Prvi grow 153w CFL random seed

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
A zasto onda ljudi tretiraju biljku srebrom da bi pohermila?
A i koliko sam se nacitao, zenska biljka kada sama sebe oprasi( sto je nemoguce ako nije herm) dobije se femi sjeme
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
0Owerdoze0 je napisao(la):
To sjeme nije fem mos ga odma pobacat to ce bit sve hermovi.
A kakvo je onda sjeme ako nije fem? Ne kuzim se previse u to sve al ja sam uvjeren da se dobije fem. sjeme. Ljudi rade rodelizaciju i oprasuju istu biljku radi fem sjemena...jasno mi je za pretjerani inbreeding i to sve ali mi nije jasno zasto bi bas svo sjeme postalo herm kasnije.
Zilac sorry na malom offtopicu. :signs051:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: finestBLkush

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Zato sto biljka ako oprasi sama sebe pogotovo ako je herm izazvan sa stresom sve ce postat hermovi.Mozda jedno ogromno mozda da ce ikoja bit muska ili zenka koja je cista.Razlog toga je sto biljka izbaci muske flowere i oprasi sama sebe samo da bi opstala,i to cini skoro svaka a neke od stresa izbace muske preflowere.Takvi geni u biljke gdje je roditelj herm geneticki se prenosi na novu generaciju.To je dokazano vec da takva oprasivanja su uzaludna.Fem sjeme mozes napravit samo ovako,recimo imas 2 biljke iste genetike,jedna ti ohermi i ti uzmes sa nje polen i oprasis ovu drugu,tako donijes fem sjeme,sa oba roditelja dok je jedan roditelj herm a drugi zenka,drugacije ne moze.I to mora biti uglavnom ista genetika da se ufeminizira kako treba,a neki to zele ubrzat ili jednostavno ne dobiju herma pa ga koloidnim srebrom obrade jer to tjera muske preflowere i onda uzmu polem i prase zenke.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ne mozes ganartovati to, to je isto kao da si napumpao malu i kazes bice zensko!
ni femi sjeme ti ne garantuje stoposto zensku biljku. I kako ce biljka bez muskog gena(zenski herm ima zenske gene) dobiti muska sjemena, samo moze biti zensko ili herm. Pa opet tretiranje koloidnim srebrom ti je stres za biljku, i to veliki stres radis, i upravo ga radis da bi pohermila, znaci uzimas polen od zenske biljke...
ne znam, kao da se trudis nesto objasniti, a to je vec milion puta objasnjeno na forumu, cak prelistaj dnevnik unazad, pricao sam sa powerom na tu temu vec.. smiri dozivljaj sa spamom
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
Onda fino uzmi to sjeme kad bude gotovo i otvori dnevnik a ja cu sa zadovoljstvom pratit.
Tj.sad su mi nerve proradile

Ako znas tko je Soma

Soma's version of making feminized seeds.


Creating feminized seeds is an art, there are a few different methods of application. I have written about some of my different methods of making seeds in previous HIGH TIMES articles. I have use gibberellic acid, light stress, ph stress, and fertilizer stress to force my plants to make seeds. All these methods are harsh on the plants, and some like the gibbrellic acid, are not organic. In my search for cleaner more earth-friendly ways of working with the cannabis plant, I have found a new way to make feminized seeds.

Feminized seeds occur as a result of stress, other than genetics. All cannabis plants can and will make male flowers under stress. Certain strains like a higher PH, some like a lower one. Some like a lot of food, some like a lot less. There is quite a lot of variety in marijuana genetics, and you can’t treat every plant the same way.

It takes many harvests before you really get to know a particular strain. Just like getting to know human friends, it takes time. I have grown strains for a decade and am truly getting to know every nuance the different plants exhibit. I can recognize them from a distance. I must say that I get a lot of help from my friends, both in making seeds and learning new and better ways of working with this sacred plant.

I named this new method “Rodelization” after a friend who helped me realize and make use of this way of creating female seeds. After growing crop after crop of the same plant in the same conditions, I noticed that if I flowered the plants 10-14 days longer than usual, they would develop male “bananas”. A male banana is a very slight male flower on a female marijuana plant that is formed because of stress. Usually they do not let out any pollen early enough to make seeds, but they sometimes do. They are a built in safety factor so in case of sever conditions, the plant can make sure that the species is furthered.

To me a male banana is quite a beautiful thing. It has the potential of making all female seeds. Many growers out there have male banana phobia. They see one and have heart palpitations, they want to cut down the entire crop or at least take tweezers and pluck the little yellow emerging devices out. I call them “Emergency Devices” because they emerge at times of stress.

In the Rodelization method, the male banana is very valuable. After growing your female plant 10-14 days longer than usual, hang them up to dry, then carefully take them off the drying lines and inspect for bananas. Each and every banana should be removed and placed in a small bag labeled very accurately. These sealed bags can be placed in the fridge for one to two months and still remain potent.

For the second phase you need to already have a crop that’s already 2 ½ weeks into flowering. Take your sealed bag of pollen out of the fridge, and proceed to impregnate your new crop of females. To do this, you must first match the female plant and the pollen from the same strain in the previous crop. Shut down all the fans in the grow room. Then take a very fine paint brush, dip it in the bag of pollen, and paint it on the female flower. Do this to each different strain you have growing together. I have done it with ten different kinds in the same room with great success.

I use the lower flowers to make seeds, leaving the top colas seedless for smoking. This method takes time(two crops), but is completely organic and lets you have great quality smoke at the same time you make your female seeds. If you’re one of those growers that has never grown seeds for fear of not having something good to smoke, you will love this method.

You can also use this pollen to make new female crosses by cross pollinating. The older females with the bananas can be brought into the room with the younger, un-pollinated females when they are three weeks into flowering. Turn all of the circulation fans on high, and the little bits of pollen will proceed to make it around the room. Do this for several days. Six to seven weeks later you will have ripe 100% female seeds; not nearly as many as a male plant would make, but enough to start over somewhere else with the same genetics.

As a farmer who has been forced to move his genetics far away from where they started, I know very well the value of seeds. My friend Adam from THSeeds in Amsterdam has a motto that I love to borrow these days: “Drop seeds not bombs”.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
pa gledaj, ja nisam nista pogresno rekao, asjeme je feminizirano, nisam rekao da imam sto posto zensko sjeme, i naravno da cu piknuti sva sjemena pa da vidimo, ima sanse da bude i zenskih a i hermica, nadam se da nece biti menki toliko da i muske vidimo... a sada stvaranje femi sjemena, ljepo je receno da je umjetnost, da ti sto blize pridjes 100% zenskoj strani, upravo to i banke sjemena i rade, krosaju experimentisu ukrstaju nekad i decenijama da bi dobili neke savrsene rezultate, koji opet mogu nekad fejlati... razumijem ja sve sto ti govoris, ako ne pisem stalno po forumu ne znaci da ne citam... Onaj koji prica, govori sta zna, onaj koji suti, uci :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: XsmokemashineX

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
Prije svega da vam se svima zahvalim sto ste mi pomogli, savjetima i tome kakvi ste :smoke18:
Ovaj grow bi mogao ici u zavrsene dnevnike, jer smoke report ce tek biti poslije mjesec dana curinga..
dan je 107, 73 dana cvjeta, trihomi su krenuli dobijati smedju boju, zao mi je samo sto nisam mogao ostaviti da budu 70% smedjih, ali bolje je ovo nego hrpa sjemenki.. Vlaznog ima 31g, vidjecemo koliko ce kalirati..
Flush je radjen 3 dana pre skidanja, gnojena je zadnji put prije 10 dana...I to je to.. Jos jednom ljudi hvala vam puno, i do sledeceg growa!
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
sad sam iuzvalio da mi vaga nije tacna, veceras cu opetprevagati, moguce da ima malo vise.. ali ne bunim se ,meni dovoljno
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ti si lud samo ti to imam reci,... uzeo sam vagu digitalnu od drugara njegov pokazuje 41g po mojoj procjeni kalirace za 10-15g
 

XsmokemashineX

not careful whit dosage
28.04.2013
689
1.053
163
De pa nemoj me hebat,izgrowo sam mase biljaka i nakupovo si hedova i po 5 10 25 50 100grama pa valjd mogu rec da ti ima oko 6 grama na koju logiku ima 15,uopce se ne zelim raspravljat oko toga ko je kolko imo al nemos pricat da ima toliko dak nema.
A evo kak sam ja poslici skonto,nek na onoj skroz desno stipaljci ima 1g,nek ove 2 zute odma do nje plus ono malo sa onim papiricem nek je to 2 grama,to je zasad 3,i ostatak nek ima 2 3 grama i to je 5 6 grama,a kako 10 15 ti vidis ja ne znam.Mozda sam se i prevario ko zna mozda je vece nego na slici,al meni to izgleda upravo onako kako sam ja reko,bio ja lud ili ne.Iako se doimaju i tvrdi i nabijeni ma zapravo nije ni bitno...Rep za zavrsen grow.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stokula

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
ne znam za vas ali ja ne zelim da kacim sliku vage i vutre u istom, ja nemam preciznu gramsku vagu, nego kuhinjsku koja pokazuje na 5g... A jutros je drugar naltio sa svojom da vidimo koliko ima suhog, 13.4g
sada sve to u teglu da se kako se kaze omasti..
Da napomenem, da sam popio sa mamom caj od trima i par hedica koji nisu bili vrijedni spomena, a ni za pusenja,... I na tu svu radnju, sam po prvi put zapalio pred mamom, i naravno pitala me da uzme dim, cisto jer prvi put u zivotu prisustvuje svemu. Rekla je da je ukus ok, dim je prejak(malo duhana stavljam, a ona je teski pusac), a cajem je odusevljena. Naravno kuvao sam nam sa vodom, jer mislim da joj nebi sjelo najbolje sa mlijekom zbog njenih problema sa zeludcom + prvi put u 50 godina da dozivi takvu jacinu higha. Ali rekla je da se osjeca opustenije, nije istripala da je radi, a zeludac joj je to primiio ok, cucemo sutra ujutro jeli imala ikakvih bolova ili grceva...

A da obrazlozim njene zdravstvene probleme, doktorska nepaznja i neiskustvo hirga je zamalo ubilo, a operisala je slijepo crijevo, a imala je samo upalu jajnika. Od muve slona napravili... Uglavnom dobila je sepsu, i na debelom crijevu su joj se stvorila 3 ugruska, jedan velicine 6cm, ostali su nesto manji bili. Na drugoj operaciji diio debelog crijeva joj je skraceno za 20ak cm na mjestu gdje su ugrusci bili. Tako da nije bilo hitne intevencije hiruga ne bi prezivela tu noc, 2 sedmice poslije vadjenja slijepog crijeva! Od tada ima cesto jake bolove u zeludcu, posto su njoj crijeva morala biti vadjena zbog ciscenja, bukvalno boli gdje god su crijve. Zbog tog je primorana jesti hranu sa sto manje masnoce, sto manje zacinjenu. Cak i sa kontrolisanom ishranom ima bolove. Doktori su joj samo preporucili da pije nesto protiv bolova, i da je najbolje da ona sama nadje sta joj odgovara. Pa su joj isti ti doktori par puta rekli da joj se stvara vid ovisnosti o tabletama protiv bolova. Prestala je piti tablete bilo kakve, najjace joj je sto popije Analgin, ali i to samo kad su bolovi prejaki. Pije razne cajeve, lan, ne znam ima dosta toga sto isprobava,. Uglavnom, zelja joj je da proba ulje. Sada kad je vidjela kako sve to izgleda, i kada je spremna probati ulje, zelim joj pruziti koliko mogu. Pa iskusnije growere, i naravno ljude koji su malo dublje upuceni u medicinsku upotrebu cannabisa da mi predloze par strainova koji bi joj pomogli. Ali uskoro jer kroz par dana cu uzimati sebi menke naravno za pusenje, pa da odmah i za nju da narucim
Moze mi se neko u inbox javiti ako hoce da mu detaljnije obrazlozim zdravstveno stanje.. I hvala ljudi sto ste me naucili necemu sto ce biti uz mene citav zivot
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako ima mama takve probleme idi za uzgoj na hps 400/250 w lampe i dimable prigusnicu. Time se barem
isplati uzgoj.
 

finestBLkush

Aktivan Član
13.04.2014
346
588
0
109
nemam prostora za takvo nesto, box ostaje isti, razmisljam maximum 250w...Ovo je bilo neplaniran grow, i prvo iskustvo sto se tice toga, sad bar imam temelje kako i sta dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.