Prvi Box sa 4 CFL by sava0000

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.07.2012
38
7
0
43
Poz ljudi,pratim ovaj sajt koji za svaku pohvalu,pa sam resio da probam i ja,da vidim da li cu moci da uspem kao i vi.Napravio sam prvi box od malog ormarica sledecih dimenzija Visina 31cm,Sirina 36cm,Dubina 37cm.Oblozio sam alu folijom,ubacio sam 4 stedne CFL sijalice, 2 sijalice od proizvodjaca JMC 26W , 6400K , 1550 LM i 2 sijalice proizvodjaca PHILIP 23W , 2700K , 1450 LM.Imam tri kompjuterska kulera 8cm,dva izduvavaju a jedan uduvava u visini sijalica,imam jos jedan da ubacim samo ne znam da li da stavim da uduvava ili izduvava,jer mi je temperatura kada su vrata od boxa zatvorena i kada je biljci dan oko 35stepeni a kada vrata malo otvorim temperatura je oko 30stepni,a po noci se spusti i do 15-16 stepeni.Imam sledeca gnojiva: za vegetaciuju "blumi" N/P/K - 10/5/4 kojom sam svega dva puta zalio, za cvetanje "plantella" N/P/K - 6/8/8,posadio sam je u humus. Sad malo o biljci,semenka je iz paketa stavio sam je da proklija u papirni ubrus iz zezanja i proklijala je na moje iznenadjenje :) posadio sam je u plasticnu casu,i stvaio na prozor jer do tada nisam imao box i nisam imao u planu da ga pravim,ali eto pormenuo sam misljenje.Biljka je na prozoru od 24.11.'12 pa sve do 18.12.'12 kada sam je stavio u box.Na prozoru je nenormalno izrasla u visinu,a stablo joj je bilo dosta slabo,kada sam je prebacio u box odmah sam je stavio na 12/12 i presadio sam je u saksiju od 0.7 L ,ona je napredovala i dosta je visoka,evo par slika sa prozora i posle iz boxa.izvinite na dugom textu,ali hteo sam da Vam sve lepo napisem,da ne ispdanem nejasan :) zamolio bih da prokomentarisete i udelite koristan savet,Hvala punoprvi dan treci dan na prozoru i sad slike iz boxa od 02.01.'13 to je 16.dan u boxu na 12/12
 
16.07.2012
38
7
0
43
eh sada,zato sam i napravio dnevnik jer ne mogu da povatam sta je sta, taj LST je kada postavim mrezicu iznad nje d aneraste u visinu ili kada je kanapcicem zakacim da se ona siri? izvinite ako ne ispravno govorim,ja sam tako skontao :/ :)
priblizena je na oko 5cm :) hvala
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
lst ili ti ga low stres trening je vrsta treninga kad povijas i svijas biljku zicom ili spagom pogledaj zavrsene dnevnike sa LST-om u podforumu dnevnik uzgoja :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dyuk
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ventilator sto uduvava vazduh stavi na dnu boksa a ovi sto izduvavaju na vrhu istog, tako ćeš
smanjiti temperaturu. Visina ti je mala, trebao si da povecas minimum 45 pa da dobijes
neki boksic kao midi kućiste, ako mozeš uradi to obavezno inace ćes morati brutalne treninge da radis a
i kolicina će biti baš mala na kraju.
poz
 

deep

Aktivan Član
03.11.2011
74
27
18
32
12. Dimenzija
zadnja stvar sto ti je trebala s tako malim boxom, je upravo to sto si napravio. stavio si ju na prozor da se izduzi. ali nije to nista sto lst nemoze sredit. rokaj dalje i sretno :sun2:

edit: moje isprike nisam vidio da nisi imao box u to vrijeme, sve ostalo stoji sretno dalje :D
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
stavi te lampe skoro na biljku, meni su CFL-ke od 23w bile na centimetar od lista, tj od vrha biljke i nikad se nije ništa spalilo, a rasla je ko mali grm... :)
 
16.07.2012
38
7
0
43
Hvala svima na odgovorima,ovo mi je mali box,a planiram da je prebacim u veci,mnogo veci u koji mislim i da ubacim HPS od 150w ,nadam se da ce nju zadovoljiti ili bi trebalo vise wati?
Raste mala,ali me brine sto je dosta visoka,pa tek onda lisce,i nije bas stabilna pa se bojim da je ne slomim,proucicu te treninge :) hvala
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Zadovoljit će nju, ali prostor možda neće, svaki prostor zahtjeva određenu količinu lumena (jakost lampe), ne biljka, nego prostor. :)
 
16.07.2012
38
7
0
43
a jel bi izdrzala ona do kraja na cfl?
Video sam kod PowerSeed ,kojem se ovom prilikom zahvaljujem na pomoci preko poruka,on je drzao na cfl pa ih je za cvetanje prebacio na HPS...Hvala puno. Poz
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
izdrzat ce da, ali nemozes usporedjivat biljku završenu pod cfl i pod hps, to su dva razlicita svijeta...

al da se može - može...

:)
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ako je mislis ostaviti u ovom boxu ..ja bi sacekao da pokaze spol ( ako ga vec nije pokazala) na 12-12 i ako je cura vratio ju u vegu i kad malo ojaca jednostano bi ju slomio i napravio supercroping ,sacekao da ozdravi ,razgrane se(usput l lst) i onda stavio cvjetanje i tako pokusao izvuci max iz biljke i boxa.....no to je moja perverzija u teoriji i nemora nikako znaciti da to moras napraviti jer sam ja to rekao :)....losa strana toga je da produzujes harvest za bar 30 ak dana i mozes trajno unisititi biljku ...ako ces opet praviti vislji box onda nema potrebe za ovime...ali samo da znas da postoji i ta opcija ;)

za cfl do kraja ti je sve rekao Big L.

sretno frend :)
 
16.07.2012
38
7
0
43
hvala Creative ali mislim da je to previse rada za jednog amatera :) ...ja sam odlucio da probam moju travu sa tom jednom biljkom pa makar bilo 2g,cisto iz znatizelje,kao sto kad uberem vocku iz svog vocnjaka i ta vocka mi je najlepseg ukusa na svetu jer znam da sam je ja zasadio :D tako mislim da cu imat i osecaj sa biljcicom :D hvala na savetima :)
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ajd probaj slikat box da vidimo kako to izgleda...
ovako ti mogu savjetovati da ovaj ventilator što ti je u visini žarulja ostaviš da puše između biljke i svjetla,tako ćeš još više smanjiti temp. i moći ćeš više približiti biljku svjetlu.za upuh zraka si ostavi pasivni otvor,tj.samo napravi rupu i pusti da zrak ulazi u box,podtlak koji će se stvoriti će goditi biljkama.ovako sam ja to riješio i nemam više brige sa temperaturom.

dakle,ova tri venta lijevo izvlače zrak van,gore desno je vent koji puše između svijetla i biljke (otkad sam tako napravio temp.u visini vrhova je skoro cijelo vrijeme 27-28 stupnjeva što i nije loše,s obzirom da je išla i preko 35 stupnjeva).dolje desno se vidi otvor na kojem je bio vent za upuhivanje zraka ali sam ga maknuo i ostavio rupu tako da zrak sam ulazi unutra.
što se tiče biljke,pusti je još neko vrijeme pa ćeš vidjeti kako će se razvijati.ako bude sve ok nastavi s njom,ako ne bude,radije si sve dobro pripremi pa onda stavi neko sjeme i kreni ispočetka,a dotad čitaj,čitaj,čitaj...
 
16.07.2012
38
7
0
43
Evo slike boxa,taman i pogledajte kako su kuleri rasporedjeni i da li je u redu da cetvrti bude na ocnacenom mestu...?
@ganja_farmer da li bi mozda bilo bolje da napravim slicno tvom,ova tri sto su mi postvljena da stavim na izduv vazduha van,a jedan kuler da okacim unutra da puse po biljkama i svjetlu?
evo slike
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
sava majstore ti si malo naopako to sklepao. Gle, služi se logikom. Svijež zrak u neku prostoriju ulazi odozdo, tj. po podu dok zrak iz iste izlazi na vrhu tj. stropu. E onda logički zaključiš da sve što ti treba je upuh na dnu boksa, dva ispuha na vrhu boksa i jedan vent da puše između žarulje i biljčice. Čak na dnu boksa ti je dovoljna rupa 10x10 bez ikakvog venta i zrak će cirkulirati sam po sebi bez ikakva upuha na dnu boksa, čista fizika buraz. Obična folija ti je isto razlog zašto ti se temperatura jako diže u boksu, al bar se nadam da si okrenuo tu foliju na grublju stranu da nebude zrcalo efekt.
 
16.07.2012
38
7
0
43
Folija je okrenuta na mat stranu..a jbga nisam ja logicki razmisljao,mislio sam samo valjda postaviti,izmesticu jedan dole da uvlaci svez zrak,ova dva gore da izvlace iz boxa,jedan da puse po biljkama i svjetlu i napravit cu jednu rupu dolje da ulazim sam zrak..Hvala na savetima ! :))
juce sam je prvi put zalio sa gnojivom za cvjetanje,ali pola doze jer a sledece zalivanje cu ici cijelu dozu, zalivam jednom sa gnojivo pa jednom sa vodom(prokuvanom)..nadam se da je isparavno...Poz ljudi..