Prvi grow help

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2019
15
9
3
24
Pozdrav groweri , ovako želim prvo da pozdravim sve posetioce ove teme i da ako nije problem ostavite neki savet,
ovako odlučio sam se za prvi grow , kupio sam grow box 100x100x200 obložen je maylar folijom ,dalje sto sam je mini karbon filter komplet,jedan ventilator sa stipaljkom
i to je to , sad znam da trebam jos i lampe da kupim ali se ne mogu odlučiti za koje ,želeo bih imati 4 biljke max u growu e sad ne znam koje su najbolje ,znam da ima neke fore da su neke lampe za vegetaciju neke za rast neke za cvetanje tako da ako može neko iskusniji da mi predloži nešto bio bih mu zahvalan ,inače znam da postoje oni sastojci koji se dodaju u vodu i onda se time hrani biljka,da li je to neophodno ili nije ,ako jeste preporučite mi šta jos trebam da kupim.Hvala unapred .Pozdrav groweri
 
21.11.2011
42
34
18
52
Možda ti i ovo malo olakša stvari...... :)
 
04.08.2019
15
9
3
24
Možda ti i ovo malo olakša stvari...... :)
mislio sam sativu zasaditi ,amneziju haze ,je l je neko imao iskustva sa njom i kako je saditi nju, je l je istina kao sto piše u katalogu da od jedne bilje može izaći 500-600g ,pitam jer gledam neke klipove de po biljci uzme 70g pa mi je malo čudno zašto gajiti biljku za 50 60 grama , čekati 3 meseca i razmišljati o svakakvim glupostima radi 50 60 g
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Moguce je izvući približnu kolicinu kao navedenu neki uspiju i vise, ali je zapravo dosta manje od toga sta pisu. Nadje se tu i tamo koj grower izvuce toliko ali on to tjera sa profi opremom, 1000w paneli po njih par i kontrolirano savrseni uvjeti stalno.

Edit: grow je puno vise od uzgoja kolicine. Te vutre ces konzumirat manje, jer joj je postotak thc-a znatno veci nego kpd ovih s ulice. Imas prednosti mozes birat po okusu, mirisu, efektu, genetici, itd. Najbolje ti je da pocnes proucavat forum i sam naucis nesto i biljci.
 
Poslednja izmena:
04.08.2019
15
9
3
24
Moguce je izvući približnu kolicinu kao navedenu neki uspiju i vise, ali je zapravo dosta manje od toga sta pisu. Nadje se tu i tamo koj grower izvuce toliko ali on to tjera sa profi opremom, 1000w paneli po njih par i kontrolirano savrseni uvjeti stalno.

Edit: grow je puno vise od uzgoja kolicine. Te vutre ces konzumirat manje, jer joj je postotak thc-a znatno veci nego kpd ovih s ulice. Imas prednosti mozes birat po okusu, mirisu, efektu, genetici, itd. Najbolje ti je da pocnes proucavat forum i sam naucis nesto i biljci.
hvala na odgovoru ,nije meni zbog toga nego ja neću moći stalno da growam pa sam mislio kad bih jednom u godinu dana mogao da sklopim nekako da bih imao za sebe to bih bilo ekstra tipa 1kg kad bih mogao da izvučem to bih bilo sjajno
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Prouci outdoor ako tako zelis kolicinu odjednom pa si miran dulje. Ali tek za sljedecu god.
Mozes i indoor dobit kilu ali veci prostor i puno veca ulaganja u opremu.
 
04.08.2019
15
9
3
24
a da li bi mogao sa 600w hps 4 biljke u box 120x120x200 ,sa karbon filterom ,ventilatorom i hesi starter pack da dobijem kilo amnezije od 4 biljke
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Oni kazu da daje 500-600g na m2 ti imas malo vise od m2 u tom boxu. Tako da malo vise od tog sto su napisali se moze dobit iz tog prostora.
Ali kolicina isto kao i kvaltet ovise o mnogim faktorima tokom growa, jedan od najvaznijih je iskustvo, ti ga nemas tako da je odgovor sa sigurnoscu ne. (nemoj se uvrijediti)

Btw ima ljudi koji rade s slicnom opremom kao sto si napisao pa ne izvuku ni 100g zbog problema tokom uzgoja.

Edit: ne određuje broj biljaka kolicinu vec velicina boxa ( dostupni prostor za biljku) i velicina pota.
 
04.08.2019
15
9
3
24
Oni kazu da daje 500-600g na m2 ti imas malo vise od m2 u tom boxu. Tako da malo vise od tog sto su napisali se moze dobit iz tog prostora.
Ali kolicina isto kao i kvaltet ovise o mnogim faktorima tokom growa, jedan od najvaznijih je iskustvo, ti ga nemas tako da je odgovor sa sigurnoscu ne. (nemoj se uvrijediti)

Btw ima ljudi koji rade s slicnom opremom kao sto si napisao pa ne izvuku ni 100g zbog problema tokom uzgoja.

Edit: ne određuje broj biljaka kolicinu vec velicina boxa ( dostupni prostor za biljku) i velicina pota.
nisam se uvredio , naravno da nemam iskustva ,šta bih mi preporučio za početak da radim , da steknem malo iskustva
 
04.08.2019
15
9
3
24
ja za sada što sam naučio jeste da se temperatura treba održavati unutar boxa na 28 i da se ide na režim 12-12 u stanju vege,a vegetacija je dok biljka raste ,kako sam ja shvatio ,kada pocne da cveta onda se ide 16-8 i da se trebaju dodavati oni sastojci koji joj pomažu
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Rezim svijetla ide kontra, ljudi zadnje vrijeme startaju sa 20/4, neki cak 24/0 prvih 3-4 nedjelje zivota pa prebacuju na 18/6. To je rezim za vege. U vege drzis koliko zelis (pricam o fotoperiodicnim, automatici sami cvijetaju nakon 30 dana odprilike). Za cvatnju ide 12/12 i bitno ke ne remetit noc u box jer mozes napravit hermica od zenke. Da ne duljim i ja radim trenutno svoj prvi grow, nemam prakse jos uvjek. Ali teoriju sam naucio sa foruma, svaki dn nesto novo naucim.

Moj savjet je da odvojis vremena koliko god mozes i redom citas forum. Uz to dogovori ai mentorstvo, sa nekim mentorom i on ce te provesti kroz grow kako treba, s mentorom u tom boxu mozes cuda napraviti vjeruj mi. Samo se malo vise informiraj oko osnova biljke i njenih potreba da olaksas malo mentoru.

Preko moba sam pa mi je tesko linkove izvlačiti, ali snaci ces se i sam. Gledaj teme mentorski kutak, oprema za indoor, indoor uzgoj, te marihuaba uzgoj FAQ. Baci pogled i na outdoor jer ima i tamo korisnih informacija. I obavezno pregledaj dnevnike uzgoja jer ce ti oni najbolje docarati kako se to radi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric
23.06.2017
7
0
1
31
Pozdrav ljudi...želim početi svoj prvi grow radi se o prostoru od 0.50x0.77sto mu dodjes 0.38 me zanima me da li je moguće i koju veličinu saksije da koristim za dve biljke ..
Ili se ipak preporučuje jedna .Fotoperiodne su u pitanju (amnezi haze i orange bud)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Mozes i 4. Medjutim onda u tipa 2 litre zemlje svaka. Preporuka je vise zemlje jer je automatski manje: problema / zalijevanja / kicmanja i tako to. Rizik je samo jednu pa sta ako ne proklija ili crkne, medjutim taj grow prostor je takav. Donosi sa sobom rizik jedne biljke :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
2 Amnezije brate na 0.5x0.7. Moze. stavi ih u 15 litara. medjutim nadam se da imas visine. Jer Amnezija je amnezija :D
 
23.06.2017
7
0
1
31
170 je visina boxa ..imam i orange bud pa se jos premisljam ...imma dosta iskustva ali u out ovo mi je prvi indoor ...Koliko wati leda predlazes philips sijalice?
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Nepravilan je oblik. Na 60x60 bi rekao 140W barem. Na to tvoje dodaj onda u % koliko ti je vece od 60x60. Cirka 200W medjutim duguljasto jel. S tim da ti ne trebaju sve sijalice odmah. Stavis panel i prvih 30 dana ti treba samo pola sijalica kontam. Kasnije kako bude cvjetala dodajes jos.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Ima svakakvih na forumu vec sastavljenih i mozes ispratiti. Ja cu ti dati sifre da predjes igricu :D


Ovaj panel po meni je jedno od elegantnijih rijesenja :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric