Prvi grow! help.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.05.2011
39
0
6
39
Zdravo ekipo :)

Ovako, prvo sam krenuo saditi biljke kao indoor, no kako mi se to pokazalo neisplativim stavio sam ih van. Nakon mjesec i pol indoora, sad su na outdooru već 2 tjedna. Kako su dani prolazili same biljke postajale su sve bolje i veće. Naime, želim ih razgrmiti, a ne znam kako to napraviti. Također, interesira me zašto jedna smrdi, a druge se ne osjećaju ni malo?

Naime sjeme je bilo skupljano kojih par mjeseci i ne znam koje su sve sorte unutra niti me to i previše ne zanima. Također, vidio sam neke bijele dlačice na jednoj biljki, ali sumnjam da je već sad počela cvijetat?

znači, uglavnom, moja pitanja su:

1. Kako razgrmit biljke?
2. Zašto jedna smrdi, a ostalih 5 ne?
3. Kada bi otprilike trebale poćeti cvijetat?
4. Treba li ih podvezivati?
5. Kak vam se ovak čine?

evo i slikica.







dsc02665t.jpg
dsc02665t.jpg
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
1. razgrmit ih možeš (ako misliš na to da dobiješ grm) tako da cvakneš glavni vrh i da ona potjera 2 umjesto jedan i da se počnu više sporedne grane razvijat...
2. različit fenotip, radi se o domačici, a vidiš i sam da im ni listovi nisu isti iako su iz istog paketa...sve je to normalno neke smrde odmah, neke pred raj
3. 20.7. je kakti okidač za cvjetanje, no ako ti je jedna bacila pistile, provjeravaj ostale da ti ne izbace jaja...dakle, počni provjeravati :D
4. bilo kakav trening, dakle omogučavanje da hed dobije više svijetla=veći urod

5. sve 5, zdrave i zelene
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ma samo deri,ne sekiraj se :)...sunca,vode i polako.
Moja jedna upravo danas pokazala da je cura :), a bit će i mudonja.
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
ako ti je pokazala dlacice to ti je prefloring,znaci velike sanse da bude zenka...
sad vodi racuna o bananama,mada kod mene je bilo obrnuto prvo su se pojavili muzjaci,a sedam dana kasnije i zenke...
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Brale ljepo je ovo bit će tu mirisa vidit ćeš...
nego ovako ti uradi pod br.1 : Ova zadnja na sliki je 70% za sad Ženka... Pričekaj još koji dan i vidit ćeš kad otvori 2 bjele...
Ove dvije slike iznad nje su Ženske definitivno i ako imaš mjesta dobrog odmakni je odma od ostalih za svaki slučaj da je nebi neka oprašila ako bude muško...
Nadam se kako si skužio šta govorim,šteta je ako bude koja od ovih ostalih 4 Mužijak da ovu opraši ...
Ako možeš lagano podveži na 3-4 redu na jednu stranu pa onda pred sami vrh na suprotnu tako da ih oboriš malo i svako 2 dana obaraj pomalo vrh prema dole..
Polako sa tim jer netreba ih silit na neki stres..
Eto i sretno da te nezbunim..
 
05.05.2011
39
0
6
39
Edit: Dobijem li na kolicini ako cu razgrmljivat tj širit biljku? Kakve su prednosti, a koje mane?

Ovo su preostale dvije. Nadam se da su žene :D

Samo još vi to potvrdite i sve zajedno mogu bit na okupu :)



 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
valentin25 je napisao(la):
Edit: Dobijem li na kolicini ako cu razgrmljivat tj širit biljku? Kakve su prednosti, a koje mane?

Ovo su preostale dvije. Nadam se da su žene :D

Samo još vi to potvrdite i sve zajedno mogu bit na okupu :)

Dobro ti ide zasad ,samo polako i strpljivo....a dok čekaš da pokažu spol ili jednostavno narastu možeš malo čitati po forumu jer dobivenim znanjem ćeš biti sigurniji u to što radiš i nećeš morati postavljati pitanja niti tražiti da ti neko potvrdi a je sve u redu....
npr.ovdje možeš pročitati o razgrmljivanju(kako ti kažeš)
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/8083-treniranje-kanabisa-scrog-sog-fim-lst-hst-data-sid.html

live long and prosper
 
05.05.2011
39
0
6
39
Bio sam razmišljao i kad dođe vrijeme cvijetanja, smijem li ispirati zemlju 15 dana? Želim da mi bebe budu skroz čiste i da mi budu savršene, jel postoje još neke metode kako bolje pročistit zemlju? (TRažio sam po forumu, ali ne znam neke stručne "grow" izraze pa sam se malo pogubio, npr. trebalo mi je tjedan da dana da skuzim da je topping razgrmljivanje) :D

Hvala.

I smell weed! Who is not sharing? :lol:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
smiješ ispirati, tako se to i radi a naziva se "flushing"... al mislim da se to radi samo nekoliko puta u 2 tjedna...
 
05.05.2011
39
0
6
39
Zdravo ljudi! Vratio sam se s većim bebama. Naime, nije me bilo doma neko vrijeme, kako sam došao doma su me ugodno iznenadile. Naravno, kako sam došao kući, mislio sam da treba otkinuti dosta prvih listova kako bi grane dobile i sunca i mjesta za rast kojeg nisu imale baš zbog tih listova. Druga strana, mi pak govori da su ti listovi pušivi i da ti listovi tamo trebaju biti, a ja objašnjavam da su pušivi samo listovi uz vrh i cvijetovi. Molim vas prosudite sami tko je u pravu, Ima par slikica od svake biljke pa malo prokomentirajte :)

Nadam se da sam u pravu što se otkidanja listova tiće da bi grane mogle rasti. Hvala i zz


edit: slike obrisane na zahtjev korisnika
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
super ti to ide,
nemoj se zamarati sa izgledom ove "zbedirane" ništa njoj nije.. bez brige

vidim da te muči miris biljke, to ti također ne igra neku ulogu.. imaš način da protrljaš stabljku malo s prstima pa vidiš kakav je miris.. znači moglo bi se reć, što bolji miris to bolja genetika..

možda još malo dodaj zemlje do kraja posude, i steraj to do kraja, vidit ćeš, bit će sve super.. za sad je to fino i dobro napreduje, uživaj....

REP+


p.s. a kidanje listova, neznam.. ja baš ne volim to raditi, ali možeš potrgati one koji baš smetaju, nemoj ih previše potrgati jer lišće je "kolektor" i glavna stvar za fotosintezu... laički rečeno.. možda bolje da ih pigaš (LST) nego da lomiš listove!
 
05.05.2011
39
0
6
39
Mene samo zanima, budući da mi druga osoba tupi koja je pored mene da se listovi NE SMIJU otkidati VIŠE PUTA nego samo samo jednom od kada se posadila biljka. Ja tvrdim da se trebaju skinuti listovi koji smetaju rastu GRANE biljke. Bez obzira na dno ili vrh biljke.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nema to veze... više puta ili jednom... samo ne trgati previše
bolje da ih nekako namjestiš da su zaglavljeni za grane.. ali radi što ti više odgovara
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Neces dobiti odgovor koji trazis...mozes samo dobiti raspravu izmedu dvije frakcije... XD

Neki vjeruju u redovito skidanje listova, neki u jednokratno, a neki uopce ne diraju listove...

Sam ces vidjeti sto tebi najbolje odgovara...ali ono sto je sigurno je da se lako moze pretjerati...zato samo polako... =)
 
05.05.2011
39
0
6
39
Mićem listove samo s donjeg dijela biljke i bolesne listove naravno, ali mi se tvrdi da se to ne smije tak da sam lud jer me se radi bedakom. Uglavnom, na ovoj zadnjoj sam siguran da moram otkinuti jos listova da se bar razgrana kolko moze, jer listovi i biljek rastu prema suncu, znači, logično je da će grana bolje rasti ako na nju pada sunce kak se spada, jel? Isto tako i sa vrhovima... ili sam u krivu? Jer nebih ja potrgao sve listove, nego da ima dovoljno za fotosintezu, i dovoljno da sunce može lupat po biljci u punom elementu
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
listovi se smiju kidati ali u tvom slučaju nema apsolutno nikakve potrebe jer su svi listovi lijepi i zdravi. grane će narast same, tu nemaš brige nikakve. samo ih dobro zalij da ne budu tako obješene i to je to...
 
05.05.2011
39
0
6
39
jos jedna zamolba ak nije bed, kolko mogu dobiti cca od tih pet beba? Imate slikice, znam da niste vidovnjaci, al ste bogami iskusniji? Mogli bi okrenut neko kladenje haha i hvala na REP +
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
ne zamaraj se urodom, buduci da se nema scim usporedit visina tesko se moze rec
a sto se tice listova ja sam svojoj vec 4 puta rezo SVE listove
eo bas pije nekih pola sata ih odrezo, iz razloga sto mi smetaju kad ju vezem (lst)
i nikad nie pokazala da joj smeta sto rezem listove
a razlog zbog koieg ih rezem je ko sto sam reko smetaju mi
i da donje grane (cvijetovi) dobivaju vise svijetla i vise se razvijaju

i lijepe su ti biljke :)