe otiske, fotografije i opchi opis + opis nekih vashih karakteristichnih oznaka ( tetovazhe i slichno )..+ chini mi se da je uzimanje otisaka za tu evidenciju neshto malo drugachije...i da ukljuchuje i otisak dlana + svakog prsta...a za osobnu..davno je bilo..ali chini mi se da uzimaju otiske samo jagodice i to ne svih prstiju.
tako da..vjerojatno za neki k sluzhi i ta druga evidencijanebi ju radili ako nas vech sve imaju u sustavu..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
samo kratko da se javim dobro smo jedan mudonja je posluzio ko hrana ,drugi nam je na prozoru i dvije male nove su tu :) eto toliko za sada sutra nove slikice ......eh da dobro smo svi heheehe
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
23h3ghj.jpg


kasnije stvim jos slika ...sad ne stignem net me J**** -.-"
 

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Lepo napreduje grow :)

I LST fino izgleda, samo ja bih uklonio neke od tih vecih listova koji zaklanjaju svetlost tim listovima koji se razvijaju zbog LST-a, ne moras da ih seces, mozes da ih savijes sa strane samo da ne bacaju senku da ovo ispod moze da napreduje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ne znam kako :O preko tinypica loadam ........

fnr5td.jpg


33xucg4.jpg


ayrq5u.jpg


ne znam koliko ce se vidit ovaj moj maleni problem na vrhu lista (nadam se dovoljno da saznam sta mi je biljčici) evo slika :

4jknys.jpg
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
sa chime si gnojila, koliko puta i sa kojim kolichinama do sada??
ne izgleda prestrashno..pa mozhesh samo jedan ,vishe preventivni poluflush tj. malo obilnije zalijevanje..ali nije ni obavezno ako ostane na ovome tj. ako se zhutilo ne bude vishe shirilo sa vrhova listova i ako biljka normalno nastavi rast i napredovat..a ako se ipak odluchish reagirati ...prilichno je jednostavno..
uzmesh biljku u kupaonicu i zalijesh ju sa onoliko vode koliko je potrebno da ta voda pochhne otjecati kroz dolnje rupice na posudi..ako je boja vode tamnije zhuta-narandjasta-tada josh malo ispiri zemlju..npr.ako imash posudu od 10 litara..biljku zalij sa 20tak-30tak litara ciste vode..
na kraju ju zalij sa vodom kojoj je korigiran ph...i ostavi da se dobro ocijedi..

sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
moguce je da sam ju pregnojila .....
stavila sam jako jako jako malo gnojiva u 1 l vode . (spustila joj pH prije toga s limunom i malo octa) , ali sam ju zalila 2 dana za redom (sva sreca takoder malo) sada pazim imam dvije boce s vodom,u jednoj je i gnojivo u drugoj samo voda...

danas sam kupila stednu zarulju od 36 w (62,oo kn)

66aejq.jpg


pise: 22o-240 V E27 6400 K

i imam jos dvije 20 W cool daylight ili warm nez sad tocno ....

stavljam duct-tape po plafonu i ubacujem to jos dns (sada)


evo jedna obiteljska

e5sf7l.jpg
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ako sam dobro shvatio, želiš zalijepit na neki nači svjetlo na plafon. To nije sigurno. Nikakav duck-tape za fiksiranje svjetla u boksu ne dolazi u obzir. Radije priveži žicom, jer kad se ugrije ljepilo ode lampa u slobodan pad.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
skupa ti je ta sijalica, ja kad sam kupovao od 20wili24w bila je 3 i kusur evraa, a ti je platila 8 evra ako dobro racunam...
1 evro - 7,5 kuna
15 dinara - 1 kuna
tako racunam kad stavite kune :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: swizzz

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
ne ne ....sijalice ,zarulje sam pricvrstila zicom ,imam neku zelenu za biljke ,odlicna je ....i njome sam pricvrstila grla za "strop",a kablove malo polijepila do subote ...u subotu opet sve skidam dole i malo bolje to sve fiksiram ,,,, ono sto me zanima je :

da li smijem zarulje fiksirat tom zicicom??? ja se jako bojim da nekaj ne bi bilo tipa bacanja iskri ili ne znam ni ja kaj .....da se to zeleno otopi,da jedno s drugim reagira i lalallala ...... ako smijem lijepo cu ih sve poslagat ,pricvrstit i adio s tim ..... :) cekam savjete :D

skupa ??? pa i je al i nije ...kad pomislis da sam (prvuikad kupljenu ) platila 56,oo kn a ima samo 11 W ovo je odlicno :D ahhhhhh zene i pare :pppp morala sam danas to rijesit bar malo :D