Prvi dnevnik - Izolacija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.03.2020
28
75
13
67
Ime vašeg dnevnika: Prvi dnevnik - Izolacija

Datum nicanja sjemenke: 20.03.2020

Početak vegetacije: 20.03.2020

Breeder: DutchFEM, TSIOUSEEDS , Random

Strain: Northern Light Auto, Lemon Skunk Auto,4x Critical nepoznat izvor.

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training, Topping

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): LED 400w full spectrum + LED 50w full spectrum 60cm razmak

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): LED 400w full spectrum + LED 50w full spectrum

Nutrijenti: HESI Pro Line (TNT, ROOT, BLOOM, ZYME, PHOSPHOR, ROOT, SUPER VIT, CLONE) Supstrat: Plagron LightMix

Ostala oprema: Ventiltori ,Carbon filter, Ph metar, TDS metar, Termometar, Vlagometar, Ultrasonicni ovlazivac vazduha, Potovi 11 litara Smart Pot 11 litara, PH-, RO filter. Srebrna voda,Oprema za kloniranje....itd

Dodatne informacije: Za početak pozdrav svim članovima

Ovo je moj prvi grow(ne racunajuci neke pokusaje).Neko vreme sam prisutan na forumu. Citao sam dosta (ponesto I znam) pa sam odlucio da ovu izolacijsku guzvu pretvorim da bude interesantna I da ponesto naucim a I uradim po pitanju uzgoja.

Prvo sam posadio 4x Critical - iz paketa
3 x critical isklijali 25.03.2020 I 1 x Critical 20.03.2020.

A onda su mi stigli automatici:

1x Northern Light Auto – iznikli 30.03.2020.
1x Lemon Skunk Auto – iznikli 30.03.2020.
1x Amnesia Auto – nije iznikla pa pokusao opet – iznikla 07.04.2020.
2x Amnesia Blue XXL - nisu isklijale

Svetlo sam stavio na 20/4

Previse biljaka, znam.

Criticali mogu da budu svi muzjaci ko zna. Zato sam brze bolje I posadio automatike koji su stigli. Sta sad da radim. Lemon Skunk se prilicno mucio u pocetku I mislio sam da nema nista od njega, ali je I on krenuo. Amnesia mi kasni fino za ostalim biljkama. Sta raditi?
Temperatura mi je problem posto se box nalazi u podrumu u kom je konstantno 18c I zimi I leti.
Nocna bude 18-19c. Dnevna 22c-25c- Vlaga od 50%-70%. Ventilator I na ulazu I na izlazu radi.Ventilator unutra radi uvek. Ovlazicac samo kad radi LED.
LED panel mi stoji na 60cm. U pocetku je bio nize I mislim da sam pecnuo malo onaj najstariji Critical.
Carbon filter mi jes ne radi. Kupio sam polovan pa ne znam bas u kakavom je stanju. Kada radi samo turbina protok je dobar ali kad stavim filter I carapu gotovo da nista ne prolazi na drugu stranu. Carapu sam oprao ali I dalje ista stvar.
Treninge sam probavao na Criticalima.Seckao, razvlacio,….Da li je to dobro sto sam radio, nemam pojma .
Zalivanje sam radio uglavnom na 4-5 dana. Root 1/2,SuperVit, Zyme1/2, Nekad samo voda I SuperVit. Posle dodavanja Hesi proizvoda spustim PH vode na 6,5 i to je citava filozofija.


Za sada je to to,nesto sam zaboravio da napisem 100%, ispravite me. Cekam mentora da nadjem da pomaze jel vidim da ce bez iskusne ruke biti problema.

Pozdrav svima i svako dobro.

Slike boxa: SAM_0228.JPG
SAM_0242.JPG
SAM_0245.JPG
SAM_0249.JPG
SAM_0250.JPG
SAM_0258.JPG
SAM_0260.JPG
SAM_0235.JPG
SAM_0236.JPG
SAM_0237.JPG
SAM_0238.JPG
SAM_0239.JPG
SAM_0247.JPG
SAM_0248.JPG
SAM_0252.JPG
SAM_0253.JPG
SAM_0254.JPG
SAM_0255.JPG
SAM_0256.JPG
SAM_0257.JPG
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Pocetak odlican, fakat lijepo!
Vlaga ti stvara problem sa protokom zraka kroz filter. Nebu dobro ako nesto ne smislis do cvatnje. Jedna od provjerenih rjesenja je veci broj pc ventiča, suši i dize temperaturu. Venti u svakom slucaju,pc ili neki od 15-20w , non stop. 19°C za noč je sasvim ok, tak je kod mene u stanu, boks na sjevernoj strani, non stop turbina i izbacivanje zraka van. Kad zasmrde, zasmrde jako, skini sad filter i osusi ga na suncu a pogledaj , potrazi po forumu izmjenu ugljena i ako si u mogucnosti napraviti svoj ugljen, metalmaniak je napisao postupak a ima i na yutubu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај
25.03.2020
28
75
13
67
Hvala... Kako . Ne treba i turbinu da menjam. Filter je oko 40e.
A mogao bi i sam da zamenim ugalj , nije da je neka nauka. Samo da nadjem odgovarajuci. Da li ima da se kupi negde samo carapa za filter dobio sam ju bas prljavu?
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Hvala... Kako . Ne treba i turbinu da menjam. Filter je oko 40e.
A mogao bi i sam da zamenim ugalj , nije da je neka nauka. Samo da nadjem odgovarajuci. Da li ima da se kupi negde samo carapa za filter dobio sam ju bas prljavu?
Pa da samo karbonski, nema smisla da mjenjas aksijalni ako radi dobro. A carapu mozes mozda da napravis, imas one hepa filteri za napu, mislim da bi ti to moglo posluziti.
A sto se tice mentorstva, mislim da je @Zelenko63 za automate pro,pa vidi sa njim.
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Ovaj dupli COB nije 400w,to mu je kao naziv/ime...
Ako ga otvorite, driveri su po 50w,tako da imate malo manje od 100w,jer uzimaju struju i ventilatori u njemu!
Za vegetaciju je dobar, mada sporije biljke rastu, a u cvatu ga nisam htio isprobavat i gubit vrijeme!
Sretno :thumb:
Edit : Taj COB sam držao 30 cm od biljaka, jer nema leču, nego spreder!
Na slikama nema pecnute biljke!
Jednoj je malo list spigan, ali to je normalno za prve listove...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Сјај

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Da li je neko od mentora slobodan za mentorstvo?
Srecno do sjaja u ocima. Sto se tice mentora, kulturno se predstavis i zatrazis pomoc ali iskljucivo samo kod jednog od dostupnih i onda samo njega slusas i radis po njegovim uputstvima.
Evo link gde ces ih potraziti.
Edit. Evo videh da si zakazao kod mentora Badija. :thumb:
 
Poslednja izmena:
25.03.2020
28
75
13
67

Ovaj dupli COB nije 400w,to mu je kao naziv/ime...
Ako ga otvorite, driveri su po 50w,tako da imate malo manje od 100w,jer uzimaju struju i ventilatori u njemu!
Za vegetaciju je dobar, mada sporije biljke rastu, a u cvatu ga nisam htio isprobavat i gubit vrijeme!
Sretno :thumb:
Edit : Taj COB sam držao 30 cm od biljaka, jer nema leču, nego spreder!
Na slikama nema pecnute biljke!
Jednoj je malo list spigan, ali to je normalno za prve listove...


Hvala za LED, spusticu ga na 35-40 cm. Nadam se da cu do cvetanja da nabavim nesto bolje ili da dodam jos svetla ako je bas neophodno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
KonopljarGermany
Temperatura i vlaga su ok.:thumb:
Koliki ti je box?:)
Najvažnije što nisi naveo, koju zemlju/supstrat koristiš?
Ventilator ti na ulazu nije potreban, dovoljan je samo na ispuhu.
Kao što ti je ekipa već rekla, filter ti još nije potreban.
Kod uzgoja u zemlji, pH metar i TDS metar ti također nisu potrebni, pogotovo ako koristiš Hesi.:)
Zašto ti je čudno što Amnesia kasni za ostalima? Koliko vidim nju si zadnju proklijao, ništa joj ne fali pegla ona kako treba.;)

Što jednostavnije to bolje, sretno do kraja.:thumb:
 
25.03.2020
28
75
13
67
Pozdrav. Zaboravio sam na box 120x60x150. A sto se tice supstrata napisao sam ali na pogresnom mestu.

Supstrat: Plagron LightMix

Za filter znam da mi nije sad potreban. Samo sam probao kako radi i vidim da nema protok kada je karbonski filter postavljen. Pa mislim da reagujem na vreme.

Ventilator na ulazu koristim zato sto mi prostorija nema prozor pa nema ni svezeg vazduha. Dovodim iz druge prostorije alu crevom.

Za Hesi proizvode znam da ne treba korigovati vodu kada se koriste. Ali to je svako drugo zalivanje? Sta kada dajem samo vodu. I da li u ovoj fazi davati TNT? Ja sam za sada davao samo Super Vit , Root i Zyme. Jednoj sam sinoc dao i TNT pola doze da probam.


Da li mislis da mogu da zavrsim grow sa ovim Led-om ili nabaviti nesto bolje?


Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Za Hesi proizvode znam da ne treba korigovati vodu kada se koriste. Ali to je svako drugo zalivanje? Sta kada dajem samo vodu. I da li u ovoj fazi davati TNT? Ja sam za sada davao samo Super Vit , Root i Zyme. Jednoj sam sinoc dao i TNT pola doze da probam.
Nije potrebno korigirati pH niti kada zalijevaš samo vodom, zemlja sama po sebi korigira pH.:)
Criticale možeš počet gnojit, ali kreni kako si i rekao sa pola doze. Northern Light i Lemon skunk za nekih tjedan dana, a Amnesiju nemoj još jer je premala.:)
Ne kužim se baš u LED rasvjetu, ali sam provjerio kod dragog kolege Jednomsemora;). Kaže ovako:
"Trebale bi ti najmanje dvije takve lampe da bi cvjetanje odradio kako treba. Također, to će ti biti puno biljaka, bolje da si za probu išao sa dva automatika, jer bi ta lampa mogla odraditi dva automatika."
 
Poslednja izmena:
25.03.2020
28
75
13
67
Super za ph. Olaksava mi stvari posto mi je pukla sonda na ph metru.

Gnojenje cu tako da radim .Criticale odmah gnojim a ove automatike za nedelju dana.
Mislio sam Ceiticale da kasnije izbacim napolje na terasu a da ostavim NL, LS i Amneziju u boxu.

Za rasvetu nisam pametan sta da radim.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Bilo bi dobro kad bi još jednu stavio na terasu, a da ti ostanu dvije u boxu.
Dodaj još svjetla, imaš možda koju CFL?:) Ako baš ne uspiješ ništa, dva automata i rokaj kako je.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Ako je 40€ prihvatljivo,kupi novi filter, 1587127638200-144162505.jpg sve pise na kutijama, ovaj moj radi vec dugo, duze od navedenog vremena trajnosti, vlaga mi je rijetko visoka, mjenjam "čarapu" svake sezone ( filter za nape) i spojen je samo kad zamiriše. Pogledaj u dnevnik, iber 20%, vlagu natjeram sa mokrim čarapama i natopljenim teglama max 40%, biljke sasvim dobro rastu. Nekad mi se neda punit bazene s vodom pa padne vlaga na 27%, zaspricam ih sa svih strana i odozgo (kolega šprica pod 400-600W hps i nema problema, dapace rezultate growa svi hvale, linkaju.)
Jos bi htio napomenut u vezi svijetla i razmaka, nema pravila. Tvoje biljke izvrsno izgledaju a po izgledu s vremenom i iskustvom čitamo njihove potrebe ili nedostatke. Ako si u nedoumici i pretpostavljas da bi bilje raslo jos bolje sa duplom dozom fotona mozda je pametnije dignut jednu teglu i promatrati patnje jedne nego sve prziti.