Prvi grow i problemi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.04.2009
57
86
18
eto neznam ni od kud da pocnem... vec dosta dugo sam ja posadio biljke direktno na sajt i izraslo je njih 7. prije jedno tjedan dana isao ja vec 2 put malo umjetnog gnojiva baciti da to bolje raste... i frend mi reko da razmochim gnojivo u vodi pa da s tim zalijem i ja sam tako i ucinio... i dodjem za 3 dana i 5 biljki se posushilo i to do kraja. nema vise tu pomochi... i sad nabavo sam ja 5 novih biljki koje su vec malo porasle ali nisu tako velike kao one sto su od pocetka rasle na sajtu... presadio sam ih jucer i danas isao pogledati i sve su kao nekako uvenule a jucer je padala kisa.
stavit cu slike da pogledate pa da mi date koji savjet sto napraviti...
2i6j70h.jpg

ru4imt.jpg

9t28ar.jpg

2z89h54.jpg

152j4pc.jpg

eto kako to sad izgleda i nezan sta da napravim... pa mojim za savjet...

evo slika ove dvije biljke koje su prezivjele kobno gnojenje:
14294kh.jpg

1zybp4y.jpg


i sad jos dvije slike biljke koju sam isto tako presadio i nije uvenula:
23uso7a.jpg

9uyxj4.jpg


eto molim za savjet sto da napravim i ako mi netko moze reci koje su to sorte, ova biljka sa zadnje dvije slike se posebno razlikuje od drugih, puno je tamnija stabljika i listovi.

Hvala unaprijed!
Lijep pozdrav!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pročitaj forum vanjsko uzgajanje.Ne treba ih gnjojiti uopče prvih 30-60 dana i kad gnjojiš trebaš znati koja je doza preporučena a ne od oka.Ali gnjojenje otom potom.
Sorta je ona koju si posadija!
 

Igrow-Soil Cannativa

Aktivan Član
13.12.2008
130
3
18
33
zao mi je brate,al morat ces jos puno,puno citat i ucit i SLUSAT od iskusnijih ako zelis nesto pristojno uzgojit...
prvo i najbitnije ti je zemlja,koju ti trebas dobrano preorat i pognojit ili zamijenit drugom(boljom zemljom).
drugo,biljke posjecuj bar 2 put tjedno,te ih dobro zalij ako nije bilo kise vise od tjedan dana...
a sto se tice sorti,brate,sta te briga dok baca dobre vrhove(a bacat ce ako im pruzis ljubav)?
ako ti je do sorte,kupi preko neta ili u growshopu...
sto se tice ovih sadasnjih biljaka,stvarno neznam kako da ti pomognem,samo nemoj pretjerano i precesto gnojit i nemoj da ih susa iscrpi...
Peace
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
samo ti daj jos puno ciste vode...imaju pravo....sto vise mozes...da se sto brze zemlja ispere.Nije ti kisa neko mjerilo,ona pada ali zemlja ispod 20cm ostane suha,stoga sto prije zalij sa sto vise vode i mozda ih i spasis :)