Prvi grow ikad-indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
43
napuni tu saksiju sa jos zemlje,koliko vidim nemas ni litar
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
i o tom pregradjivanju sam razmisljaom nije to uopste losa ideja :) taman imam odlicne uslove za to. na kolko stepeni radi hps 400w, video sam na netu da pise 4xx C al to mi zvuci ludo, jer pica pec radi na 350 :) a biljku sam sad zbunio :D isla je tako ka jednoj strani saxije, i hteo sam da krenem sad da je vrtim, al sam odlucio da je samo "obrnem" da sunca drugu stranu :) odma se vidi gomila osvetljenih novih izdanaka iz stabla :))i ja se nadam da ce biti zenka :) i da krenuo sam vec da joj skracujem dan, uzmem joj svaki dan po pola sata, za 5-6 dana ce biti na 12-12 :) to je to zasad, peace n pot yall!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....250W grije na 300C+ tako da vjerujem da 400W grije jace....

....u djelu sobe moze i bez CT al je puno veca iskoristivost prostora a i laksa je kontrola temp i vlage tako da bi ja preporucio CT....

.....a o lampi bez CT nzm sta bi puno rekao pa o tom nek kaze netko iskusniji tko je growao u takvim uvjetima.....
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
a ne mogu sad da je dopunjavam kad mi je tolka biljka zatrpacu je, a necu da je izdizem pa da dopunjavam, prezivela je dosta stresa, nek izgura kako izgura, svakako je test subject ;) nema ima malo jace od 5l u saxiji, cini ti se :D sumnjam da cu uzimati ct ali neki oblik hladjenja ce se vec napraviti. e da, jel neko zna nesto o fitofert djubrivu? uzeo sam bloom, 3:8:6+me.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
enviro 250w grije isto kao i HPS 250w.....uzmeš HPS i napraviš neki cooltube i imaš manju temp, a 2x više svjetla za iste pare....

Matematika: HPS 250w komplet 50e...
Cooltube za napraviti 10e max....

prigušnicu izvan boxa i to je to... enviro sam se uvjerio, pa cak i štedne, armatura i elektronika grije kao sam vrag,

Moj PC box sa 70w HPS i 70w MH sa plexiglasom ispod stvara temp oko 28-29 C.....a sa 5 CFL od 23w bez plexija oko 35 C...a lumena 5x više
 
12.09.2010
24
2
0
50
ljudi sve je to okej taj grow u sobi i to, al nikako nemoj zivjet tu... alo hps je hps i zna se za sta je prvobitno napravljen... ne za kucnu upotrebu ;) p.s. nemoj se cudit ako pocne jedna noga duze od druge da ti raste i tako.. ne iskreno ne salim se, ako je sta stetno za zdravlje onda je hps, mislim mozda vam zvuci loodo kao sta ovaj prica... al vi groweri obicno ste najvies 10 minuta dnevno pod hps i naravno da vam nista nije al zivjet u sobi sa hps... ne bi se ja bas igrao jer pored lumena, hps sijalice ispustaju jos dosta stvari koje su stetne za covjeka stoga take it on you own risk !
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
killing^spree je napisao(la):
ljudi sve je to okej taj grow u sobi i to, al nikako nemoj zivjet tu... alo hps je hps i zna se za sta je prvobitno napravljen... ne za kucnu upotrebu ;) p.s. nemoj se cudit ako pocne jedna noga duze od druge da ti raste i tako.. ne iskreno ne salim se, ako je sta stetno za zdravlje onda je hps, mislim mozda vam zvuci loodo kao sta ovaj prica... al vi groweri obicno ste najvies 10 minuta dnevno pod hps i naravno da vam nista nije al zivjet u sobi sa hps... ne bi se ja bas igrao jer pored lumena, hps sijalice ispustaju jos dosta stvari koje su stetne za covjeka stoga take it on you own risk !

Dragi killing spree....

Mi HPS groweri koristimo 30 zaštitni faktor kad otvaramo box :))

šalim se...

Naime vecina nas se ne izlaže duže od par mina dnevno i boxovi za uzgoj su uglavnom zatvoreni....

više mi je štetilo 10 x pročitati ovaj tekst i pritome naprezati oči, vilicu i trbuh, nego par minuta izlaganja umjetnom sunčeku koji ima radijaciju kao vozač ZET-ovog autobusa

Štetno je ako u sobi radiš sa CFL-om pa se razbije...

peace....i sorry na sarkazmu
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ne verujem da ce on da zivi,spava,jede i svasta nesto u toj sobi.Verovatno neka soba koja se moze za to upotrebiti.

A mozda je to i decija soba pa ce da ubaci klince unutra sa hsp-om da brze narastu
hehe.gif
 
12.09.2010
24
2
0
50
Senza da ti vidis samo u moje malo naselje kakvih sam ja tipo va se nagledao sto su spavali a pored njih hps ne bi vjerovao.. no eto... ajd rekoh da postavim mozda je i ovaj jedan od njih :) pa cisto da uputim coveka da se ne isplati igrat se tako :) a sad rekao sam vam mozete se vi saliti na moj racun sto sam vam to postavio al ja sam to postavio cisto zbog vaseg zdravlja, niceg drugog...
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Ma verujem ti,da svakakvih budala ima,al svaka cast tim budalama sto su spavali pored hsp i sto su uopste uspeli u tome.Prvenstveno trebas biti velika budala psihicki da to ucinis,a drugo fizicki, da to i izvedes :)
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
ajde da ne spamamo čovjeka....

gle..ovako...HPS lampa ima određeni spektar i intezitet svjetla....svako tijelo ima određenu dozu zračenja koje direktno ili indirektno utječe na naš organizam...

Slažem se da bi bilo poželjno zaštititi oči, ne gledati u lampu dok gori ili dirati ju rukama..

Lampa stvara toplinsku i svjetlosnu energiju...svjetlosnu energiju mi zarobimo unutar prostora za uzgajanje, pokušavajući maximalno zadihtati box ili prostor, tako da vanjska svjetlost ne ometa fotoperiod...

da ja ne blebetam...to je google

http://www.elicom.hr/dokumenti/opcenito_jr.pdf
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Istina Senza bez venta uopće 400w Hps-nebih to preporućio u postoriji u kojoj se spava ili boravi+smrad tijekom cvijetanja je prilićno jak
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
hvala opet ljudi, necu tu spavati, tu cu provoditi vreme samo po potrebi, hvala za upozorenje :) za nekih nedelju dana uzimam hps i magija pocinje :) ovako otprilike kontam da pregradim :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting krov je pod kosinom pa sam dodao "efekat" prozorima :D
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
eo mene opet ljudi, kako ste, biljka ok napreduje, sad ima mesec i 2 nedelje, ima vec neko vreme na 12/12, i danas sam video dlacice sto znaci da se zove Marijana :)) sutra zalivanje, prva cvet prihrana, bice i slika ovih dana. jos uvek su na 6500k i to bednih 50(250)w hps se i dalje ceka.. :( poz do tad, kao i uvek.. peace n pot yall! :D
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
eeee pa ljudi izvinjavam se sto me nije bilo dugo, jbg zaposlio se pa sam slab s vremenom.. :) sto se tice bilje gotova je i ostalo je jos 2 palice.. e sad, sto se tice mirisa ukusa izgleda i rada biljka me je nevidjeno iznenadila! do duse rad je mogao biti i bolji, al dobro od cega je nastala, u kakvim je uslovima bila i sta je sve prezivela odlicna je. 1 jedina stvar me je razocarala a to je kolicina. susio sam je 1 mozda i 2 dana previse, i mislim da je ukupna dobijena kolicina nekih bednih 3-4g sto je bas razocaravajuce. ocekivao sam da ce biti malo, al ne bas toliko, mada opet biljka je vegetaciju i pola cvetanja provela pod 2x25w WHITE cfl, a ostatak zivota pod prozorom, na nekoliko sati prelepog sunca, ali nazalost, to nije bilo dovoljno da je spase :( sve u svemu vise sam nego zadovoljan i jedva cekam sl grow sto ce biti Rocklock, samo mi pojam prostora i filtriranja vazduha/ventilacije predstavlja problem pa se nadam nekim savetima :)) pozdrav svima, Peace n Pot yall!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.