Prvi box..need help ^^

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Moj prvi post na ovom predivnom forumu o mom ubrzo prvom boxu ^^

Imajte na umu da neam pojma o uzgoju..sve sto znam sam procitao na ovom forumu, ali sam bio temeljit pa valjda necu postavljat glupa pitanja :D

Uglavnom zanima me sljedece:
Posjedujem Philips Master Son-T Pia 400W lampu sto po vasim pricama ispada jebena lampa (bar briem). Takoder posjedujem sljedeca gnojiva: ( Component Aarde, PK 13-14, PH-Bloei i jos neke 2 male bocice na kojima pise Finish, ali rucno napisano pa neznam sto je to tocno no mogu saznati kroz 5-6 dana pa cemo i o tome pisat zasigurno) i secer na kraju..te imam 10 sjemenki SKUNKA iz Nizuzemske (naravno sva navedena oprema je iz nizuzemske)..nemojte pitati odkud i kako sam to dobio to nije bitno ^^

E sad pitanje:
Dali mi je 40/95 i 100cm visine dovoljno velik box za tu opremu i koliko biljki skunka mogu uzgojit pod takvom lampom? Takoder dali mi treba vent za takav box ili ce biti dovoljno provjetrit ga 2-3 puta dnevno?
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
bombilla-philips-son-t-pia-400w.jpg
HouseGarden-1-Component-Aarde.jpg

HouseGarden-PK13-14.jpg
HG_PH-Bloei%20-%201%20L.jpg


E to je to..sve je potpuno, ali potpuno isto kao i kod mene samo ova zadnja nije bas potpuno ista (PH-Bloei)..nabacio sam slike da dobijem vasu paznju, a i sto precizniji odgovor :)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
ooooohhohohoho dobrodosao :))) btw trebaju ti ventovi, i to dobri. 100cm visina??? treba ti bar 150cm a mozda i vise. saksije 20-tak cm, reflektor isto tako, plus da to greje verovatno do jaja puno, trebace ti 20-50cm slobodno izmedju biljaka i lampe da ih ne sprzi toplota. i sta biljke da ti budu 50tak cm?? pa neeeee hehehe
a i sirina i dubina ti treba malo veca, mada sve zavisi sta ti hoces, jednu, dve, tri, pet biljaka...necu mnogo da pametujem,ima ovde mnoooogooo iskusnijih,a dosta ih verovatno i radi s'tom lampom, samo ih sacekaj da se probude hehehehe ipak je sad 7:00am jbg :)))

i da, sretno s'growom :)))
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ehhhhheeeee..bas se osjecam dobrodosao..nekako okruzen svojima ak me kuzis :D

Budem priceko cijeli dan sam doma i cekam odgovore da pocnem taj box radit..jer sam si bas zabrio da danas ima da budu u zemlji i tocka, ali ipak zelim to napravit kako treba pa sam se odlucio malo raspitati!! Prije sam se malo cimo da ne na***** zbog toga, ali strah je proso kad sam doso na ovaj forum jer vidim da NAS ima...

A ja sam mislio za pocetak sve posadit pa ostavit 5 najboljih..kad niknu slikat i tu spucat slike pa uz pomoc Vas odlucit kojih 5 ostavit jer sjemenke nisu problem..imam covjeka za to..sjemenke su vrhunske koliko sam upucen..znaci vent je potreban..hmmmmm..koliko struje ce meni to sve trosit zaboga?? Mislim imam nesto para ustedeno ali neam 10000kn ^^ ahahahahahah.. I da, kakav reflektor mi treba??
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ok..mali ispravak na dimenzije boxa, naso sam stari ormar koji mogu upotrijebit. 55/95 i 160 visine..mislim da bi to bilo sasvim dovoljno. Upravo planiram pocistiti ga i obloziti folijom te ustimat lampu.. pa sam se sjetio jos jednog pitanja..dali je zemlja iz sume dobra za unutrasnji uzgoj ili bas moram uzet kupovnu??
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Reflektori
Ventilatori

možeš koristit i PC ventilatore, ali po mojem mišljenu malo su preslabi za 400w lampu.. treba to hladiti i mixati zrak.. htio sam te pitat dali imaš prigušnicu i propaljivač za lampu, te određeno grlo e40... gnojivo koje vidim neznam kakvo je, neće biti loše, vidim da je dvokomponentno, PK.. moraš imati i N, jer biljka uzima sve tvari N,P,K.. preporučujem ti da se ne upuštaš u grow sa 400w bez cool tube-a, to ti je nešto ovakvo http://snailshop.com.hr/Growshop.aspx?catId=59
pitaj ako ti nešto nije jasno!
pozdrav!

P.S. neznam ako vidiš, ali ovo REFLEKTORI i VENTILATORI gore na vrhu su ti linkovi, pa možeš kliknuti na to, ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.