Prvi grow - autoflower - pitanj(e)a

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.06.2016
21
27
13
Pozdrav ljudi, evo spremam prvi grow kroz par dana.

Box - 100x100x200 (mogao sam i nizi jer su autosi, ali mozda nekad dodje red na feminizrane obicne)
Sijalica - HPS 400w (reflektor+tajmer)
Ventilacija - ne znam tacno ali bice, vidjecu sta mi u smartshopu preporucuju uz box.
4 biljoze, NL i Amnesia Haze, autofloweri - banka RQS.

Citajuci forum skontao sam da su to neki optimalni uslovi za pocetak.
Naravno imam par nedoumica pa nadam se da sam odabrao dobar thread.

1) Kolike saksije da uzmem? Isao bih prvi put bez presadjivanja, sa jednom saksijom do kraja.
2) Kad malo porastu, kontao sam staviti CFL sa strane da malo pripomognu. Kontam da u kombinaciji sa HPSom ne bi trebao biti problem?
3) U zadnje vrijeme citam da sa autosima idu od pocetka do kraja sa istim rezimom. U shopu mi rekose cak 20/4, od pocetka do kraja?
4) zalijevanje - nigdje ne uspjeh pronaci neku "semu" za autose, pa ako moze pomoc. Kontam da na pocetku treba samo malo da se "prsce" ali svi savjeti u vezi toga kad/koliko/nakon koliko vremena su dobrodosli.
5) Od gnojiva imam Plagron Alga bloom i Plagron Green sensation. Iskustva?

Mislim da je to to sto se tice nedoumica, kroz dva/tri dana bi trebao krenuti s tim. Ako imate jos sta da predlozite, rado cu cuti svaki savjet.

hvala!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Pozdrav!

1. moj izbor bi bio od 12-18 l tako da potrosis jednu vrecu od 70 na 4. Možeš i veće ali nema potrebe.

2. dobro je dodatno svijetlo sastrana ali računaj da će u cvjetanju već vruće biti vani tako da ćeš morat provjerit temperaturu prije. Npr ja imam dobru ventilaciju boxa ali ta prostorija se ne hladi najbolje tako da mi je prevruće za dodatne CFL-ke.

3. možeš 20/4, kažu da se malo brže biljka razvija ali opet to ti je više struje i veća toplina, ali ako to nije problem slobodno 20/4.

4.dok klica ne proviri samo malo poprskati zemlju da se ne osuši, ali nakon šta izađe dan dva kada se pokažu prvi listići slobodno dobro zalij onako u krug oko biljke. Kažu da se tako bolje korijen širi, a i da ne otkopaš biljku. Kasnije je najbolje zalit tako da malo iscuri dolje i onda samo zapamtiš koliko ti zemlja optimalno pije (3-4) l po saksiji...

5. za ta gnojiva ti ne znam. I probaj sada nadalje za dodatna pitanja o detaljima pronaći odgovarajuću temu da ne spamamo forum. Najbolje ti je otvorit dnevnik i naći mentora ako si početnik. A malo i bacit oko na tuđe dnevnike.

Sretno :thumb:
 
28.06.2016
21
27
13
Hvala Blader !
Pomogao si mi oko zalijevanja, mozes li mi samo reci koliko cesto? S obzirom da su autosi, ne bih na pocetku odma da pretjeram.
Sto se tice dnevnika otvaram ga sigurno ali prije nego sto sam krenuo samo da skontam neke basic stvari koje mi fale. :joint:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
radio sam amn-haze auto
11 l posude
12-12 režim HPS 400W
ispalo ok
otrimane:lijevo i sredina AH ,desno Jack H auto
DSCN4665.jpg


tako da,slažem se sa Blader
 
28.06.2016
21
27
13
Ljepota za vidjeti VenloNL! :)
12-12 si ih drzao cijelo vrijeme?
RQS sjemena? Koliko im je trebalo od pocetka do kraja i koliko si dobio u prosjeku po biljozi? Meni da bude upola prvi put, sretan :)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Odlicno ispalo VenloNL , a skoro sve nočna tarifa struje i dok su temperature niže. Tako cu ja sada fotoperiodne isto od pocetka na 12/12 zbog topline.

Što se tiće zalijevanja ja ti provjeravam sve dizanjem saksija jer zaboravim kad sam zalio, podatke držim u glavi :D . Ako osjetim da je baš ono lagana tek onda zalijem. A kad zalijem, zalijem dobro i onda ne diram po 5,6,7 dana ovisi o veličine saksije i biljke. Ako imas amo reći od 12l zalijes sa 2 l i ne diras sigurno 5 dana prvih 15-ak dana. Kasnije ofc kad biljka bude velika mozda budes trebao svaka 2-3 dana ali samo prati biljku ali što se tiće početka manje je više i kako kažu da najučestaliji problem je učestalo zalijevanje...

I joše jedna star kad zalijevam, zalijevam u par navrata sa pauzama od koju minutu. Bolje ti zemlja popije vode i bolje se raširi pogotovo ako je suha.
 
Poslednja izmena:
28.06.2016
21
27
13
Znači iskustvo čini čovjeka :D
To mi je drago, da nije sad to neka matematika silna, na kraju krajeva to je samo biljka. Mislim da neću onda imat problema jer će mi baka pomagat oko growa s obzirom da je cijeli dan po kući i nema pametnijeg posla, a cijeli život gdje god se okreneš neko cvijeće i bašta :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe super grow i video, a i muzika taman me spojilo na monitore nakon moby dicka :smoke:.

edit: baš me u trans baca TA-T-TA-TA--TA-T-TA...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
28.06.2016
21
27
13
Predivno @VenloNL :) vidim da si na pocetku koristio cfl ili je to odvojeni box?

ja bi imao prostora za jos jedan box, razmisljam mogao sam jedan sa hps-om, drugi sa cfl-om.
za 4 autosa takodje, 1 x 1 x 1.5, 500w na 5-6k K za pocetak?