prvi grow divljakuše

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
Bok, evo da i ja prikažem svoj vrt. Prvo bi se zahvalio svima koji su mi do sad pomagali svojim iskustvom i savjetima.
  • box - Čošak sobe (zidovi obloženi ukrasnom folijom i reflektirajučom zaštitom za šajbe , čošak zagrađen šatorskim krilom)
  • lampa- philips son t pia green power 400w + reflektor
  • ventilacija - 1 sobni stupni ventilator i 1 industrijski ispred lampe
  • tegle - 6 kom dimenzija 25 x 25(valjda, neznam koliko litara al su dost velike)
  • zemlja- compo sana za palme i zelene biljke
  • voda ph 6,5
  • sjeme - dobiveno 5 kom nepoznato a 1 navodno automatik
  • režim na svjetlo od samog klijanja 18/6
do danas su bilke negdje 22. dan. Nisam bio u mogučnosti od samog početka vodit dnevnik svaki dan, al zato ću taj period nadopunit fotkama koje imam od samog početka pa do danas. Od danas ide redovno. dsc02688ia.jpg
u samom početku sam imal problema sa temperaturom , buduči da je naglo zatoplilo vani i u boxu je skočilo na nekih 30 +-1 (sa upaljenom lampom) to sam rešil s ventilatorima (za sad .. ) Budući da mi neda da više stavim slike idu u drugom postu. Nadam se da će sve ići dobro ( za sada sam jako zadovoljan) očekujem vaše savjete i kritike . Pozz do idučeg javljanja

malo sam probal i lst :
Na 2 bilke su se pojavile neke fleke na doljnjim listekima. evo slike, nisu baš oštre
By poduzetnik at 2012-05-08
 

Prilozi

  • IMG_0106.jpg
    IMG_0106.jpg
    163,9 KB · Pregleda: 58
  • box mala2.jpg
    box mala2.jpg
    77,7 KB · Pregleda: 35
  • dsc02697k.jpg
    dsc02697k.jpg
    34,8 KB · Pregleda: 24
  • dsc02696z.jpg
    dsc02696z.jpg
    35,5 KB · Pregleda: 20

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
not smoke je napisao(la):
velika ti je razdaljina od upaljaca do lampe smrdice ti soba i stan kao vrag imaj to u vidu

sretno
pa i nije, metar svega . nema nikakvih problema sa paljenjem lampa super radi, a što se mirisa tiče, nije problem. ovaj "stup" u desnom kutu je dimljak na kojem ima otvor, i na njega bum nafikaril vent da ispuhuje miris (zrak) box je na tavanu i brijem da bu se miris koji izlazi raspršil u smogu
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Imam iste fleke kao i ti ali samo na jednoj biljki.Može bit da je vlaga preniska ili je list poliven vodom i onda spržen.A možda je do genetike pa je osjetljivija od drugih.
 
20.03.2012
30
1
0
31
Poduzetnice ako si u stambenoj zgradi ne stavljaj nista na dimnjak. Vidim po pisanju da si iz Zga. Ako jesi sigurno znas da dimnjacari vrse svako malo kontrole tih dimnjaka, jos ak je neko na istom dimnjaku di si i ti i onda se počne zalit kak mu smrdi, kaj onda ? A ja znam za vise slucaja di su se ljudi zalili kad netko spoji kuhinjsku napu na dimnjak pa mu smrdi jel neko pusi pod tom napom. Jedino ak si u kuci i ne koristis taj dimnjak. Puno srece!
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
Evo mali update bolja kvaliteta slike, a bome se i vidi razlika rastu ko lude, samo me brinu ove fleke na 2 bijlke
Sinoć sam prvi put malo pognojio sa plantella list
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
ovako, da konačno napišem povjest biljaka. konačno sam se dokopal papira di sam bilježil datume...
Sjeme je stavljeno klijat 19.4. u plast. čašice , proklijalo je 21.4. a 22. sam ih sa zemljom iz čaša presadio odmah u tegle.
7.5. sam na dvije isprobao LST .
s obzirom da su proklijale 21. 4. a do sad su visoke i prek 30 cm, mislim da im je dobro i da jako dobro napreduju..
od danas ide redovno ažurirani dnevnik.
LP
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
evo kaj da velim.. biljoze rastu ko lude, samo jedna je očito bolesna.. bljedi su rubovi listova , ali samo doljnji i srednji malo. gore rastu zdravi čini mi se, žao mi je kaj sad nemam bolji foto. jel bi to mogel biti nedostatak mg-a ? sve su u istoj zemlji, istu vodu dobivaju, ma sve isto, samo ova neš šteka? savjet?
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....mislim da nije do mg jer kad fali mg listovi zute izmedu svojih zilica.....ovak



....ja mislim da tu fali kalcija, vrhovi listova pocinju zutit......izgleda mi isto al kod tebe tek u pocetnoj fazi.....

 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
926
93
GreenRyder je napisao(la):
.....mislim da nije do mg jer kad fali mg listovi zute izmedu svojih zilica.....ovak



....ja mislim da tu fali kalcija, vrhovi listova pocinju zutit......izgleda mi isto al kod tebe tek u pocetnoj fazi.....

hvala majstore, baš tak i izgledaju ,kaj preporučaš za rješenje problema? ustvari sad sam gledal u podforumu problemi s liščem da bi to mogao biti problem s kalijem a ne kalcijem, jesi siguran da si dobro napisao?