prvi grow 250w domacica

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
S

silikolor banda

Guest
ovako ljudi evo ukratko kako sam se resio da probam indoor. gajio sam 12 god outdoor uspesno za svoje potrebe. ali su moji sestra i zet imali nesrecu da im site bude otkriven i ja sam im dao pola moje berbe 2009 sto je okratilo moje licne zalihe. stoga sam se resio da gajim pod reflektorom. u fazi nabavke potrebnih materijala i opreme dosao sam do adrese www.vutra.org i odusevio se. informacije do kojih sam dosao ovde su mi bile od velike pomoci da krenem.
prvi box necu opisivati pisacu opsirno o ovom koji sada koristim. pa da pocnem

sadasnji box je u ormanu dimenzija 60x120x180.
svetlo je 250w philips agro
ventilacija+kontrola mirisa je rebrasto crevo fi100mm koje vodi u otvor dimnjaka
unutrasnje pomeranje vazduha je pomocu pc venta 100mm 8w
unutrasnjost je oblozena belim papirom

seme je domacica odlicnih karakteristika, sativa.
27.01 stavljeno na klijanje 12 kom.
01.02 zasadjeno u mesavinu holandske tresetnice, stiropora i vermikulita.
03.02 bilke izrasle sve tj 12 kom
od starta je rezim svetla 12/12
27.02 radjeno forsiranje cvetanja pomocu 36 sati tame
06.03 pojavio se prvi hermafrodit i 2 muzjaka.
07.03 uklonjen hermic i muzjaci
08.03 u igri jos 9 biljaka dodato kao pomocno svetlo 1x26w cfl crveni spektar 1x23w cfl plavi spektar.

za zalivanje koristim izvorsku vodu hp 6,2 prihrana n-p-k 15-15-20 od starta
u fazi svetla obogacivanje vazduha homemade sistemom co2(kvasac, secer,voda, plas flase i creva od infuzije)
u toku ocekivanje cvetanja prvih zenki i nabavka digitalca da podelim slike sa vama

izvinjavam se na propustenim informacijama, dimenzije boxa su u cm, a temperatura je 30c svetlo i 15c tama
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
1 Da kažem puno Sreće !!!!!!!!!
Ma dat ćeš ti info.. još nadam se dobrih i korisnih pogotovo ako ti nešto zašteka hehehe....
Sve ti to ljepo skužio kako šta ali taj papir bjeli dobor se pazi jer 250W ima ljepu temp.. ipak ali ti znaš koliko je udaljena i jelipostoji opasnost od paljevine..
Temp... koja kažeš da je pod ugašenom lampom 15c nebi bilo loše da to malo digneš bar koji stupanj recimo 18c biljke znaju da se zablesaju na velike promjene i stanu na neko vrjeme onda bit će ti žao što je tako.
Potrudi se da to rješiš nećeš zažalit rađe nekad zadnja 2-3 sata prije gašenja bude malo žešća temp.. jer stupanj dok obori pod ugašenonm kasnije lampom ipak potraje tako da do paljenja lampe ipak bude tih 18c koji su jako poželjni.
Neznam jesi me dobro skužio ja tako radim u zadnje svrjeme ovih zimski dana jer me opržilo te promjene noć/dan ...
I daj nam slika malo ipak to je uvjek dobro došlo........
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Posto ti nije mali box,bolja ti je varijanta drzati neko vreme u veg. tj 18/6 nego odmah na 12/12...bolje ce se razgranati i lepse popuniti taj prostor. Zatim ne moras od samog starta da djubris...
Sretno sa gajenjem!
 
S

silikolor banda

Guest
hvala puno ljudi. nisam djubrio od starta.
mislim da je kasno za promenu rezima svetla. uspeo sam da dignem temp na 17c i mislim da ne mogu vise od toga.
09.03 procvetalo 5 devojcica, 4 jos ne pokazuju pol. kad sam video prve pristile bio sam neizmerno srecan :))))) bice slike uskoro
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ako imas grejalicu neku sa ermostatom ubaci je unutra i namesti nek ti odrzava temp 28c i miran si , ako nemas raspitaj se neko od ortaka ima 100% samo nemoj reci za sta ti trba :)
aj slike pa da vidimo i to cudo :)..

mozes cak i fen da ubacis ako se razumes u struju pa napravis termostat ( njega mozes uzeti sa necega sto ima termostat ) eto par idejica :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
To Zoki legendo imaš ideja dobri svakako !!!!
Vodeni diži brale tu temp... pod hitno nemoj se žalit odma kako ću to nego na noge i daj te slike da vidimo to....
Ako misliš nešto postić onda ta temp... neće bit dobra moraš to sredit kako znaš.....
 
S

silikolor banda

Guest
probacu da nabavim malu greajalicu sa termostatom. koliko ona moze da poveca potrosnju struje, posto trenutno ne radim u firmi i prenapregnut sam sa finansijama?
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Noćna temperatura od 18C i dnevna od 25 bi bilo idealno ! Jesi li blizu tome ? Ako jesi opusti se i uživaj ! :D
Naravno u cvatu bi trebalo dignuti temp. za 2-3 stupnja , ali to će doći s toplijim vremenom .
 
S

silikolor banda

Guest
e da, za koliko od pojave pristila krecu da formiraju hedove?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Vrlo brzo :watchplant:
Što se grijalice tiče...teško je predvidit potrošnju,ali imaj na umu da su u prosjeku 2000W.Većina ima 2 brzne-snage,ne znam kako da se izrazim,ali nadam se da kužiš,pa može recimo na 1000W radit,ali opet je to dosta.U malom prostoru neće puno radit,jer ga je lako zagrijati.
 
S

silikolor banda

Guest
ma ne bih ja stavljao tu grejalicu. digao sam temperaturu na 17c ako im odgovara, odgovara, ako ne sta cu im ja sad. vise od toga ne mogu.
10.03 pokazale pol poslednje 2 biljke Devojcice su!!!!!! imam sad ukupno 9 zenki, znaci rate je bio 9zenki 2 muzjaka 1 hermafrodit
 
S

silikolor banda

Guest
ljudi stizu slike veceras ili sutra slikao sam ih jos da nabavim usb da ih prebacim
 
S

silikolor banda

Guest
temperatura opet na 15 stepeni. stvarno pocinje da me nervira. nemam kesa trenutno da kupim grejalicu a nemam ni od koga da uzmem. ima li ko kakvu ideju kako da odrzim temperaturu u toku noci?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ma nije vrag da ne možeš 10 eura skucat za kalorifer neki?!
E da si bliže,donio bih ti ja svoj...ma dao bih ti,jbte,žao mi biljčica...
Nadam se da ćeš skemijat nešto.Meni trenutno ne pada nikakva alternativa na pamet...
 
S

silikolor banda

Guest
bas sam u downu sa parama. trenutno bas vodim borbu za golu egzistenciju da obezbedim porodici. trebao da pocnem da radim u firmi sad u martu i zbog vremena odlozili za april. ali da vas ne davim mojom tuznom pricom, da okrenemo na veselo. stigle su slike pa izvolite pogledati. ps: i da cujem vase komentare, znacilo bi mi puno
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
daj se malko potrudi i te flase oblozi necime jer ce ti korjenje naj.... od svjetlosti
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale najlakše ti je Alu-folija omotaš lagano sa njom.....
alufolijab.jpg


I onda nakon tog lagano uzmeš strech foliju i pritegneš tu Alu oko posude da se nebi lako isparala.
prodajemstrechfoliju5kg.jpg
To je sve iz kućne klasične upotrebe ništa specijalno...

Kako ti je i Sveti rekao jednostavno da se nezbuni korjen jer će doći do svjetla.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.