Prvi grov box, potrebni saveti i misljenja.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Pozdrav ljudi, gradim prvi box dimenzija 60x60x125. Nemam bas neku mogucnost za HPS i MH kombinaciju pa zato pocinjem sa CFL. Na netu sam nasao CFL od 50w, prodavac ne zna koliko ima lumena jer nije naznaceno nigde, samo koji je svetlosni spektar. U planu mi je auto fem sensi skunk. Po jednu biljku za pocetak. Da li bi za pocetak bilo dovoljno 3x50w od 6400k za vegetaciju, i ubacio bih neku crvenog spektra ali slabiju da ne dodje do izrazaja mnogo. Box gradim od stirodura na stranicama i od laminat ploce na vrhu i podlozi. Stizu mi delovi za vlagu, ph metar i jos po neke komponente. Napravio bih DIY carbon filter, iz nutra bih oblozio sa folijom za staklo od kola sto ima da se kupi kod kineza.Od gnojiva planiram kupiti plantellu cvet i list. Kao reflektor bi mi za pocetak posluzile limenke isecene za pocetak. Svaki savet, sugestija i obavezno kritika bi mi veoma dobro dosla :)
Cim uradim nacrte kompletne i jos neki detalj dodam javim se!
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Malo poslikaj, slika uvijek da puno vise informacija od teksta. Po meni ono sto sam na prvo uocio te dimenzije boxa su prevelike za cfl definitivno, u to mozes staviti hps 250w a ti bi nesto malo cfl, eto pa vidi
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Te dimenzije boxa sam prvobitno i zamislio za hps250w ali me finansije stisle. Dvoumim se, jedan covek mi nudi hps komplet sa mh lampom sve 250 ali je polovno pa ne znam koliko mi se isplati uzimati polovnu robu, a pored toga bi mi trebao i reflektor i cooling sistem sto jos dodano kosta.. Bas sam u dilemi sta raditi, neko vase iskustvo bi dobro doslo za pocetak.
 
23.03.2014
99
147
43
za pocetak savet,prvo skupi svu opremu pa pocni growati,nista ne prepustaj slucaju,skupi kintu i kupi nove lampe,osim ako verujes tom liku.... srecno :thumb:
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.666
11.902
358
Socotra Island
eelslap.com
Pitanje koliko lumena imaju te CFL sijalice i koliko ce one da rade ... (čitaj da mogu da crknu za dva dana sve)
Kvalitetniji i brendirani CFL-ovi nisu ni toliko mnogo jeftiniji od HPS kompleta , a bez ventilacije nećeš moći za kakav god tip svetla se odlučiš .
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Ljudi u pravu ste, novo je novo i ventilaciju cu svakako morati da radim.. Uzeo bih hps 15o, ali je bas tesko naci takav komplet u Srbiji. Koje su predvidjene dimenzije za 150w hps i da li neko zna gde bih mogao da ga uzmem ?