Prvi grow 150hps white widow+ domaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2013
14
3
0
Zimbabwe
Pozdrav svima, evo i Direktor sa zakanjenjem otvara temu za dnevnik :D.
Pre desetak dana je stavljeno seme da proklija po principu dva vlazna ubrusa u dve tacne na 30stepeni. Proklijale su lagano posle 2,3 dana sve. Premestene su u box u malu plasticnu casu 2dl, kao sto je u amaterskom vodicu napisano. Biljkice su krenule, izrasle malo pustile dva lista za disanje i sta god sluzi. Jos mozda 2 dana max i presadjujem ih u 10l saksije.
Zemlja je jako kvalitetna ona substral, naravno u saksiju ce ici i stiropora, malo peska....
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRTp90zvcQrm9OKKjuxzY40D5z1wNR8rDPfLjQixqGnEPWsNrmyUA



Grow box je dimenzija 70x90x110 , 150hps, 3 pc venta unutra ( jedan hladi hps, jedan na podu tera vazduh na gore, jedan jos ovako da vazduh cirkulise) ulazak vadzuha pasivan, izlaz vent dobar. Temperatura u boxu oko 30 stepeni +,-1 u zavisnosti od vremena, kad je ugaseno svetlo 5,6 stepeni manje.

Problem mi je za sada jedino vlaga, jer jbg svuda je napolju i u toj prostoriji 40% vlaga pa je ja dizem ali nikako da nadjem neko trajno resenje. Preko dana mi je ugasena svetlo zbog temperature i tada mi je oko 50% vlaznost, ali mi je problem kad je svetlo upaljeno oko 40% je. Stavio sam siroke posude sa vodom, mokre peskire ali ne pomaze mnogo , svega par 5,6 % ... Sinoc sam dosao na ideju da stavim dzezvu vode na prigusnicu koja je topla koja stoji na cigli, naravno sve obezvedjeno da voda ne dodje u dodir sa strujom. Cekam da vidim danas rezultate, ako ne budu zadovoljavajuci planiram da postavim jos jedan vent i da na njega stavim mokru krpu pa da vidim sa tim, ne znam ima li neko mozda neko bolje resenje za povecanje vlaznosti.... Biljka je odmah nekako zivnula kada je povecana vlaznost na 45-50% ....

Sada je u boxu jedan white widow i par domacica (4,5 ) al naravno kad budem presadio 4 domacice idu na drugo mesto , u boxu ostaju samo ww i jedna domaja.
Uskoro slikam pa stavljam slike..
 
04.04.2013
14
3
0
Zimbabwe
pocetnicki je napisao(la):
pc vent na 150w hps :) sretno
PC ventovi uglavnom sluze za cirkulaciju vazduha i hladjenje HPS-a. Za izalzak vazduha je kupljen odlican ventilator 180 m(kubnih)/h ... i za sada je temperatura odlicna, kakva se preporucuje 2 stepena gore dole... Slike kacim veceras, sad gledam da nekako sklepam nesto i za tu vlagu, razmisljao sam da uzmem jos jedan timer mehanicki pa da prikacim na njega jedan grejac koji bi bio u dzezvi i na tipa svakih sat vremena bi se palio na 10min , da voda prokljuca izvaci malo pare ... ne znam sta mislite o tome, gledao sam ovlazivace vazduha ali nema ispod 35e nista a to mi je mnogo za to, videcu da nema jeftinije na pijaci, to kad bih sredio sve bi bilo ok, mada kontam da ako mi je oko 40% tokom dana ( dan za biljku :D ) i 50 % nocu kontam da ce sve biti ok...
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Sve super, samo daj slike.....Super je sto si taj vent (pretpostavljam onaj kupaonski) ubacio za izvlacenje zraka, te ti tako ne treba CT ili staklo zbog temperature... Ja sam isto razmisljao o tom ventu kad budem kupovao HPS i bas me zanimalo da li moze odradit posao....

Za vlagu mozes ubacit casu s vodom, i u nju krpu koju natopis vodom i stavi ispred uduvnog venta i dignut ce vlagu, a ako nemas uduvnu vent jednostavno ubaci posudu sa vodom i to je to.