Prvi grow ikad-indoor

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
eee pa pozdrav ljudi, ovo je moj prvi post, i dosta sam nov forumima i uzgoju, al dimim vec dugo, a sto se tice marijane.. mislim da znam maltene svu teoriju koja se moze znati, ali praxe bas i nemam (sem motanja) :D smatram da je biljka na potpuno pogresnom mestu u drustvu, i da ne treba davati tolke pare, pa sam odlucio da se sam brinem o sebi ;) imao sam neke semenke u fioci pa reko za 1. grow da isprobam s tim, a trenutno cekam isporuku od WMS, cekam Blackjack, WW, i Purple Haze + 2 gratis fem semenke (i ove 3 su fem.) dakle, stavio sam 1 od tih semenki u papir da pusti klicu, pa sam je stavio u plasticnu casu, i trenutno je u saxiji sa 5-6 litara zemlje i ima neke 3 nedelje od klice. saxija trenutno stoji u polu otvorenoj kutiji pod 2 cfl-a od 25w 6500k i sutra uzimam jos jednu od 35w. zemlja je florabela 14:18:16 cini mi se da biljci odgovara.. zadnji put sam je zalio pre 3 dana sa prihranom (substral 6-3.3-2.7)i rekao bi da joj je i to prijalo. nov sam i nestrpljiv pa mi zalivanje malo predstavlja problem. znam da treba zalivati kad se prvih par cm zemlje isusi, ali mi to jako sporo nesto ide (5-7 dana), i zalivam je sa 3dl vode. na 18/6 je, i planiram tako jos nedelju dve pa na 12/12.. to je to zasad, bice slika uskoro, a vi pisite pomazite kritikujte, dok jos nisam sjebo nesto :D Peace and Pot yall!

i da, zaboravih pitati za svetla. koliko jos mi treba da bi dobio normalan prozivod na kraju?

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
i dalje cekam semenke, a biljka mi nekako sporo napreduje ali sigurno :) nadam se da ce ispasti zenka, kad vec ne znam koja je vuja bar da se necemu obradujem :D inace, danas sam bio u radnji i video da imaju terra magmu, pa ocu da vas pitam koju uzeti? ima ona citric (valjda) neki limun na slici, i ima za orhideje. jel neko zna mozda? hvala unapred ;) dcs

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.785
188

- ovu uzmi, ako se ne varam o toj svi na forumu pisu i hvala je. ja sam ju sad koristio i mogu ti reci da je bomba. Ogromna razlika kod rasta i razvoja biljke nasuprot nekim kvazi jeftinim sranjima

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
hvala druze, a kazi mi kolko moze da raste bez prihrane u njoj? i jel mi dosta nekih 7l do kraja, radicu lst ili scrog.. peace n pot yall!

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.785
188
Mjesec dana bez prihrane moze u ovoj zemlji. A onda lagano gnojenje. Ovo pakiranje ti je od 8 litara i ovisi o tebi da li ces sve u jednu staviti ili kako vec. ja sam ovo raspodijelio na dvije tegle jer imam PC box pa ne stane velika tegla. Najbolje ti je staviti u neke pola litara casice od jogurta prvih tjedan-dva pa onda presadis. Velim, sve ovisi o tvojim zeljama i nacinu grow-anja.

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
odlicno! :) vegetaciju i planiram da bude nekih mesec dana mozda malo vise, mada naravno zavisi od same biljke dal ce me zadovoljiti za toliko vremena :) ee odlicno, nisam video da je pakovanje od 8l, taman ce biti dosta :) ugl ideja mi je da bue visine oko pola metra, pa me zanima kolika je kolicina moguca, i koliko biljka jos izraste u fazi cvetanja. hvala ti puno druze, nadam se da ce ovo biti dobar first grow! :)

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.465
2.535
188
35
Negdje na Balkanu
Kolićina je relativna stvar kao i to koliko će biljka izrasti u cvijetu ovisi o mali milijon ćimbenika tijekom trajanja growa,jedno je sigurno i vrijedi uvijek što duža veg.faza u kombinaciji sa dobrim uvijetima to je urod bolji.U tvom slućaju ja bih sklepao dobar box(pogotovo za ove biljke šta ćeš tek posaditi) i pokušaj nabaviti HPS rasvijetu ako nemožeš onda pojaćaj ovo šta imaš 12000-13000 lumena po kvadratu nebi bilo loše naravno ako ti je kolićina bitna ako nije može to i manje.

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.465
2.535
188
35
Negdje na Balkanu
Da mislio sam napisati na pola kvadrata ali ok,iako svijetla nikad previše s tim se može izgurat grow znaći nekih 25000-30000 lumena po kvadratu i to šljaka zadovoljavajuće.Naravno 50000 lum je bolje od 30000 lum ali sa 30000 lum stvar također radi.

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
hvala ljudi, pa ne znam, bas gledam da li da uzmem cfl 2700k od 200w za 3400 din (34e) ili da se snadjem za neki hps 250w (60-70e). hps mnogo trosi, tesko mi je naci ovde balast i puno greje tako da ima 3 podatka koja mi ne odgovaraju. a cfl je upola jeftiniji (manje vise bitno) skoro da ne greje, i opet, puno manje trosi. ovo mi je prvi grow tako da mislim da cu se drzati cfl-a jos neko vreme, a kad tad cu preci na nesto bolje (nadam se sunce :) btw sta mislite o ovome (za te biljke koje cekam): 4:1 terra magma-perlit, substral veg 6.3.6 fitofert bloom 3.8.6 i razmisljam da uzmem hesi supervit i da picim s time + povremeno h2o2 da ocistim zemlju. svetla ce biti (90%) 85w veg i 200w bloom cfl i to je valjda to, a za box nisam jos odlucio predpostavljam da je bolje jer mogu jos bolje da se kontrolisu uslovi.. sta kazete? :D

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.072
1.318
188
....ne kuzim kak CLF trosi manje nego HPS.....250W CLF-a trosi jednako ko i 250W HPS....nekuzim u cem je problem.....slazem se da grije jace od CLF-a a trosi onolko kolko je jak tako da.....

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
cfl250w i hps250w isto trose?? ako je tacno to nisam znao, i trenutno mi je veoma vredna informacija :) hvala druze!

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.072
1.318
188
....star je u jacini....da jednako trose.....i HPS i CLF naprimjer od 250W trose 250w na 1 sat odnosno potrose 1KW za 4 sata ili ti 0.90 kn kolko u hrvatskoj stoji KW struje......

...kod CLF-a je fora da su stedne jer jedna zarulja od 23W svjetli jednako kao klasicna zarulja sa zarnom niti od 100W a trosi 3 puta manje.....

....isto tako uzmi u obzir, kazes da je CLF upola jeftiniji, mozda, iz razloga sto on daje upola manje lumena po Watu (CLF=60l/W a HPS 140l/W) tako da ti za istu kolicinu lumena treba duplo jaca snaga....u prijevodu 100W HPS-a daje jednako lumena kao 200W CLF pa ti vidi kolko je isplativije....

....nadam se da sam pomogao....pozz

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
jesi pomogao, hvala ljudi mislim da cu uzeti hps 150 ili 250 :)

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.072
1.318
188
.....kolke su ti dimenzije boxa......one odreduju kolicinu svjetla.......

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
mislim da nece imati box.. verovatno ce biti u nekom delu sobe na otvorenom :)

OP
OP
Wu

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
28
pozdrav ljudi, moram da se pohvalim da su stigle semenke :) dobio sam gratis conf. cheese i rocklock :) za rocklock prvi put cujem, deluje mi lepo po opisu i slikama, ali videcemo.. :)) sad cekam da vidim oce mi ovaj unknown biti mudonja ili ne pa ako bude da pocnem :) takodje mislim da cu uzeti hps 400w tako da cu moci i nesto lepo da ocekujem :) zanima me o kakvom hladjenju da razmisljam za to svetlo, ili mozda da uzmem 250w sijalicu pa da stavim to? i na kraju da okacim slike trenutnog projekta :D
Nemate dozvolu da vidite linkove. Prijavite se ili registrujte se.
malo jace od 3 nedelje, cini mi se da sporije napreduje :\

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
283
166
43
Ako budes radio u "nekom delu sobe" kao sto si rekao,ja bh ti savetovao HPS 400w :)
Dobra stvar je sto nece biti u boxu pa samim tim nece toliko ni grejati.Uz jedan malo jaci sobni ventilator mislim da ce temperatura biti sasvim ok.Ali moraces srediti ventilaciju,da ubacujes i izbacujes vazduh.Mada koliko sam skuzio Blade je imao tako nesto,pregradio sobu sa folijom,bez ventilacije, samo je otvarao prozore sa vremena na vreme;i imao je sasvim dobar urod.

Btw ova mala biljcica izgleda sasvim dobro...ne bi bilo lose da je zenka :thumb:

Sretno sa growom

Enjoy

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.