Prvi grow, 3 domaje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.10.2012
9
20
3
35
Pozdrav ekipa, pratim forum vec koju godinu, al evo tek sad san se odlucija na prvi post i dnevnik.
Dosad nisan nikad uzgaja iako mi je to oduvik bila želja, a da nije ovog foruma vjerojatno ne bi ni ove godine.
Pošto nisam u mogucnosti za indoor odlucija san se za vanjski. Sve je doslo nekako slucajno, ostavija sjeme od dobre trave i bez velikih nadanja ih pobada u zemlju, direkt na sajt.
To je bilo negdi krajem 4. miseca. Od 14 sjemenki 7 mi ih je niklo, nakon malo vrimena bila nevera i ostale 4. Tad san ja napravija gresku te san ih zbog neke svoje gluposti zalija nekin gnjojivon sta ga baba koristi i skoro ih ubija, to ih je dosta unazadilo pa vjerojatno i zbog toga nisu bas velike. Od te 4 koje su ostale, sve 4 su cure ispale. Dvi biljke su pocele cvitat oko 20.7. dok su ostale dvi tek oko 15.8.
Znan da san napravija gresku i posadija ih preblizu, al šta je tu je. zbog toga san ovu cetvrtu biljku koja je bila i najmanja slomija i bacija iako je bila cura. otkad su pocele cvjetat dobivaju plantelu, malo vise od propisa svakih tjedan do deset dana. Ova veca je visoka oko metar, mozda malo vise i nisan je topira, ova lijevo od nje topirana manja je od pola metra i ona je prva procvitala, a ova treca također topirana je zadnja procvjetala i najmanja je, a danas san joj nasa slomljenu jednu granu. I jos da napomenem da je sajt u borovoj šumi pošto je u zadnje vrijeme na forumu bilo rjeci o borovoj sumi i kiselom tlu pa cemo vidit kako to djeluje na biljke, jedino mogu reci da je tlo po mome misljenju dobro sta se tice zadrzavanja vlage jer je stvarno dugo drzi. Evo par slikica, pa dajte koji komentar, savjet ili kritiku, sve prihvacam :)





 
28.10.2012
9
20
3
35
Hvala vam, za prvi put san zadovoljan kako je krenilo, iskreno ni ovome se nisan nada, al najbitnije mi je da se malo ušemin, drugi put je uvik bolje, a i plus imat cu za pusit bar nesto svoje
 
28.10.2012
9
20
3
35
Ma ovo je cisto pokusaj da vidin mogu li ja to izgurat haha, pa onda iduci put dobro sjeme i dobra zemlja. Imam jedno pitanje, oce li ta velika kiselost tla imati utjecaja na okus dima kasnije?
 

Gagiba

Aktivan Član
Da ti kažem iskreno pojma nemam!!
Retko ko sadi vutricu po borićima, zapravo retko šta se uopšte sadi po borićima... :D

Biljke su ti u cvetanju, znači biće tu dima pod garancijom, e sad kakvom i mene zanima!! Ne mislim da okolina može nešto drastično da utiče na kvalitet i osobine dima ali na prinos i te kako može. Što bi u normalnim okolnostima merio stotinama grama, ovako ćeš meriti desetinama... ;)

Ali polako, pokupi malo iskustva, pročitaj malo podforume o uzgajanju pa dogodine kreni malo ozbiljnije, ukoliko se navučeš na growing!! :D

E da, nemoj babina neproverena gnojiva da koristiš, kupi im flašicu Plantele za cvetanje i kreni odmah da ih oporavljaš njom. Može se desiti da biljkice baš zbog svih okolnosti budu tihe ubice, kao one male meksičke paprikice!!! :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mashograd
28.10.2012
9
20
3
35
Haha, nema vise babinih gnojiva, a plantelu cvijet koristim otkad su pocele cvjetat.
Sta se tice kolicine toga san bija svjestan, zelja mi je bila samo da to do kraja odradin i da, kao sta kazes, skupim malo iskustva. Kakav ce dim bit vidit cemo :)
Vec znan da cu se navuc, najradije bi bija cili dan sa njima i samo ih gleda :D
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
vjerujem da su pod stresom...drzim fige da izguras..
al ova druga slika mi vrh..sta je to pracka,raslja neka,hahah...joj izvini,evo druga frula je u igri.. :jointpass: :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva
28.10.2012
9
20
3
35
Pozz ekipa, dugo nisam bio na sajtu. Danas san otisa napravit đir međutim kako san zaboravia ponit aparat, neman nista slika. Biljke su zdrave, nema plijesni niti nekih drugih bolesti, kolicine ce bit koliko bude, moja procjena je da nece bit preko 20-30 gr, ali vise nisan ni ocekiva. Trihoma ima poprilicno, ali neman mikroskop pa nemogu jos procijenit stanje.
Ubra san jedan mali cvitić, njega san slika kad san dosa kuci pa ako mozete pogledat i rec sta vam se cini od ovoga

 

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
Trihoma ka u priči. Mliječni, taman za hed high. Ali strpi se......ako nije bar misec dana u boci.....ni okus ti neće biti nešto za pamćenje. Provaj se snać kako god, dok ne osušiš i skjuraš kako triba.
Šteta bi bila da se razočaraš okusom i radom, samo zato što nije "pripremljena" za konzumaciju.
Još ti nema crvenih trihoma, tako da ostaviš još 10 dana, pa berba.Onda sušing, pa curing.....e tek onda diming. ;) i to je to.
 
28.10.2012
9
20
3
35
Fala Davy, provat cu to sve napravit kako triba jer mi je to stvarno želja odradit ovo do kraja po propisima. Brine me samo da moja psiha to ne unisti jer san dosta veliki konzument, a i sam vjerojatno znas kako je to kad kriziras haha. Al ajde valjda cu izgurat jer ima sad solidnog dima u okolici. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jones_Davy

Jones_Davy

kontra mraku, kontra sili
Poznanik Foruma
23.11.2013
589
2.796
163
I ja san prova moje (ča san mora skinut radi tufine), i neću više provavat.....idu u bocu....pa za koji misec u rizlu. Okus i rad za zaboravit.
Strpljen-spašen. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mashograd