Prvi grow indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

blackfox

Aktivan Član
04.05.2012
216
864
93
40
Logicno je da ventilacija radi cijelo vrijeme jer je tako i u prirodi, ali meni osobno se gasi isto kad i svijetlo i do sada nikad nisam imao problema ali ja radim sa drugacijim i provjerenim strainom nego ti tako da je odluka na tebi.. probaj pa vidi.. ako ti je temperatura prevelika kad svijetlo ne radi ( sto ne vjerujem da je) onda bi bilo pozeljno, a ako nije nemas brige, iako svaka biljka zahtjeva izmjenu zraka konstantno bio to mrak ili dan zbog izlucivanja stetnih tvari iz sebe, odnosno ugljicnog dioksida...
 
27.04.2013
22
9
3
Molltaler Glecher
pozdrav prijatelji!opet ja pisem sa posla jer radim ko konj cijelo vrijeme :snooze: ovako,napravio sam box od debele iverice 125x75x55,unutra imam 4pc venta 120mm,imam 6 štednih sijalica jedna je 1400lumena 2700k,fotke cu ubrzo stavit,zanima me koliko bi sijalica trebo stavit u taj box i koji spektarjer boja, trenutno sve su sijalice iste boje,mislim gajit samo jednu od 4 biljke nadam se da ce bit jedna curka :vb_wave: pozdrav
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
koliko wati su te sijlice, mislim da bi u zbiru morao imati preko 200w za takav box, to je nesto preko 0.4m2, a za preko 0.5m2 vec moze 250w
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Mislim da su 6 po 23w.

U taj box da je staviti 100w hps bez ct-a s dobrim hladjenjem i evo rezultata :)

A puno manje struje trosi jedna lampa od 100w za takav box moze proci. Ili 150w s nekim ct :)

Evo dnevnik u dnevniku nice :) hehe

Sretno u prvom indoor growu :)
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
medix je napisao(la):
Pozdrav prijatelji!evo proslo je neko vrijeme i napravio sam novi box a o tom cemo kasnije jer mi se žuri na posao :snupi: Nego me zanima a trazim na forumu i niko nepise kolko mu vremena radi ventilacija u boxu,dal treba bit upaljena cijelo vrijeme ili na timer da se gasi tu i tamo? :respect:
Za vrijeme vegetacije tj. dok su još male ne palim ventilaciju po noći, ipak se radi samo o 6h..
Za vrijeme cvjetanja s obzirom na 12h a i biljke su veće, zauzimaju minimalno 1/3 volumena boxa palim ventilaciju svakih sat na 2 minute.
Zbog sigurnosti dodatno uveo sam da mi se prije nego što idem na posao "noćna" ventilacija upali za stalno, tako da sam siguran da će raditi kad se upali lampa :)

Za ovo ti trebaju 2 timera, i preporučio bih mehanički timer za lampu (zbog induktivnog trošila) i digitalni timer za ventilaciju (zbog mogućnosti namještanja samo 2 minute-ON) .

Problem nije tolko zrak po meni u cvjetanju kolko je vlaga, nakon flusha, nakon gnojenja u boxu...