Prvi grow 153w CFL random seed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Extra

Aktivan Član
24.08.2013
151
145
43
10
Samo tako nastavi s LST-om, saraj s njom lijevo pa desno :icon_biggrin: a Supercropat je ne moras jos jer biljoza nije visoka, barem koliko se vidi na slikama, to se inace radi kad pocnu vrhovi skoro dirat lampu pa se onda prelomi... :icon_wink: samo savjet !
Lijepo napreduje, pratim !
 

Ivana_zg

Aktivan Član
18.08.2012
96
138
0
44
...

Dobro ti ide i fotkanje, čini se da imaš oko za to ;)


Krenulo je OKej, sad još samo da ostane tako do samog kraja!
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Ej hvala vam, sto se tice LST danas sam je spetljo na sve strane, plan mi je da napravim krug, tako da sto veci zbun dobijem...
ma necu supercropati bzvz mi je to, nekad pred cvjetanje lollipopat je, lampe mogu pomjerati, a tokom ove sedmice cu praviti neki box za svjetla tako da cu moci upravljati sa njima koliko hocu...

Ivana hvala :)
a moze se reci da imam nekog smeka za fotografiju, i volim je, steta nemam neki pro aparat za pro fotke, ovako se s atelefonom bakcem haha
a idemo do kraja, ako sam izdrzao mjesec, mogu jos dva :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
il ti cesto radis update il meni to nesto sporo ide :) al ziva i zdrava, sve deluje ok, fotke su isto super... strpljivo napred u nadi da ne trosisi vreme na jajana
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
update radim stalno ,ne znam, bolje i to da radim nego okolo da pricam hahah jbga ispusni ventil
uglavnom hvala :D
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
dan 33.

2NRaAZX.jpg
UMdEo3k.jpg



ie evo kako box izgleda odozdo
M8Jvboi.jpg



ima gore jos oko 40 cm da se digne(mada cu izbaciti tu policu i napraviti box za svjetla sto ce moci ici do 1.5m)


ovu lampu sam ubacio jer nemam grlo, nju cu razvaliti uzeti grlo i ovaj savitljivi stub da moug nekako drukcije staviti, zasad je ovako
i dobio sam 2x2m folije za auto, trenutno je nemam cim pricvrstiti a i procedura je da je ubacim, moram sve poskidati a nemam ni izolir trake ni plasticnih trakica vise ;/


2 dana je rezim 12/12 to sam uradio da mi sto prije pokaze pol, ako ispadne zensko vracam je na 18/6
ubacio sam joj stednu sijalicu crvenog spektra 23w 3000lux
za sad su unutra 4 stedne
-20w 1500lux
-23w 3000lux
-25w (na kutiji nije pisalo koliko lumena) ali mogu reci da se neda gledati u nju
-40w 5000lux

hps necu koristiti previse grije,
imam neku slijalicu platio sam je 20e
ima 70w 8000lux ali i ona se zagrehe u pm..
tako da cu ovo izvesti samo pod CFLkama


uspuh pasivni, ispuh pc vent 12cm

kao sto vidite lst radim jos malo marionetu cu napraviti hahah
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Moj kolega je maloprije imo dobu indiku pod 145w cfla,pola je bilo crveni pola plavi spektar,ceko je 3mj sa 20grama,ne znam koliko ti se to bas isplati.Bolje da uzmes neki HPS nema veze sto grije prostor promjeni,i sam ces skontat da nije ovo bas isplativo koliko god da je dobar dim.
Ova biljka ljepo izgleda,zdrava je i sve,doslovno odnesi je negdje napolje i zakopaj i bit ce ti bonbona.A sa cflom ti nije bas najbolje se igrat ukoliko ne znas pravilno rasporedit plavo crveni spektar i povecat malo watazu tih Cflova.Da imas neki 200w cfla e to ti je onda nesto.olje da si si kupio jednu cfl od 150 il 200w bolje bi proso nego vako a i imo mi manje problema sa svim tim zaruljama.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
nemam para ja brate za nesto skuplje tako, a koliko ja znam nije bitna voltaza nego lumeni?
ako nista bar sam se nacitao na forumu, 9500 imam u zbiru + ova jedna sto ne znam lumene..
a i rekao sam da imam jo ovu jednu sto boga oca grije, trenutno nemam uslova da koristim niti nju niti hps...
izgurace se nekako indoora, makar dopunjavao sa jos sijalica...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
ja da imam hps nebi ni pomisljo koristit cfl
cca 30 000 lumena od tvog 250w hps je neusporedivo bolje od tih 9500 zbirno iz cfl-a.
ja si dam jaja rezat da sa 2x12cm pc venta mozes ohladit taj box barem do 30°-31°C. (eventualno jedan nutra jos da zamijesa)

volt i watt nije isto (napon je u voltima a snaga u watima) :) nisu bitni wati ali su lumeni i wati usko povezani, tak da je opet bitno :D

daj nekak podesi taj box, pa ja bi se plako da mi hps stoji doma :D
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
a sta cu ja njega mogu spojiti al kazem ti temp je ogromna.. a od citavog seta imam samo sijalicu, tako ad mi nije pametno nju direktno spajati...
za sad ne mogu nista promjeniti, kazem ti frka mi je rastavljati da ubacim auto foliju jer necu moci sve spojit ihahah
za sad nek ide ovako ,ne buni se fino raste... nece ona sutra biti gotova pa da bas danas moram srediti sve...
ovo je sve prvi put, ne mislim na samo uzgoj nego i sklapanje boxa i svega... tako da lagano ja se ne zurim i imam neki dobar predosjecaj u zraku
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja imam jacu rasvetu u vege pc-boxu, biljka je odlicna ali ce cvetanje sa tim svetlom jako kilaviti... al skontaj prvo pol. ako je cura, ja bi se sa klonom zezao u boxu i doradjivao ga a biljku negde ususkao napolje
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Zamolio bih Powera da promjeni naziv teme u Prvi grow 153w CFL random seed, naravno ako nije problem :)

poslusao sam vas, ipak, ako cu ovo uzeti kao hobi, radicu to kkao treba, previse volim ovu biljku da je mucim... Ova je prosla svasta, prva je, ali ucim, ako sam je stresiro, s tim dobio hermica il muska bude, znam sta ubuduce raditi, svjetla sam shvatio da su bitna.. nasao sam danas veoma jeftinu semu za CFLke steta sto je maximum 65w 4225 lumena, oko 8e... tako da sam uzeo sebi odmah jednu, nisam bio pri parama za dve tri jbga, al bice uskoro.. :D
evo sada detaljniji opis boxa, jer je poprimiio svoj oblik 98% :D
visina trenutna 90cm(moze ici gore), sirina 45, dubina 30
svjetla, CFL 23w(2700k), 25w(6500) 40w(6500), i nova 65w(6500)
izracunao sam da daju sve odprilike u 0.? razlike 65lux x 1w.. 9945luxa ukupno... za sledeci grow ce biti bolje
pasivni uspuh, a i pasivni ispuh, crkao mi vent :/ ali temp je 28c vlaga jbga 40-50-60% kako kad, ali tu je uglavnom

evo slika, u prvih par sati biljka se zlajubila u svjetlo, novi vrhovi stoje kao vojnici! :D


dan 37.
2SC3nK5.jpg

cvNC07C.jpg


http://i.imgur.com/07kZ7bM.jpg


p.s. ono smece Agro sijalica 70w sto sma uzeo sto pise boga oca na kutiji, danas odem vidim, nisu bili lumeni, nego boja svjetlosti, inace lumena 750... zato je bila akcija da kupim svjetlo :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.261
35.798
2.698
Weed California USA
e sad kad biljka podivlja....pa lijane pocnu rast....i kucicu za ptice mos zakucat na vrh krosnje hihihiihih
sala mala.....ajd napokon da je ovo pocelo licit na nest :p al jos uvijek mi je zao kaj ti hps sluzi za ukras....jos ak napravis vaporizer od the hps-ice...dodjem ti tam i pocupam svo lisce sa pincetom za obrve :D :D :D
sretno drug
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
pa u sustini savjet i jeste copy paste znanja i iskustva :D
al kao sto si reko potrefilo se da i meni i tebi do funksionise kako treba :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.