Prvi grow, cudne tockice?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.08.2009
33
0
0
42
Evo prvi mi je grow i imam par pitanja. Nakon vec par tjedana surfanja po netu i citanja svega i svacega glava mi je puna svega i nisam siguran u neke stvari pa se nadam da ce netko od vas koji vec imaju iskustva pomoci. Grow area je 1mX1mx2m i u pocetku sam imao problem sa temperatureom koja je bila oko 34, 35 stupnjeva...a i temperatura vani je bila oko 33 pa nije ni cudo...sada sam upgradeao ventilaciju i popravio stvari pa je sada temp izhmedu 26 i 31 a vlaga izmedu 31 i 40. Lampa je Sylvania GroLux 400W i drzim je na oko 40cm...Dok su biljke bile u casicama od jogurta(prvih tjedan dana) poceli su se listovi okretati prema gore i zatvarati u obliku slova V...pretpostavio sam da je to bilo ybog visoke temperature i nedostatka vode...nakon presadivanja u velike tegle i rjeavanja ventilacije taj problem se rjesio...biljke su zivnule...ali cini mi se da sam ih malo previse zalio jer sada su se listovi okrenuli malo vise prema dole....recite mi jel to ok razmisljanje....sad ih necu zalijevat dok se zemlja ne osusi, dok tegle ne potanu lagane..jer trenutno imaju tezinu...i jos su mi se pojavile neke kao bijele tockice na jednoj biljci a na drugoj zuta podrucja na rubovima listova...prilozio sam slike pa molim vas pomagajte..stvarno se trudim oko ovog prvog grow-a pa sad ne znam sto da radim....da..biljke su stare oko 10ak dana....ove slike su od dvije razlicite biljke...jedna ima tockice a druga zuckaste rubove..Hvala unaprijed


http://img31.imageshack.us/img31/7059/a48x6219.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/3791/a48x6208.jpg
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
Nemoj tolko zaljevat,najbolje gledaj po zemlji,ona če ti reć najbolje kad zalit.Ja sam svoju naviko na zaljevalje svake večeri al po malo,brijem da je to žuto na krajevima listova od toga,al za ove bijele neznam.Neka ti to proba netko iskusniji rec...sretno!
 
16.08.2009
33
0
0
42
Stvar je u tome sto sam ih zalio samo jednom prije tjedan dana kada sam ih presadio u velike tegle...nna jednom drugom forumu sam dobio odgovor da su ovi spaljeni rubovi nutrient burn od pretjeranog gnojenja...ali ja nisam gnojio..ali zemlja je sama po sebi vec pognojena pa mozda od toga...preporuka koju sam dobio je da ju flusham odnosno isperem sa puno vodom i nadam se najboljem :) ...inace ima ih 6 komada a sa dvije imam problema...sve su s istom zemljom...mozda probam ispiranje...ne znam...a opet mogao bi mozda biti i krivi pH zemlje?!? ...uff pa ovo je valjda gore nego prava djeca ..generalna proba za mlade tate heh :)...anyway hvala puno na odgovoru!!
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
ja nebih ispirao. ako nisi gnjojio zemlju bilo bi glupo ispirati jer ces za 2 tjedna doc u situaciju da ce joj falit. nije to jos nista dramaticno. prati razvoj situacije.
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
ispirat nemoj samo češ joj dat još više vode...ostavi par dana da vidiš kako će to napredovat,dal će se širit il neče
 
16.08.2009
33
0
0
42
Dobit cu lakmuse uskoro pa cu pogledat..pH zemlje bi trebao biti 6.5 - 7.2, tako pise na zemlji...vjerovatno je ph malo visi jer koliko sam skuzio voda kad odstoji digne joj se pH....znaci ako je pH vode kojom zalijevam pre visok ili pre nizak onda ga izreguliram i zalijem normalno i to je to? Pretpostavljam da ce se onda pH zemlje izregulirati nakon par zaljevanja zar ne? Mislio sam kupiti u pet shopu onaj pH- ...jel to ok ili da samo koristim npr. limun ili ocat za snizavanje?
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
!!2 naspram 6 imaju problem..???
đole zanemari na par dana,, i jel je ovo
femi. seme ili "volim te nevolim te"(iliti kit ket čokoladicee;)
tj mislim da če se biti se 5..(male su a nadobro idu;)
a kroz 2 do 6dana če se vidi!!!
..gnojiva i ispiranje zaboravi jer onda si napr. još veču karuu !!
moje skromno mišljenje.. al ti divi pa javi,fotodokumentiraj pa če vidimo!!
POZDRAFFF.....
 
16.08.2009
33
0
0
42
Znas kako je...prvi put pa mora biti savrseno :) ...a sto se tice gnojenja i to me muci kada poceti koliko cesto...kako vi ekipa inace to radite? Ja sam mislio pocet kad djeca budu mjesec dana pa sa svakim 2. ili 3. zaljevanjem?
 
14.09.2008
35
1
0
93
Ja preporucujem ph-,mada je to skuplja opcija,za limunov sok znam da pali,a za sirce sam negde procito da je neodgovarajuce i da remeti neke stvari u zemlji(a i licno se uverio pre nekih dinu dana...),a djubrenje zavisi od starosti biljke i velicine saksije.... npr. biljka u saksiji od 30l sigurno ne treba da bude djubrena pre 40-45dana... dok biljka u saksiji od 2l mora biti djubrena vec posle 25-30dana.... i zapamti uvek za pocetak 1\3 ili 1\2 doze nikako vise.... zapamti.... pa polako povecavaj...... jer tu se najvise gresi....:vb_whip: i ne djubri dok ne izmeris i ne namestis ph.... inace jos veci *****....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SROG
16.08.2009
33
0
0
42
Biljke su jos mlade, bile su tjedan dana u casicama od jogurta a onda sam ih 21.08. presadio u velike tegle...mislim da su oko 10l...tako da sam planirao gnojiti tek za oko tjedan dana...kad nabavim lakmuse provjerit cu pH a mislim da cu onda kupit i taj pH-, ima ga u pet shopu za nekih 35kn..javim novosti...hvala na savjetima!!
 
16.08.2009
33
0
0
42
Voda mi je pH izmedu 7 i 7.5(nijanse na lakmusu su vrlo slicne pa ne znam tocno) a za zemlju ne znam jer nemam destilirane vode da pomjesam s zemljom i provjerim(mozda bih mogao i s ovom obicnom buduci je isto neutralna...jel? ) ....ali pretpostavljam da ako nisam gnojio a pH vode je ok..valjda je i zemlja onda ok...mozda bih mogao pH vode malo sniziti s limunom do 6.5??....jer na zemlji pise da je 6.5 - 7.2 ...sto vi mislite??
 
24.08.2009
7
0
0
41
Alleyezonme je napisao(la):
Ja preporucujem ph-,mada je to skuplja opcija,za limunov sok znam da pali,a za sirce sam negde procito da je neodgovarajuce i da remeti neke stvari u zemlji(a i licno se uverio pre nekih dinu dana...),quote]

......ajde baš me zanima kako je ocat neodgovarajuć i kako ti je to konkretno poremetilo neke stvari u zemlji... mislim kakve si imao probleme????:icon_lol: