Prvi grow! help.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Nijedna sijalica nije bolja od sunca...
Tako da bi ti moj savet bio da je ostavis na suncu i da joj ga probas omoguciti sto vise...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nije da nema sunca nego si ti je*eno nestrpljiv i nemozes docekat pocetak 11 mj da skines cure..=)

.....vrijeme ce se popravit a ti se samo poslje mozes udarat u glavu zasto ih nisi ostavio vani....
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Koliko ja znam 8. mesec je poznat po toplim i suncanim danima a ti hoces da menjas to sunce za hps.Mogu zakljuciti samo jedno il nas zezas ili pojma nemas o moci prirode...

Btw zadnji put kad sam bio u Amsterdamu odem u grow shop da uzmem neku opremu i pita me lik sto radi tamo odakle sam.Kazem mu da sam iz jedne drzave sa balkana,a on govori-"...U tamo je super vreme za sadnju biljaka..."
Na sta sam mu ja odgovorio-"...Ma daj sta vas briga za to,pa vi mozete saditi u kuci slobodno i imate sve sto vam je potrebno da kupite u kvartu..."
Samo se nasmejao i rekao-"...E da ja mogu saditi napolju..."

Citaj izmedju redova da bi znao sta je pisac hteo reci :thumb:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Sunce je sunce,po meni je indoor nužno zlo,šteta je ne iskoristit ljeto za outdoor,a maknut bilje iz vana i stavit pod sijalicu.....(ma ne zaslužuje ni komentar takav postupak)..ćast growerima koji nemaju šansu za outdoor zbog nemogućnosti pronalaska kvalitetnog sajta pa rade indoor i ljeti.
 
05.05.2011
39
0
6
39
Bed je u tome što ne smiju biti previsoke niti uočljive jer sadim outdoor u dosta naseljenom kvartu na balkonu... TO je jedini razlog zašto bih ih požuraivao, ali pokušat ću već nešto iskemijat. Zaista, nisam nestrpljiv, želim da se protegnu maksimalno, ali rizik je tu u puno većoj mjeri nego da sadim u nekoj šumici... :)
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
pa nema veze šta su na terasi, jesi li razmišljao da ih malo privežeš i uradiš neki LST pa neče u nebesa odu :icon_lol:
samo ti to ostavi vanka kako je dosada i biče to odlično :))
 
05.05.2011
39
0
6
39
I još pitanje vezano za gnojivo. Imam 2 gnojiva. Ovo zeleno sam koristio u vegetaciji jer kakti je to za zelene biljke, a ovo za biljke u cvijetanju planiram poceti koristiti sada dok kreću cvijetat. Nisam našao ništa vezano za takvo nešto na forumu, pa molim vas ako imate nekakvih iskustva sa time podijelite. Ne znam, jel je to možda vezano uz gnojivo, ali jedna beba mi je od listova napravila kandže pa nisam siguran jel se trebam toga bojat ili kaj?


Gnojiva


Claws....
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ovo se i meni desilo,to je previse dusika...
Moras je dobro flushovati koliko litara ima saksija 3x vise vode moras kroz nju propustiti...
Sto pre to uradis bolje za biljku...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Blade je napisao(la):
ćast growerima koji nemaju šansu za outdoor zbog nemogućnosti pronalaska kvalitetnog sajta pa rade indoor i ljeti.


Bas tako,sto se tice klimatskih uslova ovde gde zivim mislim da bih mogao praviti prave monstrume od biljaka,al zbog lakoce pronalaska sajta i neverovatne preglednosti mesta gde sam,to je nemoguce;nazalost :(
 
05.05.2011
39
0
6
39
Ma mene muci ovaj period kisa i hladnijeg vremena.Imam i indoor i hps i cfl sijalice.
Dali je bolje da za ovog kisnog perioda bez sunca ih stavim na indoor da bar nesto rastu i cvjetaju ili da ih ostavim na kisi vani?
I dali ce to biti sok za njih ili ne??
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ako su vec tolike kise i hladno vreme tamo,onda ih stavi pod hps ali pazi da im ne sjebes fotoperiod,jer su u cvetanju mnogo osetljive na to...
Mada mislim da si malo nestrpljiv jer ne mogu te kise vecno trajati...

A da li je to sok za njih ili ne,zavisi bas u tome da im potrefis sve isto kao sto su imale do sad vani...

Enjoy