Prvi grow, 2x Chronical & LibertyHaze, DIY tent

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
SVI SAVJETI DOBRODOSLI!
Pozdrav svima, ovo je moj prvi grow stoga molim za malo razumijecvanja i puno pomoci.

Situacija je malo neobicna, prijatelj mi se odselio i ostavio na poklon svu opremu za uzgoj i nesto sjemenki. Napravio sam malu prostoriju 1 x 4,50 x 1,70 te se odlucio na svoj prvi grow ( jer brate ovo sto prodaju i za koliko prodaju postalo je smijesno).

Neke stvari sam izostavio u imenu dnevnika jer nisam siguran sta cu koristiti u nastavku. I unaprijed, razumijem da su kineska led svijetla sranje ali nazalost to je ono sto trenutno imam.

Ovo je ono sto imam od opreme;

- 2x400W led panela - CHINA
- Tajmer manualni
- Termometar
- Higrometar
- Ph metar
- Ph minus 1l.
- Slavol stimulator rasta 100 ml
- 4x Gronest pot 10l
- Tecna gnojiva 1L za vegetaciju , 1L za cvjetanje 1L organskog gnojiva sve iz Plantelinog programa
-Hormon za kloniranje Rhizopon II
-Perlit 10 kg
-Zemlja 20 kg, SUBSTRAL univerzal-Scotts
-2xOsram 20w e27 2x1100 lm 4000K
-Horoz full spiral 45w 1750 lm 6400K
-2x ventilatori, neki manji
-nekih mnogo sprica, dozatora i bocica za prskanje
-10x malih posuda (case) za uzgoj iz OBI-a, mislim da su kartonske ili nesto tako
Sjemenke ;
10x Chronical - Bulk Seed Bank
2x Liberty Haze - Barney's Farm

Zivim u manjem gradu podno planina , odvojen od susjeda sto je tipicno kod nas da imamo velika dvorista stoga ni prijatelj nije imao ventilaciju ni filtere. Jednostavno mu nisu bili potrebni zbog prostora u kojem je uzgajao.

Smatram da za pocetak imam solidnu opremu osim led panela, koji su ubiti glavni ali odlucio sam im dati priliku i poceti svoj prvi grow.

Za pocetak odlucio sam se na 2xChronical i 1 Liberty Haze

Sjemenke su bile 24h u vodi, potom jos 24 u natopljenom papiru i vec su fino izrasle klice ili korijen- kako se vec zove. Cak Liberty mozda i previse , nadam se da ga necu povrijediti prilikom stavljanja u zemlju.

Veceras ih stavljam u zemlju, odnosno pripremljen mix perlita i substrala (jako malo perlita, 10-15%) i planirao sam ih staviti samo pod jednu 20w cisto da imaju nekog svijetla dok ne izrastu iz zemlje.


Dnevnik planiram voditi redovno tako da su svi savijeti dobrodosli , pogotovo oko svijetala i zalijevanja.
Treninge nisam planirao posto mi je prvi grow, mozda ipak odradim neki LST trening cisto sto nije zahtjevan, a topinge i ostalo bih ipak ostavio za sljedeci grow (ako ga bude :D )

Nadam se da nisam oduzio i da sam sve fino objasnio, ako ima gresaka i propusta molim sve za razumijevanje. Prvi mi je grow i novi sam na sajtu, potrudio sam se procitati dosta vasih postova ali ipak jos sam na samo pocetku i sto se znanja tice :D

P.S Mobitel mi je na popravku , slike uskoro

Pozdrav vuLtrasi :D
 

Nothernlights

Banned
Banovan
25.01.2017
208
850
93
41
dobrodosao na forum i sretno u uzgoju brate po biljci :) previse sam pospan i nekoncentrisan za savete sutra cu to. znas li imena tih kineskih panela. ko ih pravi?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ultras94

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Taj cfl ti je nepotreban.Koristen je vjerovatno za klonove.
Cim izadju pali ti led.
Ako si ih posadio u kartonske case to i nije najsretnije rjesenje :)
Ides sa 3 biljke za pocetak.Radije kupi 3 posude od litar 2 ili improviziraj neke.
Pa nakon 15,20 dana presadis u velike.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
@VenloNL nisam ih jos stavio, upravo sjedim spred njih :D ne znam smijem li cekati do sutra da nabavim vece posude, jer mi je liberty vec nakon 24 sata izasao skroz iz ljuske i ima klicu od 2-3cm, dok mi 2 chronicala izgledaju sasvim normalno, imaju klicu od 1,5-2 cm. iznenadilo me sto su tako brzo , jer sam citao da treba oko 48 sati
Pitanje za led, posto su kineski paneli i znam da su kao 400w jedan, ne znam dali da odmah oba palim ili samo jedan na pocetku.Jer pitanje je i dali su stvarno 400w ili je slabiji
 

Chilliman420

RIP
Banovan
07.02.2017
293
473
63
12 komada, prvi grow, malo pretjerujes, procitaj pravila foruma, ovaj broj biljki ti je malo pretjeran, osim ako je za ulje, u svakom slucaju procitaj pravilnik i savjetuj se sa mentorom ako ga imas...
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
@bigeskalibur Hvala kralju, ma citam forum vec 3-4 mjeseca. Jednostavno je bilo previse informacija za pocetnika kao ja , a nisam zeljeo dosadjivati s osnovnima pitanjima nego sam citao savjete po forumu i dnevnicima da steknem bar osnovno znanje i tek onda odlucio napraviti profil i poceti s growom.

@mr.dr.Smok Slike od ponedjeljka, napisao sam gore da mi je mob na popravku. Nadam se da me ovaj "inzinjer elektrotehnike" sto popravlja telefon nece zavalaciti opet, pa da cu moci i slike staviti. Do tada cekam svakako da krenu nicati iz zemlje (usput jedan chronical je vec nasao svoj put vani)
 
10.03.2017
125
236
43
33
Wild West
Pozdrav ekipa update dnevnika nakon 18 dana od stavljanja bebaca u zemlju.

Nazalost imao sam mnogo problema sa strujom (stara kuca=stare instalacije), te sam se u medjuvremenu snalazio kako sam znao i umio s' onim sto sam imao. Jedan panel od 400W je preminuo tokom tog dogadjaja :(

Biljke su iz zemlje izasle 11.03. i od tad su bile pod cfl zaruljama (1x40w&2x20w problizno 5000lm) znam da je nedostajalo svijetla ali to je ono sto sam imao i mogao iskoristiti. Zaljevane su samo obicnom vodom.

Posto sam cijeli grow room morao ponovno praviti (jos je u izgradnji) imao sam problema i s temperaturom, ne stalno ali za hladnijih dana tesko je bilo odrzavati temp ( ugasena svijtela 14-16 , upaljena 22-25). Sto se odrazilo i na biljkama (slike).

Ostao mi je jedan led panel 400W koji sam danas stavio povis biljki na 30cm razdaljine, zabrinjava me sto je jako malih dimenzija (slike) te dali ce biljke imati dovoljno svijetla (citao sam da je led kao laser, a tri tesko da stanu ispod ovoga).

Plan je sljedeci;
Za dan-dva biljke presaditi u vece smart grow 20l potove, dodati im nesto od gnjojiva i vidjeti kako ce napredovati pod led svijetlom. Te dali ce se oporaviti od svih ovih sokova koje sam im priredio :D :D

Polako shvacam zasto je dobra priprema i strpljenje najbitnije.
Slike 1i2 chronical no.1
Slike 2i3 chronical no.2
Slika 4 liberty haze

ch2.jpg ch3.jpg ch21.jpg ch22.jpg lh.jpg