Prvi grow afghan feminizado :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.11.2011
28
1
0
32
Pa ovako da krenem.
Kao sto sam naziv kaze prvi mi je grow.Radi se o indoor grow-u.
Od opreme za uzgoj imam sledece:
Zemlja CompoSana Universal ph:5,0-6,5
(KCl) g/l: < 3,0
N 200-450 mg/l
P2O5 200-500 mg/l
K2O 300-550 mg/l
Sadrzi treset,perlit,krec i hranljive materije
Pomesao sam sa ovom zemljom eco grow supstrat universal ph:5,5-6,5
Vlaznost 50-60%
N 80-150 mg/l
P2O5 80-150 mg/l
K2O 300-500 mg/l
Organske materije > 70%
Dodje mu kao neki mix

Kit hps 250w na transformatoru pise proizvodjac ETI Made in Spain
Sijalica je hps250w gro&flo marke Agrolite
Dva ventilatora obicna od 15w i 12w.jedan mi stoji u boxu da izbacuje vazduh a drugi sam stavio da hladi transformator.
Uzgajam u ormanu dimenzije:duzina 80cm, sirina 40cm i visina 200cm
Unutrasnjost ormana je izlepljena mesavinom mylar diamant i obicna folija..pola mylar pola obicna
Na jednoj strani ormana imam otvore na vrhu i dnu kako bih mogao kruziti svez vazduh
Jedan termometar najobicniji, merac vlaznosti i pH, analogni koji mislim da je smece, tako da planiram da kupim digitalni!

A sada o biljkama:
Imam dve saksije jedna od 13L i druga mislim od 7L.
Biljke su stare 28 dana
Koristim rezim svetla 18-6
Temperatura preko dana kada je ukljucena sijalica je oko 25,26 stepeni
kada je ugasena sijalica padne i do 17,18 stepeni
Vlaznost jos uvek nisam siguran
Zalivam ih po potrebi(kada vidim da je zemlja suva) obicnom vodom sa cesme i koliko ovaj ph merac analogni pokazuje ph je izmedju 6 i 7
Jos nisam poceo gnojiti...
neke slikice imate ovde https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9563-prvi-grow-afghan.html

to je prva strana mog dnevnika...idemooo dalje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: herb-o-logist

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Za sada izgleda sasvim dobro... =)

Mogao si slike zalijepiti i ovamo da ne moramo trcati u drugu temu da bi ih vidjeli... :p
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Super ti je ovo,sad samo jos i ljude da preselis sa one teme ovde u dnevnik he,he.Ako se odlucis za Hesi gnojivo,moj ti je savet da se pridrzavas tablice,i picis svako zalivanje do predzadnje sedmice.Treba ti blüh complex,Fosfor + ,super vit (Booster) i Power zime.To se naravno mixa u ml. Treba ti manje od 40€ a rezultati su :181: !! To ti kazem jer sada moras poceti djubrenje.
Pozdrav i srecan grow ti zelim!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
evo, ja sam se preselio sa one u ovu temu ;) sretno dalje kiboloco, i postavi neke fotke ovih dana, savetujem da koristis ovaj link kad stavljas fotke: Forum Thumbnail a ako nisu vece od 800x600 moze i link: Forum Code
 
13.11.2011
28
1
0
32
40 dan vegetacije..pre 5 dana poceo sam da koristim kupovnu vodu sa dobrim hp-om od 6,3 da ne bih koristio sa cesme..nemam kvalitetan hp merac tako da ne znam koliko je dobra cesmovacha..nabavio sam i gnojivo najbolje koje sam mogao da nabavim.radi se o tecnom gnojivu compo za zelene biljke..NPK je 7-3-6 i sadrzi mikroelemente..nazalost ne pise na flasici da sadrzi mg,ca i jos neke vazne elemente koji trebaju za biljku..potrudicu se da nadjem ovde na sajtu kako da ih prehranim sa time..svetlo je na nekih 50cm od vrhova biljki i biljke su oko 60cm visoke..:) vent sam postavio na vrh boxa da duva na biljke i mesa vazduh u boxu, i napravio sam rupu na dnu boxa gde ce izlaziti vazduh..biljke izgledaju zdravo, malo su svetlije nego sto bih trebale da budu..mislim da je zbog nedostatka N(azota)..lepo se ponasaju, nemam nepozeljnih stanara..vlaznost sam podigao tako sto sam kupio substralovu pumpicu za zelene biljke koju nanosim folijarno 2 puta nedeljno koju sam kupio pre 5 dana..nije fertilizant..pise da stiti biljke od dehidratacije i od nepozeljnih mrlja kalcijuma..prvi put sam zagnojio pre 10dana sa pola doze..lepo su pocele da rastu mada se na jednoj biljki na liscu pojavili primeri deficita mg, dok na drugoj imam problem sa liscem..koji trenutno resavam..za nekih 15 dana planiram da ih prebacim na cvetanje, pa na dalje videcemo :)
evo jedne slike..jbga nemam aparat nikakav pa slikam sa laptopa..:) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
pre desetak dana desnu biljku sam presadio iz 7L saksije u 13L, par dana je bila smorena i odjednom poludela i presisala drugu..druga je niza za nekih 7,8cm ali je malo sira i zbunastija..vidim da je od prvog gnojenja prva biljka bolje primila gnojivo, dok druga izgleda bolesno..neke nekroze na liscu, mrke tamne opekotine ili makar tako lice..i rubovi povijeni na gore..taj problem planiram da resim pre ulaska u fazu cvetanja :)

jbga znam da sam veliki lenjivac pa sam zato primoran da pisem..:) peace do sledeceg javljanja
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
KIBO druze pa sto si se primio tog gnojiva toliko jesi li vidio dnevnik od PowerSeda experiment ? decko je pognojio biljku jednom pred kraj cvjetanja :) zato ti kazem kreni sa laganom dozom da ne sprzis korjenje odrzavaj ph na nekih 6.3-6.4-6.5 pognoji ih svako trece zaljevanje znaci voda,voda gnojivo ! neka ti bude razmak na nekih 3 dana od svakog zaljevanja i baci oko na LST ,samo lagano njezno vjeruj mi vratit ce ti dvostruko ako ne i trostruko :))

1.FLUSH zemlje napravi da isperesh visa gnojiva ako si spalio korjenje da se ne siri dalje na listove
2. PH vode gledaj kada flushirash biljku da bude 6.3-6.5
3.Na 1l zemlje 5l vode,ali ne morash toliko mozesh i sa 3 litre ako su ti manje tegle ! ..
4. Poslje FLUSHA ne zaljavaj narednih 3-4 dana uostalom vidis kada ti se zemlja osusi
5. dodaj 1/3 gnojiva . zatim opet voda,zatim opet voda zatim 2/3 gnojiva i tako se igras i siguran si da neces sprziti biljke

Sretno,pratim te dalje :)
 
13.11.2011
28
1
0
32
mislim da nije bio problem oko gnojiva..odradio sam flush i biljka je posle 3 dana zivnula..polio sam malo peroksidom da vidim kako ce se ponasati, i vidim da je malo zivnula sto je dobar znak :) druga koja je lepo poprimila gnojivo lepo se ponasa..planiram da kupim epson sol kako bi popravio mg deficit..svako trece zalivanje gnojim i tako cu da nastavim.inace gnojim sa pola od propisane doze..mislim da ide 10ml na 1L vode..rastu bez problema iako je dzungla u boxu :) prvi par fan listova na dnu se suse na obe biljke, a oni prvi okrugli listici su se osusili, i otpali..mislim da je zbog toga sto ne mogu primiti dovoljno svetlosti zbog djungle i malog prostora..pH je 6,3 tako da nemam problema sa vodom.za nekih 11 dana planiram da ih prebacim na cvetanje a do tada strpljivo cekamo i pazimo ih..:)) peace
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
vjerujem ti samo sto manje prckaj i sto manje kemije u zemlju trpati ..Ipak je to zivo bice kao svi mi,zato pazljivo dobro si krenuo sa flushom i peroksidom stavish na 1l vode oko 3 ml peroksida3% ..Ali ne tovari ni hidrogen njega mozesh radi dezinfekcije zemlje jednom mjesecno ubaciti ili na svaka 3 tjedna ,ja sam recimo do sada peroksid koristio za afhgna kush rydera oko 3x ..s time da je autoflower i biljoze su gotove bile za 2 mjeseca ..Sto se tice prvih okruglih listova normalno je da otpadnu s vremenom ,znam kako ti je prvi grow pa panicarish malo too mutch ,ali opusti se bitno da ona raste da ne stoji na mjestu :) sretno dalje !
 
13.11.2011
28
1
0
32
hvala brate nixo za podrsku..stvarno puni mi znaci.znas i sam kako je oko prvog grow-a.uvek zelis da sve perfektno ispadne, ali zbog nedovoljnog znanja i iskustva takve se stvari desavaju..i to je normalno :) jos dosta toga imam da naucim, vazno je samo da se trudim i da ne odustajem..jos uvek nisam uspeo da nadjem epson sol, pa me zanima da li mogu na neki drugi nacin da ih nahranim mg..nisam uspeo da nadjem ovde..:) hvala jos jednom.peace
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nixa, mozda je powerseed uspio sa samo jednim gnojenjem
ali ovde se radi o 40 dana vegetacije i redovno gnojenje
je nuzno ako zeli to kvalitetno dovest do kraja,
a je sto mu se desio overfert je druga stvar - nista ste se nemoze rijesit flushom ili eventualno presadjivanjem,
ali govorit mu da ne koristi kemiju je van pameti,
eventualno smanjit dozu, to da..
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
tinitus je napisao(la):
nixa, mozda je powerseed uspio sa samo jednim gnojenjem
ali ovde se radi o 40 dana vegetacije i redovno gnojenje
je nuzno ako zeli to kvalitetno dovest do kraja,
a je sto mu se desio overfert je druga stvar - nista ste se nemoze rijesit flushom ili eventualno presadjivanjem,
ali govorit mu da ne koristi kemiju je van pameti,
eventualno smanjit dozu, to da..

Offtopic:

Da se nadovezem prijatelju ,pa ja pricam o redovitom gnojenju cijelo vrijeme ,svako trece zaljevanje umjereno ,i nigdje nisam spomenu da ne koristi kemiju vec da bude oprezan sa kemijom :) --Fino sam mu objasnio kako da krene,nadam se da nisam nista krivo rekao btw pa svi growamo ,valjda znamo nesta?:) Sretno Kibo :)
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Mislim to "ovaj je ovako ti nemoj tako" je bezveze ako se mene pita. Svako ima svoj način kako uzgajanja, i svako treba tjerat svoj način dok god sve šljaka, a forum je tu da ako nešto zapne, oni koji znaju - pomognu....

Power je to odradio bez gnojiva i odradio je to prejebeno i svaka mu čast, a opet, ima onih koji nisu gnojili uopce pa su dobili kitu, kao i onih koji su pregnojavali pa isto tako dobili kitu, a opet imaš onih koji su lijepo gnojili pa dobili pravu stvar....

"I got my own plan, handle mine like a grown man, as long as I know I'm nice, fuck it, I'm my own fan"

:)


(ako se ko uvrijedio mojim postom neka zaboravi na ovo jer sam malo vesel i dosadno mi je pa piskaram okolo)
 
13.11.2011
28
1
0
32
evo i mene posle duge pauze..brinuo sam se o mojim biljkama i sve je proslo kako treba..ostalo nam je jos po mojoj proceni od 2 do 3 nedelje do harvest-a.dzungla mi je u box-u, ali se nadam najboljem.voleo bih da neko iskusniji da mi kaze po nekoj proceni kad bih bila najbolja berba..otprilike 40% je braon pistila na biljci.
slikao sam samo vrh biljki, ne vidi se bas najjasnije ali trenutno nemamo bolje.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

peace i hvala unapred :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
S obzirom da su slike drama ne mogu ti konkretno nista reci...Da li imas jos 2 ili 3 ili 4 nedjelje to ces sam odluciti ovisno o situaciji naravno. Kad ti se hedovi popune kako spada i kad dodjes na 70 setak posto brauna onda si finito. Ja ti preporucam mikroskop, ima ih vec od 90 kn u svim oglasnicima tako da ne moras kombinirati sa kinezima a onda mozes biti siguran da li si gotov ili nisi...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
koliko to druze cveta, moze li neka grupna fotka, ako fotkas vrhove, probaj fotkati po dnevnom ili "belom" svetlu, tesko je pod hps-on videti pravu boju vrha, i biljke