Prvi dnevnik/2nd grow/mh-hps400w/3 vrste domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2010
19
1
0
43
Pa da pocnem:
2 boxa dimenzija 1.25x1.25x2m
veg: mh 400w osram sijalica
cvet: hps 400w phillips sijalica
vent :1x10cm precnika po boxu
djubrivo: veg npk 20:20:20
cvet npk 3:8:6
zemlja: mix carobna zemlja/komposovani humus/unknown nemacka marka
saksije :6x10l

evo i nekih slika sa starta
http://img202.imageshack.us/gal.php?g=image0088v.jpg

Biljke su skoro mesec dana stojale uz prozor i prirodno u casi rasle, od tog trenutka su pod mh.

nakon 2 nedelje su se privikle na novo okruzenje i napredak se vidi iz prilozenog

http://img191.imageshack.us/g/image0120x.jpg/

nakon mesec dana od malih biljaka nastala je prava mala dzungla po box-ovima

http://img641.imageshack.us/g/slika1610.jpg/

za razliku od prve ture sa ovim biljkama nisam imao mnogo problema osim jedne koja je izgleda mutirala :) izbacivala je po tri lista od pocetka

http://img337.imageshack.us/g/slika1619.jpg/

sledece slike su nekih nedelju dana nakon.od 3 vrste smo napravili klonove ali samo je jedan preziveo i to od biljke koja je najnaprednija.nakon nekih nedelju dana od proslih slika nju sam prebacio na cvetanje.kad sam je prebacio na 12/12 biljka je bila 75cm visoka

http://img295.imageshack.us/g/23062010468.jpg/

nakon 15 dana i jos dve biljke su prebacene na cvetanje sa slicnom visinom tako da je postalo tesno u box-u

http://img293.imageshack.us/g/11072010484.jpg/

i danas zadnji put slikane-prasuma :)

http://img80.imageshack.us/g/13072010490.jpg/

toliko od mene za sada,dajte komentare.nastavak sledi...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
box bas fino izgleda.

biljke takodjer, samo ja bi to gusce :D

kolo si dobio prvi put sa tim startup-om?
 
24.03.2010
19
1
0
43
pa bila je samo jedna biljka,nju sam sa cfl-kama poceo pa malo napolju i na kraju pod hps.zadnjih mesec dana je cvetala pod hps i ispalo je nekih 30-40g ali mnogo sam je rano bacio na cvetanje!
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Extra si zid uradio i lampu... mislim ono najbitnije.... tu je "mjera" 400W, radi ventilacije, ja u ostavi (dio kuće znači - propuh i sve) pa opet temp oko 16:00 skoči na 30 do 17:00 tad spada lagano.... ali nekako se drže, što je najgore svjež vazduh koji dolazi sa prozora, isto topao !!!! .... još bi mi jedan "taman" trebao, dole kod prigušnice..... (odo ja u OT...) uglavnom to sam htio ti reći, super je "set-up" box... baš extra, .... kao što reče kolega, šta god da zatreba, tu smo, ima nas kamara.... neko će znati nešto :) heheheheh

Sretno haveru
 
24.03.2010
19
1
0
43
ljudi jel moze mala pomoc?imao sam problema sa spider mites-ovima,posto nemam bas dobar pristup najvecoj biljci nisam primetio da se gamad opasno namnozila.listovi su pozuteli i poceli da opadaju i to sam tek video pre 7 dana a posto nijedna polj.apoteka nije radila posto je bio vikend poprskao sam sve biljke nekim insekticidom dok nisam nabavio pravu stvar...sad je gamad ociscena ali cini mi se da je bilo prekasno.biljka vec mesec dana cveta i na svakom od hedova su dlacice promenile boju u braon kao da je pred kraj cvetanja,sto mi je malo neverovatno jer se hedovi jos nisu formirali kako valja.
zanima me da li je neko imao slicnu situaciju da od pesticida sjebe biljku ili je biljka pri kraju???
cisto sumnjam da je ovo drugo jer jos nisam ni vido a ni procitao da je nekom biljka bila gotova posle 30dana!
molim za misljenje!nazalost nisam u mogucnosti da nabacim koju sliku ali se nadam da ce biti uskoro...pozz za sve na forumu!
 
24.03.2010
19
1
0
43
aost100 kamo srece da je hawaian ali nije,dobra domaja od koje sam sakupio semke ali u svakom slucaju zajebano izgleda ;)

Haze pa sta preporucujes da radim sa njom,da je secem da ne zauzima mesta ili da ostavim do puna 2 meseca pa da vidim sta ce od nje ostati?koliko vidim zadnjih 10-ak dana biljka stagnira nema nikakvih promena na budovima niti rastu niti opadaju.prosto ne znam sta mi je ciniti...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale malo dublje po Hedovima pregledaj jeli ima ikakvih promjena nešto kao kesice da se formiraju....
Očigledno je doživila stres e sad gdje će okrenut hmmm to je velik ???
Dobro pregledaj biljku svaki Hed pa onda napiši ako vidiš ikakve nuspojave...........
 
24.03.2010
19
1
0
43
sto se tice mites-ova svi su definitivno istrebljeni!!!koristio sam neki nissorun preparat i zamalo meni nije dosao glave a kamo li njima :)biljka se oporavlja polako,skoro svi fan listovi su joj otpali ali sto je meni najjbitnije budovi rastu!!!e sad sto se tice muskih organa,ja stvarno ne mogu da vidim a ni da raspoznam da li se preobratila u hermica!!!plasim se da ako jeste ima i ostale dve da oprasi sto su sa njom u box-u.jel ima neko da okaci neku sliku gde se dobro vidi kako izgledaju hermici posto sam i u proslom uzgoju nailazio na semenke sa neoplodjene zenke!
sto se tice ostalih biljaka sve se super odvija od ukupno 7 biljaka samo su dva muzijaka ostalo sve devojcice.muzijake sam prebacio u drugu prostoriju i cuvam ih dok ne nadjem neki recept kako najefikasnije da ih iskoristim.neka se javi neko ko je uspeo nesto od muzijaka da napravi.
update sa slikama devojcica stize sutra-prekosutra
 
24.03.2010
19
1
0
43
evo i update-a :)
prvo da pocnem sa gnezdom za moje devojcice ;)


Uploaded with ImageShack.us

sledeca ide po boxovima-grupna


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

saada da vas upoznam sa svakom od njih:
1.Rosa-salvahe
visina oko 1.7m
cvetanje:15.dan


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
inace rosa potice od veoma potentne loze na koju sam slucajno naiso i uspeo da nadjem 2 semenke od kojih su obe ispale devojcice :) sa sestrom cu vas upoznati vec sa sledecim slikama :icon_lol:
2.X jednostavno nisam znao kako da je nazovem posto je od pocetka veoma cudno izgledala.
visina:1.60
cvetanje:29.dan


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
sledeca na redu je kraljica:icon_lol:
3.valentina-veoma plodna biljka koja je od starta to i nagovestila
visina:nepoznata-zadnji put je bila oko 1.7m sad vise i ne mogu da joj pridjem da bi je izmerio
cvetanje:44.dan


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
valentina se inace jedva izvukla od napada mites-ova i nastavila da pumpa punom parom!
4.devojcica je valentinin klon koji je bio uspesna proba.ebeno zilava biljka!!!
visina:80cm
cvetanje:15.dan


Uploaded with ImageShack.us
osim sto sam isprobavao kloniranje,njoj sam i odfikario vrh cisto da vidim kako ce to da izgleda i mogu vam reci da sam odusevljen rezultatom:icon_lol::sun2:
5.mirijana zadnja na spisku ali ubedljivo moj najveci favorit
tu vrstu sam prosli put uzgojio i rad prosle biljke koja je bila sjebana nacisto me odusevio a od mirijane prosto ne znam sta da ocekujem:181:
visina:1.5m
cvetanje:29.dan


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

i toliko od mene drugari,znacilo bi mi da okomentarisete moje ljubimice.kritike,pohvale sve dolazi u obzir:icon_lol:

do sledeceg javljanja :bong7bp:peace
 

ZmijugaLoma

Aktivan Član
20.03.2007
176
25
0
41
Polako, extra je biljka, samo malo strpljenja, cvjetove formirala je svugdje i fakat nisam nigdje vidio da je neko ovoliko razvlačio biljku, hehehehe, neka neka, super pa imaš prostora, tako si od nje iskoristio max. tj. ona ti je dala max. čak i donji će biti fini cvjetovi....

U narednom periodu, cvjetovi će bujati, tj. dobijati na volumenu, biće veći i veći, na kraju nećeš vidjeti stablo na nekim mjestima (gdje je više cvjetova), kad si već dovdje dogurao, moj ti je savjet da izguraš još 2-3 sedmice (ne znam od rasvjete šta koristiš, nisam pročitao prvi post...). Biljka će ti početi u jednom periodu da čim zaustavi rast (mislim da je već tvoja zaustavila, tj. da neće ići više toliko brzo u visinu, ali do kraja će rasti, ali manjim intenzitetom... tako će cvjetovi (hedovi...čičci :icon_lol:) duplo veći biti... samo strpljenja


EDIT:
Sad evo gledam drugu sliku odozgo, i zumirao malo, i isto ko da mi se čini da na saksiji toj bijeloj nisi odrezao one "čepove" za drenažu, tj. da izlazi viška voda prilikom zalijevanja, aaa isto tako nemaš ništa ispod, ne znam jel pametno na betonu ga držati (ali pošto si očigledno na moru negjde (rezervoar od barke :icon_lol:) vjerovatno je i beton topao... zato mislim da to nije problem, ali gledajući sliku, isto ko da nisi odcvikario onu plastiku ispod (druga slika odozgo, tj. gdje ih ima dosta, vent se vidi i bijele saksije...)

Sigurno griješim, možda si negdje drugo probio rupe, jer nema šanse da bi dotle dogurala da nema odvoda... ;)
Baš gledao dok sam sad bio na moru (prije 3 dana se vratio), i bezze pogledah ono radi reda
 
24.03.2010
19
1
0
43
buraz sve saksije su izbusene,sto ti kazes ne bi bile ovolike da nisu...
ova najveca je lagarija ziva.ostalo joj je jos 5 dana do 2 meseca cvetanja.juce sam skinuo jedan hedic za probu i mogu ti reci da obicna cigara kad je izjutra zapalis vise radi nego ono sranje.ne znam mozda treba jos da je ostavim ali vecina dlacica je promenilo boju u braon tako da cenim da je jos malo gotova.tako da mogu da kazem da sam uzgajio industrijsku konoplju!!!
ostale biljke pumpaju punom parom tako da se nadam da ce biti kvalitetnije od ovog cuda