prvi grow ikad outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Evo i ja malo da osvezim dnevnik, biljke polako napreduju jer kod nas u Srbiji je vreme strasno vec 4-5 dana svaki dan kisa i oblaci.Inace doslo je do nekih izmena, sajt koji sam poceo da pripremam ispostavilo se i da nije tako siguran, sajt je bio u nekom bagrenju na kraju grada ali zadnji put kad sam bio primetio sam da je odseceno jedno stablo znaci neko sece to bagrenje i ne zelim da ne mogu da spavam od paranoje da li ce mi neki sekac bagrenja naci biljke. To me je primoralo da se odlucim na metodu koju nebi nikad radio u normalnim okolnostima. U svom dvoristu imam boks za psa koji nije uopste pokriven odozgo sa strane sam sve oblozio tako da je ne moguce videti sa zemlje nista znaci cim se prolepsa vreme presadicu biljke u velike posude od 10 L minimum jos cu videti da li cu kupiti saksije ili cu naci neke kante odgovarajuce velicine najverovatnije u zemlju iz baste pomesanu sa stiroporom i malo stajskog djubriva sad dok su male bice odignute od zemlje da bi dobile sto vise sunca pa kako budu rasle spustacu ih, znam da je ovako losije ali to mi je naj sigurnija opcija trenutno. Slike cim budem to sve uradio kad se prolepsa vreme.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Pazi samo sa stajskim djubrivom ono je mnogo dobro ali i mnogo jako, ja sam neke borove koji su bili oko metar i po visoki unistio stajskim djubrivom. Mislim ne pravim se pametan nego skrecem paznju. Ako par lopata stajskog moze da sprzi bor od metar i po malu biljku ce da sredi bez problema.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
stajsko djubrivo se po pravilu razbacuje s jeseni, da preko zime izmrzne i razgradi se malo, pa se jos dodatno i izore, nemoj se zezati sa stajskim nego kupi pola litre plantele za par stotina dindzi i drzi se uputstva
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Mislio sam da iskoristim to stajsko sto imam, ali bolje da ne rizikujem uzecu neko vestacko gnojivo ali to planiram tek kasnije da upotrebim i to u dosta malim dozama. I pohvalio bih sve koji su mi dali neki savet u vezi growa, dosta ste mi pomogli, mislim da bih bez te pomoci lako napravio neku gresku :thumb:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
stajsko bi bila greska veruj mi, a sa vestakom kreni tek za npr. 2 meseca, eventualno sredinom juna, neko za vege, posle malo za cvet i to je ok za out (p.s. ja moje u out-u nikada nisam gnojio, ali su obicno na odlicnoj zemlji)
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
evo jedna jako losa vest nazalost, biljke su mi bile u tom boksu za psa ali jutros kad sam ustao sve su bile pobacane po zemlji i polomljene mrtvu mu majku ***** ko god da je, uspeo sam 3 da spasim bila je samo bacena saksija dole pa se nisu slomile ali najvise krivim sebe jer za ovo zna jedan drugar sa kojim se druzim ceo zivot, on je bio samnom u to vreme ali kreten glupi sigurno se hvalio negde, uglavnom napisao sam ovo najvise za one koji planiraju da pocnu da se bave ovim hobijem ne govorite NIKOME i ne glupirajte se, ja sam to naucio na sopstvenoj kozi ali dobro sam i prosao jer taj sto je to uradio mogao je i da zove pandure a tek bi onda naje**o. Ove 3 biljke sto su prezivele prebacio sam na jedno mesto gde mogu da ostanu jos par dana a onda cu da ih presadim na neki novi sajt i nista ne govorim nikome. :icon_frown:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Već jako dugo ovdje po forumu govorimo ako growate možete vijerovati samo sebi...još jednom se pokazalo da je doista tako.Ako si izvukao kakvu pouku iz svega toga onda nije sve bilo uzalud...mada sad si na neki naćin obilježen kod ekipe vani...moja preporuka ti je u miru i tišini te tri biljke pretvoriš u jedan manji indoor za svoje potrebe,ionako imaš problema sa sajtom....good luck!
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Tako sam i ja mislio ovo planiram da presadim na jedan sajt koji je dobar ali je bas dosta daleko od moje kuce tako da nisam hteo tamo, mislio sam ovako da zavrsim ali sad sam primoran a nebi da odustanem sad pa bar od te 3 da jedna bude zenska i nek da neki minimum bicu zadovoljan, a inace sad su uslovi malo drugaciji kod mene u kuci i planiram indoor neki imam 3 stedne zarulje 20W crveni spektar sad jos da nabavim par komada sa plavim spektrom i pocinjem neki mali indoor...
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Evo malo da osvezim dnevnik,3 preostale biljke presadjene na sajt slike ce biti za 3 ili 4 dana kad budem opet otisao tamo, nisam merio dubinu rupa ali nekih 40 cm sigurno. Nisam koristio nikakvu kupovnu zemlju a gnojiti nameravam tek za nekih bar mesec dana. Za sada izgledaju odlicno videcemo kako ce dalje ici, inace trenutno radim i neki cfl indoor za koji necu voditi dnevnik ali ce biti ponekad neka slicica i odatle.
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
img0105ac.jpg

img0104adv.jpg

img0103am.jpg


evo slika
slike su malo lose jer su slikane sa mojim telefonom ali opet moze nesto da se vidi :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Casper Hero

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Hvala svima na lepim zeljama, i ja se nadam da ce biti nesto ali jos sam daleko od uspeha. Evo i konacno stala kisa posle nekoliko dana, danas suncano i toplo imam neki osecaj da ce sad da krenu brzim tempom. :dada
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Evo kupio sam neko gnojivo juce koje cu uskoro koristiti u indooru za cvetanje planiram kad krene cvetanje par puta pognojit sa pola doze nista puno, pa ako neko ima iskustva sa ovim gnojivom nek kaze kakve rezultate je imao.



Uploaded with ImageShack.us
 

Kefalo

Aktivan Član
02.10.2011
104
26
28
30
Evo sad sam bio do sajta 2 biljke su dobro a jedna bas nije, nazalost nisam bio u mogucnosti da slikam (da ne objasnjavam sad zasto) uglavnom to je ova naj naprednija biljka koja je na trecoj slici. Krajevi listova se jako uvijaju prema gore na celoj biljci cak se i na toj slici koja je losa to malo vidi ali to je bilo pre 3 dana i bilo je mnogo manje nego sad tako da sam zanemario to ali danas je losije. Nisam nicim gnojio, ph vode je dobar narocito u zadnje vreme jer zalivam kisnicom, jedino logicno objasnjenje po meni je nedostatak nekog nutrijenta pa sam danas sve 3 biljke pognojio kozijim djubrivom koje stoji od prosle godine znaci nije tako jako, stavio sam male kolicine da vidim prvo da li ima pozitivnog efekta. Glupo je da trazim od bilo koga da mi kaze sta je u pitanju kad nemam sliku ali eto ako neko ima bilo kakav predlog neka kaze.

Opet moram da pisem post za postom, evo sad sam bio do sajta biljke jako dobro napreduju cak sam se jako iznenadio kad sam video da su 2 biljke izbacile pistile valjda zbog ovog cudnog vremena ova treca jos nije nista. E sad ona biljka sa problemom sa liscem ipak nije bio problem sa gnojenjem i dalje je tako ali sam provalio da je ustvari problem to sto ima nekih sitnih insekata na njoj ona i dalje napreduje polako ali novo lisce izadje zdravo i kroz dan dva se isavija i kao da se susi. Cuo sam za onu stvar sa koprivom i rado bih to napravio ali ne mogu da nadjem nigde neku vecu kolicinu koprive ima samo nesto malo kod sajta a i posto je potrebno 2 nedelje da se to napravi bojim se da ce biti prekasno a nebi bas da je prskam nekim vestackim stvarima ali moracu ako uskoro ne nadjem nesto drugo. Tako da ako bi neko mogao da mi napise jos neke stvari koje su efikasne u ovakvim situacijama bio bih zahvalan da mi napise. Slike ce biti za par dana kad budem opet isao do sajta.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
023FACA je napisao(la):
... cak sam se jako iznenadio kad sam video da su 2 biljke izbacile pistile valjda zbog ovog cudnog vremena ova treca jos nije nista. ...

neverovatno, drugi post danas u kome se spominju pistile u outdooru a nije ni 6 mesec, sta se to desava?