prvi grow, domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
Pozdrav svima!!Neznam od kud da pocnem, necu previse komplicirati pa evo da vam kazem prvo koju opremu imam:...SVIJETLO:hps 250w.....VENTILATOR:194m3/h......to je cijevni ventilator....CIJEV:127m3....ZEMLJA:Terra magma...nema perlita....BOX: ormar...velik je, nisam ga mjerio ali cete ga vidjeti na slici.....TEGLA:neznam tocno koliko ima litara ali otprilike ima 2 litre...nisam siguran.......Ovak, pocetnik sam...ovo radim prvi puta u zivotu....zato ce mi trebati pomoc....sto se tice boxa, nemam ispusni ventilator...imam samo jedan ventilator....i on mi hladi svijetlo..jer se hps uzasno jako zagrijavaju i rade veliku temperaturu u boxu.........nemam ph mjerac niti mjerac za vlagu...nema veze....ako POWERSEEDU uspije grow bez ventilatora i ostalih idiotarija...valjda mogu i ja...haha.....i jooj da zaboravio sam vam reci da sam jucer stavio sjeme u vlazan papir...ali polako je pocela klicati...pricekat cu jos malo...:)) .....evo vam slika boxa...malo smijesno izgleda ali nema veze....bit ce bolje..:)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo napred, pomognemo koliko mozemo kad god zatreba... i ne zaboravi, ja nisam koristio hps :) ... kolika je temperatura kada je lampa upaljena? sretno!
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
PowerSeed je napisao(la):
samo napred, pomognemo koliko mozemo kad god zatreba... i ne zaboravi, ja nisam koristio hps :) ... kolika je temperatura kada je lampa upaljena? sretno!
neznam kolika je temperatura u boxu jer nemam mjerac...sto se tice gnojiva...kupit cu ga kada ce mi biljka biti u fazi vegetacije...:)))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hehe, pored svega sto nemam, termo i higro metar ipak imam, mada sad vise i ne zagledam ;) nego, ipak savetujem na nadjes bilo kakav termometar, ipak je to jaka lampa i moras imati uvid u temp u boxu, gnojivo nije sad u prvom planu, ako je zemlja ok a vidim da je, miran si naredne 3~4 nedelje, ali temp. i po mogucnosti uvid u vlagu ipak je pozeljno, keep cool & happy grow
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
da ne spamam dnevnik, al ja isto ima dva u jednom i to nasao na buvljaku za 2.5e, radi besprekorno, stari mehanicki, nemacki ;)
no, sad bez sale natural, uzmi za pocetak makar onaj za tersau termometar, ima garant kod kineza... to ipak moras imati
evo, trenutno kod mene u stanu, centralno grejanje je u pitanju, 24C i ~50% vlaga :)


p.s. mozes zamoliti nekog modera da makne ove postove iz dnevnika, sorry, al nabavi merac, mozda ces morati pojacati ventilaciju
 

naturalmystic

Aktivan Član
30.10.2011
57
24
18
31
evo, stavio sam sjemenku u zemlju.....uspjela je proklijati.......ali imam jedan problem.....ventilator mi se dosta jako cuje...da li zna netko kako da ga stišam.....:)))
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Smanji napon, struju ili napravi nekakav prigusivac...imas na forumu par DIY tema u vezi toga...

Ako je vent stariji, onda je razmrdan pa bi trebao uzeti novi...