Prvi DIY Grow Box - trebam savjet, dva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.04.2020
11
49
13
Za pocetak lijep pozdrav svima!

Planiram napraviti svoj prvi grow box, budzet mi je ogranicen a zelja mi je da bude sto slicniji pravom boxu pa sam dosao na ideju o kupnji 2 tekstilna ormara dimenzija 90*46*174, znaci box bi bio dimenzija 90*92*174 sto mi se cini idealno ( samo da napomenem da nisam na forumu nasao apsolutno nista o koristenju tekstilnih ormara u ovu svrhu ). Konstrukcija je metalna i nju bi preinacio u jedan veci box i oblijepio mylar folijom a preko folije bi stavio taj tekstil od ormara, koji bi naravno isto malo preinacio, tek toliko da izgleda kao ormar.

Od ostale opreme imam:
- LED svjetlo od 600w
- vent aksijalni fi 100 (ispuh)
- 4 smart pota od 15l
- biotabs starter kit + pk + silicium flash
- clip fan ventilator za biljke

Zanimaju me vasa misljenja i svaki savjet nekog iskusnijeg je dobrodosao u vezi box projekta kao i ostale opreme, dal' sam negdje pogrijesio, trebam li nesto promjeniti? Kako da postavim ispusni vent posto nemam nikakvu tvrdu podlogu? Mozda nekakvu gips plocu da namontiram na gornji kraj jedne stranice i pricvrstim vent na nju? Ili da ga jednostavno privezem nekakvom zicom pa da vjesi? Dal' postoji nekakva mogucnost zapaljenja tekstilnog djela ormara zbog svjetla i folije? Trebam li mozda jos nesto kupiti (osim zemlje logicno)? Ideja boxa mi se cini prosto jednostavna i puno jeftinija (ormari 160kn, folija 8m oko 200kn) nego da kupim box. Zanima me jos dal' je mylar folija lightproof ili da preko nje stavim neku drugu foliju...

Za sada bi to bilo to, unaprijed se zahvaljujem na vasim odgovorima i jos jednom lijep pozdrav svima! :respect: