Prvi grow, 2x Quick one led panel 130w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
Bas, a nema ni losu "mamu" kolko sam skuzio, trebala bi bit jednostavna, vidjet cemo, hvala stari


Uuu daleko bolja kombinacija od prosle, puno puno prozracnije i kvalitetnije, barem tako djeluje...

Sinoc oko 6 sam i drugu sjemenku ubacio, stavim slike cim provire
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and hazeri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Čuj, jel neko koristi, pa Atami je "porsche, ferari.." u svijetu đubriva, i jedan od najskupljih đubriva na tržištu, i zadnje godine, 2017 su odnijeli prvo mjesto na Nutrients Cup-u gdje je učestovalo 76 njih..
Ako imaš, koristi i dalje, i ak si možeš priuštit, slobodno koristi..
P.S
Pošto je preskup, samo bi taj bloombastic od njih preporučio za cvijetanje (ako si možeš priuštit, koristi čitavu njihovu paletu), a ostalo đubrivo možeš uzeti: advanced nutrients (isto hrpu cupova pobjedili) a tu je i biobizz..
 

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
ma dobio sam uz ovaj led panel sto sam kupio kao gratis tu bocicu od 50ml, al vidim da je isteko rok trajanja i to za 2 godine pa me zanima oce napravit stetu mojoj biljci ili ju mogu koristiti bez brige

a ovo sta kazes imam ovu bocicu od 50 ml atami i uzo jucer grow i bloom od litre od biobizaa :makaze:
eto bar tu nisam fulao :respect:
20180124_181642.jpg
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Grow je za rast, vegi fazu, i ima (N-P-K): 4-3-6

Bloom je za cvijetanje.. pošto Atami već imaš, znači od 2ml (ukupna doza za cvijetanje poslije kroz grow, zavisi koliko ukupno im budeš davao) daješ im 1ml blooma i 1ml atamija, kontaš, prepoliš ih..
Bloom ima (N-P-K): 2-7-4

Isto dobro đubrivo, tj stimulat za cvijet je Topmax od biobizza, nije skup, a ima (N-P-K): 0.1-0.01-0.1

Pročitaj ovo malo http://www.zelenavizija.com/Djubrenje.html

Nisam ništa slično našao na našem jeziku, pa et da ti bude lakše skontati..

A za rast cannabisa je potreban ovaj npk:

optimal-npk-values-growing-cannabis.jpg
 

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
pronasao sam ja growing elite marijuana knjigu na internetu pa bas sad tam kalkuliram al je zbunjujuce jer je na engleskom, ali skuzio sam manje-vise hvala ti kompa :D
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Nije bed, samo se ti informiši o substratima (zemlja), mineralima, đubrivu, bakterijama, općenito o prehrani/hrani za cannabis..
Npr, šta su bakterije u zemlji, koje su dobroćudne, šta dobivaš od njih, kako iste hraniti medom/melasom, da ti oni kenjaju onda u zemlji hranu koju korijen uzima.. imaš tonu informacija o tome svemu..
Isto tako pH vrijednost, EC..
Pa onda se ugledaj na temperaturu, cirkulaciju zraka/ventilacija...
Pa tek onda razmišljaj o svijetlima/lampama i sortama..
Kada gore prvo "prostudiraš" i naučiš obične osnove, manje ćeš praviti grešaka u idućim grovowima.. jbga ne praviš kuću bez temelja..
Poslije ti sve bude rutina..
 

Zakonbudova

Aktivan Član
14.01.2018
287
1.738
143
Pozdrav ekipa, evo jucer su izvirile menke, drzim ih na 24 sata svijetla, panel je na 55 cm od vaze, zalijem svaki dan jedan-dva puta sa malo vode, cisto da nije zedna, na zalost jos su premale da bi ih slikao ali javim se kroz 7-8 dana kada puste koji listic...:thumb:
 
Poslednja izmena:

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Ta tehnika zaljevanja koju spomijnes "po osjecaju" najcesce vodi u to da ju prezalijes, a posto je mala nema ni potrebe za litrom i pol vode bas a ni netreba ju spricati vise puta dnevno, zalij sa dva,tri deci i pusti ju par dana na miru! Najcesce ljudi pogrijese sa precestim zaljevanjem pogotovo dok biljka ne pije puno vode, a jos je i pod ledom pa sporije isparava vlaga iz zemlje tak da pazi!