Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2017
4
13
3
28
Pozdrav ekipo!

Dvoumio sam se, da li otvoriti dnevnik ili ne. Ipak mislim, da po koji savjet ne može da mi šteti. :D
Vikend sam proveo čitajuči forum, nisam bio tu samo dok sam spavao. :D

Sklepao sam mali box , nije još 100 % ali mislim da može polako krenut. Očekivam ovaj manjak materiala u narednoj sedmici ( mali grijac, termostat, ph metar, termometa, vlagometar).

Unutra imam dvije biljkice oko 10 cm. Ulično sjeme. To sam stavio tek onako, da vidim hoče li mi krenut od ruke. Za to ulično imam nepoznatu zemlju i ne vodim dnevnik zalivanja itd. več po osječaju.

Sad sam nabavio 5 fem sjemenki iz banke Victory seeds. Caramelino. ( nisam nigdje na forumu zapazio,da je neko radio s tim sjemenom). Indica je i križana je Blue Black x Maple Leaf Indica x White Rhino.

Kliju mi u maramici, jedna je vec probila. Sutra jih planiram zasaditi u male posudice (zemlja florabela).

Tu me samo interesira, da li jih mogu staviti odma u box na rezim 18/6 jer mi tako sad idu ove ulicarke.

ili jih mogu ostaviti na prozoru, dok mi ne stigne oprema, pa da jih krenem kako treba.

Sutra ču staviti slike od boxa i proporcije.

pozz, mockingbird
 

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Nisi trebao žuriti s klijanjem ako još nemaš opremu ali dobro.


Ja bi te uličarke ugostio fino i stavio u neki box ja sam s 2 cfl 20w 2700k biljku držao na 12/12 kad je spol pokazala presadio na sajt,a ti u ovom slučaju u box i nastaviš na 18/6 dok se ne popuni box. Koje su dimenzije box-a?

Sretan grow nek bude tvrdo i masno. ✌:joint:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Sklepao sam mali box
u dnevniku se obicno napisu dimenzije boxa. napise se i koju rasvetu koristis
Sad sam nabavio 5 fem sjemenki iz banke Victory seeds. Caramelino.
ako nameravas svih 5 uzgajati nadam se da znas kolika ti povrsina treba i koja rasveta ide za taj broj biljaka, @Štaćukadjevolim je u pravu, nisi trebao zuriti sa klijanjem, bolje da si prvo te ulicarke doveo bar do cveta rezimom 12/12, a nisi morao ni svih 5 menki staviti obzirom da nisu automatici. srecan grow
 
13.10.2017
4
13
3
28
Ej ekipa!

Nemojte ostro molim vas, znam da nedostaje dosta informacija ali cu dopisati. Znam i da sam pozurio. al ebiga takve sam naravi. uhvatila me ta neka "euforija" kad mi je ova ulicarka krenula onako iz zezanja. Pa posto sam skroz bez hobija rekoh da se bacim u uzgoj. Vjerujem da ce mi ovaj prvi grow biti labav. Ali on mi je da se naučim. A sljedeči mora biti bez greške i bez slučajnosti.

A sad sve ovo što nisam sinoč uspio napisati.

Dimenzije boxa su: 40 x 75 x 40 unutra imam 3 sijalice po 1300 lm 20w/ 220-240 v
Ulaz svjezeg vazduha je pasivan ( na dnu sam ostavio 0,5 sirok otvor po sirini boxa. Za izlaz vazduha sam stavio kompjuterski vent premjera 10 cm, 12 v (0,38 amp) a unuta izmedju sijalica i biljki imam jos jedan vent 8 cm,12 v (0,18 amp)
Box mi stoji u sobici od sperploca na podkrovlju. Dodatno sam ga oblozio sa vanjske strane sa 5 cm stiroporom a iznutra sa 2 cm i stavio sam preko alu foliju.
Unutra planiram staviti još jedan mali "heater" na termostat jer se bojim zime.
Da napomenem u tom boxu namjeravam samo vegetaciju. a u toku sedmice nabavljam neki tent iz ikee bar metar sa metar pa unutra stavit ove Caramelino.

EDIT: Evo dodajem sliku mog Prvaka ili daj boze Prvacice. ovu drugu zaboravio uslikati, sutra stavim!
12 cm i danas sam je zalio prvi put sa Plantela list.
 

Prilozi

  • IMG_1981.JPG
    IMG_1981.JPG
    382,1 KB · Pregleda: 69
  • IMG_1982.JPG
    IMG_1982.JPG
    278,7 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
Slažem se da je prvi grow, ali prije nego što se počne growat treba sve da je cakum pakum pa onda klijanje.

Pravi veči box radi nešto da sjeme ne bi propalo.

Stavi u taj box još 3 takve cfl al vidi jednu cfl 6500k i dvije cfl 2700k

Drži ih na 18/6 i kad sklopiš box prebaci ih, osim domaja njih stavi pod cfl 2700k i stavi na 12/12, kad pokaže spol muške baci curu s ostalim curama stavi u veči box gdje su ostale.

Evo kako postaviti fotografiju u dnevnik pošto vidim da te zeza.

https://www.vutra.org/threads/važno-postavljanje-fotografija-u-dnevnik-uzgoja.13492/
 
Poslednja izmena:
13.10.2017
4
13
3
28
@Štaćukadjevolim a je li kasno da spremim sjeme koje sam drzao u maramici a nije proklijalo? jer za sad mi je od 5 njih samo jedna izbacila klicu. Pa ako nije kasno da jih pospremim. Ali da se mi ne ubudzaju???
Baš sam se malo previše zaletio sa 5 sjemenki i ne pripremitim boxom. -.-

Hvala ti druze na hintu za slike. Prvi put sam aktivan član nekog foruma.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
I ostale će uskoro pustit klicu..

Nema na čemu.

Domaje tuguju za svjetlom izdužile se.. Približi malo svjetlo, al bit će ok sve kod presađivanja ih do prvih listova zatrpaj zemljom.

Moj ti je savjet drug ubaci još 2/3 cfl u taj box i drži ih u tim čašama. Kad ti dođe box ubaci HPS 250w i drži ih na 12/12 jer box metar s metar nije dovoljan za taj broj biljaka. Stavi im manje posude i izvuci koliko možeš. I završi ovaj dnevnik sa puno iskustva i nauči na greškama. Strpljenje je najveći neprijatelj. Čitaj forum i završen dnevnike čitaj, uči, pamti, trudi se,a u sljedećem dnevniku ćeš više znat. Ima puno ljudi dobri ljudi uvjek za pomoć na našem forumu. Uradi i topping.:respect:

Sačekaj još od koga savjet.

Uh šta mi uradi ova Domaja :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: mockingbird

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Cim sjeme uvuce "vlagu" u sebe, to je to.. nemas sta vadit.. :)
Preletio si se jarane.. sa 5 biljaka.. pa tu ti 5km špage neće biti od pomoći da to sve vučeš dole u tako malom boxu..

Koju zemlju ćeš koristit?
Kako ćeš đubriti, sa kojim đubrivom?
Kakvo svijetlo planiraš koristit? samo te cfl, jel?

Ne možeš se tek tako zaletati sa 5 biljaka, a samo si box taj sklopio.. to je "velika" obaveza buraz.. plus na samom si početku, ne hejtam te..
Ali ovakvo nešto se prvo dobro isplanira :) i u ovom "hobiju" se ne oslanjaš nikad na sreću već na dobru pripremu, znanje (učenje/edukacija..)
srećno i pratim
 
13.10.2017
4
13
3
28
@420Florist ne idu sve biljke u taj box. u toku ove sedmice če biti završen box cirka 1,5-2 m3 a to bi valjda trebalo biti dovoljno. Ako sutra dodjem brže sa posla več če sutra u veče biti spreman pravi box :)

EDIT:

znam da sam krenuo bez plana i da je pogrešno. Ali sve je krenulo igrom slučaja, dobio dvije sjemenke. ubacio jih i stavio pod obicnu zarulju kad ono krenulo, tako je i meni želja krenula. Toliko sam okupiran s boxom i growom da bukvalno posle posla misilim samo još o tom' i samo visim na forumu. Sinoč sam čak zaspau čitajuči.

Ovaj nek bude kako bude. Al sljedeči vam obečavam, da če biti jedan boljih ;)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Samo rokaj, i "neboj" se, ne ujeda niko ovdje, i onaj ko ti dadne "oštriju" kritiku sigurno te ne vređa.. tako da keep it easy, i samo rokaj buraz..
Kupi dobru zemlju, perlit baci unutra, nabavi kakvo kvalitetno đubrivo koje možeš uzeti kod sebe u blizini za vegi i bloom..
I sve te biljke nećeš moći gurati sa 3x20w sijalicama, nemoj trošiti bezveze pare na te silne sijalice, treba ti 15-20 takvih sijalica da uopšte imaš "ozbiljan" urod..
plus.. CFL "prosipa" spektrum.. nije NAJBOLJA alternativa, ali da, naravno može se i sa njima gurat, ako znaš svoj posao, i sa 250w cfl izvučeš fin urod, ali nije to to, vidjet ćeš u budućnosti ako budeš koristio više različitih osvjetljenja tipa hps, ndl, led, cfl.. npr šta sam ja zapazio kod CFL, budovi ne budu "puniji" kao kod hps-a ili leda ;)
ali da, možeš ti slobodno i sa cfl growati.. ali ja ti preporučujem, prije nego što kupis tonu sijalica, uzmi kupi HPS od min 300-400w za taj box..
za vegi je to okay.. za još možda 1-2 nedelje.. ako nisi sa parama, kupi kakav ndl ili hps setup, imaš setupa gotovih po amazonu, uzmeš kompletan setup za bloom recimo od 400w za 90 eura, baciš još 50 eura na to za vegi hps sijalicju, i udri mujo :) (možeš to naći i jeftinije.. garant..)
a ako imaš parica, onda brate uzmi sebi LED panel ili napravi si COB led panel..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
nabavljam neki tent iz ikee bar metar sa metar pa unutra stavit ove Caramelino.
Uzmi si sator u nekom grow shopu ili ovdje preko oglasa,sukladno mjerama satora stavi unutra lampu od 400w,turbinu za izlaz zraka i tu uguraj tih pet Caramela.
Ovo procitaj dok ne padnes sa nogu..
https://www.vutra.org/threads/vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo.10608
Da nisu vec u maramici sugerirao bi ti dvije biljke za pocetak ali kad je tako...samo rokaj i uzmi mentora sa kojim ces pratiti sam uzgoj i probleme.Tko pita ne skita:):thumb: