prvi grow - domacica - cfl

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.04.2009
8
0
1
45
posle dugo razmisljanja sa kojim svetlom da krenem u prvi grow (hps ili cfl) ja se odlucih da to bude cfl, sto zbog velicine boxa i prostora u stanu tako i zbog grejanja lampi a procitah ovde da se ceo grow uspesno moze odraditi i sa cfl lampama. posebnu zahvalnost oko saveta dugujem momcima DELBOY I FLEGY a i svima ostalima sa foruma...ZIVELI MOMCI!!!
imam 12 biljkica od kojih planiram 4 za sebe, ostale cu pokloniti ortacima a neke ce biti muski pa ce u kantu. u vegetaciju krecem sa 3x20w cfl 6400k stednim (za sada sam stavio jednu dok ne sklopim box i ne povezem sve lampe na jedan reflektor). za cvetanje sam narucio ENVIROLITE 200W 2700K a u slucaju da me ispale u radnji gde sam narucio cvetanje cu da odradim sa istim ovim stednim cfl samo 6x25w 2700k.
molim za savete, kritike i sve ostalo



http://img16.imageshack.us/gal.php?g=dsc01165h.jpg

ps- evo malo slika pa se pisemo kasnije (pobegao sam sa posla pa se sad moram vratiti)
 
07.04.2009
28
0
0
34
Sve ljepo izgleda ;) s pretpostavkom da ti je ovo privremeni box...samo priblizi svjetlo biljkama da se ne izduzuju previse ne vidim sa slika bas kolka je visina svjetla ja bi to spustio na nekih 5 - 10 cm od listova jer je jedna stedna i ne grije ti se previse.
 
05.04.2009
8
0
1
45
da, box je privremeni, novi u kome mislim da ih gajim ce biti 60x60x80. trebao je biti malo visi ali sam ipak morao samanjiti zbog prostora u stanu, jbg nemam mesta, jedino da izbacim policu sa zeninim cipelama na terasu ali bih u tom slucaju i ja spavao na terasi, VERUJ MI...:)) sijalica i jeste na nekih 5-6cm od vrha biljki nego se slabo vidi na slici.
citajuci po forumu skonto sam da ce mi za ventilaciju (uzeci u obzir da cfl ne greje puno) biti sasvim dosta 2 ps ventilatora 120mm, jedan da uvlaci a drigi da izvlaci vazduh vani.
dajte neki komentar za svetlo ljudi, oce li ovo biti dosta za ceo grow u boxu gore navedenih dimenzija???

vegetacija - 3x20w 6400k ukupno oko 4000lm

cvetanje - 200w envirolite 2700k ili ako ne dobiju u radnji gde sam je narucio onda 6x25w 2700k ukupno oko 9500lm

PS - sinoc sam ih prvi put stavio pod lampu (do tad bile na terasi) i zaprepastio sam se koliko su porasle za samo 24h :bis: samo da tako i nastave :sun2:
 
07.04.2009
28
0
0
34
Dodaj jos jednu, dvije za vegetaciju...vise lumena sretnije biljke ;)
Mogao bi dodati jos jedan vent, ali tako da 1 upuhuje zrak, a ostala dva izbacuju taj neki negativni pritisak (ako se ne varam) čini čuda za biljke...
 
05.04.2009
8
0
1
45
ok, onda cemo ovako: stavicu jos 3, znaci 6x20w za vegetaciju, od viska glava ne boli, pa ih posle samo zamenim sa 6 od po 25w 2700k kad dodje red za cvetanje :icon_lol:
samo jel ima neko mozda semu kako da spojim 6 grla na jedan reflektor, mislim kako da ih sve povezem na jedan kabal :eek:hno:
 
07.04.2009
28
0
0
34


sorry na kvaliteti ali u paintu na brzinu...
Znaci žuta boja su grla/žarulje, plavo, smedja su žice.
Ovako ti je najbolje jer svaka lampa dobiva jednaku jacinu struje.

*samo pazi dok provjeravas dali radi mene struja 2 puta stresla :S ugodan šok tko nezna kakav je osjecaj ;)