Prvi DIY grinder, i upute.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2017
13
3
3
25
Gledao sam po forumu, i vidio par tema vezanih za DIY grinder, i pitanja kako ih napraviti. Mislio sam da bi bilo cool za pocetak pa sam osmislio neki mali jednostavan dizajn.

Najme, ja sam krenio sa mini pocket grinderom; iz razloga sto vecinom kupujem male hedove, pa mi ni ne treba vece.
Evo kako otprilike izgleda:

https://imgur.com/a/d0p9a

(nadam se da se su slike ok)

Grinder uglavnom stane u dzep bez problema, izmrvi 0.5, bez problema, tako da, vecinom nema problema! :banana_rasta:
Vidi se iz slike kako je napravljen, ali cu za svaki slucaj malo pojasniti za one koji zele napraviti sto bolje.

1. Posuda. Ja sam za svoju "posudu" koristio dva čepa, iste veličine naravno.
Dno sam malo izravnao sa brusnim papirom da se vrti sto lakse, i da ide klizno.

2. Oštrice. Za svoj sam koristio obične male eksere koje sam našao u garaži, i na svu sreću, fino stanu kada se dva čepa spoje, rekao bih da je to otprilike 2 cm. Za oštrice se mogu takodjer koristiti i šarafi. Bolje će izmrviti. Uglavnom, naše oštrice zabijemo u čepove u nekom određenom obliku, ja sam 5 okolo na jednom čepu, i 3 unutra
na drugom. Zabiti ih možemo čekićem, sa malo strpljenja, ili možemo jednostavno malo "ugrijati upaljačem"
tek toliko da prolazi kroz plastiku, ali treba biti oprezan svakako.

3. Dizajn. Rad je poprilicno gotov, ako zelite, mozete dodati neki dizajn na njega, ili mozete izolir trakom samo zalijepiti kao ja.

Hvala na citanju, i veselim se slikama vasih radova, ukoliko itko napravi. :djede::spliff: