prvi grow indor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.06.2012
5
0
0
33
Ovo mi je prvi indor i ucio sam dosta s ovog sajta pa evo da pokazem kolko sam usvojio znanje :D

01062012173.jpg Ovo je slika biljcice, navest cu vam jos podataka jer imam par pitanja posto mi je prvi put.

Stara je 47 dana otkad je nikla, visoka je 24 cm, osvjetljena je HPS-om od 150 W koji je od vrha biljke udaljen cca 50 cm, smjestena je u boxu od 50x50x180 cm, vrata boxa su cjelo vrijeme otvorena a soba je stalno prozracena, ventilator cu palit tek kad poraste temperatura, rezim svjetla je 18 sati svjetlo/6 sati mrak, temperatura po danu izmedu 25 i 28 celzijevih, po noci izmedu 18 i 20, zemljin ph je 7, neznam kolka je vlaga u zraku al ju odrzavam na razini s posudom vode u boxu i tako sto spricam vode 2 put dnevno sa spricaljkom po listovima.

01062012174.jpg Biljka ima 6 katova i na izlazu je 7.

Ovako ide broj listova po katu:

1.kat-1 list
2.kat-3 lista
3.kat-5 listova
4.kat-5 listova
5.kat-5 listova
6.kat-7 listova
7.kat-7 listova

prvi kate se osusio i poceo se susit i drugi pa sam u 7 litara vode (ciji ph neznam al pijemo ju mi ljudi a i biljka izgleda zdravo do sad s tom vodom, naravno vodu sam pustio prvo 24 sata da isparava) dodao 6 ml mineralnog gnojiva sa NPK omjerom 7/3/6 jer sam zakljucio da joj fali nutrienata i s time ju zaljevam nekih dva tjedna i biljka i dalje raste i izgleda zdravo, osim sta joj se prvi kat osusio jos prije pa sam ga odrezao ko sto vidite na slici
01062012170.jpg a na drugom katu na kojem ima po tri lista listovi su se malkice osusili i svjetlozeleni su, al to se sve pocelo desavat prije nego sta sam dodao gnojivo u vodu, dok su zutili i listovi na prvom katu a sad otkad zaljevam s gnojivom listovi ne zute dalje a biljka raste dalje i sa svakim katom je sve sira, izgleda sve super, zaljevam ju jednom dnevno i vec ljepo mirise.
01062012172.jpg

Ajde bacite pogled na ovo da mi kazete dal raste sporo, jel neki bed sta se suse prva dva kata i nakon kolko katova da ju stavim na cvjetanje?
Sorta je lemon skunk, iz greenhousea, i to bi bilo sve ja mislim, hvala unaprijed! :D
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Dobrodošao na forum...kad ćeš ju staviti na cvijetanje ovisi striktno o tebi...tvoja volja frende...što je duže u vege veći ti je prinos...razmisli da napraviš LST i s gnjojivom napravi malu pauzu,lišće ti je tamno tamno zeleno što upućuje na previše dušika ( a možda i nije to,lol)
Sretno
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ajd ako je prvi put da znas za drugi put da se ti listovi sa tvog prvog kata zovu kotiledoni i da je najnormalnije da pozute i otpadnu posto vise nisu u funkciji, biljka deluje ok mada mozda malo niska za taj uzrast, ako ti je lampa od 150w na 50 cm. savetujem da je priblizis malo, na oko 30 jer ovako gubis na lumenima, sretno dalje
 
01.06.2012
5
0
0
33
ph zemlje je 7 a ph vode neznam, iz slavine je i ja ju pijem, ostavio sam ju da isparava jedan dan da ispare stetne stvari i to, tako sam procito da se radi a biljka se zasad ne zali. Hvala powerseed sad mi je laknulo, a znam da ju se moze stavit na cvjetanje kad god al mislio sam ono, kad se zna da je biljka otprilike zrela, negdje sam cito da je to kad izbaci kat sa 9 kotiledona
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zombi je napisao(la):
ph zemlje je 7 a ph vode neznam, iz slavine je i ja ju pijem, ostavio sam ju da isparava jedan dan da ispare stetne stvari i to, tako sam procito da se radi a biljka se zasad ne zali. Hvala powerseed sad mi je laknulo, a znam da ju se moze stavit na cvjetanje kad god al mislio sam ono, kad se zna da je biljka otprilike zrela, negdje sam cito da je to kad izbaci kat sa 9 kotiledona

taj kat ne postoji... sa 9 kotiledona... postoji samo prvi i jedini par kotiledona, osstalo je lisce koje preuzima svoju funkciju...
kako znas ph zemlje a ne znas ph vode... jel ti cekas jedan dan i kada pijes tu vodu, da ispare "stetne stvari"... moze da ispari samo hlor, ali za to je dovoljno i pola sata, kada ti voda stoji po pravilu raste ph, tako sam ja bar citao ovde da pisu oni koji su merili... znaci nema potrebe drzati vodu dan ili vise pre zalivanja
da bi biljka bila zrela mora prvo procvetati, pa period cvetanja traje, u zavisnosti od vrste moze da bude 45 dana a moz i 120 dana, znaci da bi bio siguran da je zrela moras u najmanju ruku da znas sta si sadio, a siguran si tek kad pod povecalom pogledas boju trihoma... ajd citaj malo forum
edit:
ako je lemon skunk, u zavisnosti od proizvodjaca cveta izmedju 56 i 66 dana, al u optimalnim uslovima tako da ce ti verovatno trebati vise
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Valjda zna jer tako pise na pakiranju zemlje. Ali mislim da sada znamo zasto su, medu ostalom, tako male. pH zemlje 7 i pH vode oko 8 ne daje dobar pH i biljke ne mogu jesti gnoj zbog pH locka. Probaj nabavit pH mjerac, kosta 100kn/15 eura.
 
01.06.2012
5
0
0
33
Daj nemojte bit tako strogi, pise ljepo da mi je prvi grow :p. Cito sam na ovom forumu i na nekim drugima, da se voda ostavi da stoji 24 sata da bi izasli metali i tako nesto, a mozda se to odnosilo samo na vodu s kojom se natopi vata kad se sjemenka stavi klijat.
Powerseed, ne stavim ja vodu isparavat dan prije nego sta ju popijem, ljen sam u toj mjeri da niti ne uzimam casu kad zelim popit vode nego odmah iz slavine XD (100 ljudi 100 cudi, 100 zena 200 sisa itd.). Vjeverico, tako je, ph zemlje sam procito na vreci u kojoj sam kupio zemlju. A sad kad smo vec kod ph, kad budem izmjerio ph, kako cu ga vratit na neutralno (7) ako su zemlja i voda preslatke ili prekisele? i sta je to ph lock? Mislim, znam da je biljka zrela tek kad procvjeta, al mislio sam na to kad je zrela za stavit na cvjetanje, a nebi to pito da nisam negdje cito o tome (mozda cak i na ovom forumu), a cito sam da je "zrela" kad izbaci kat sa 7 ili 9 listova (kao da je tad navodno dosegla vrhunac rasta boo) sjeme je lemon skunk iz greenhausa i na katalogu pise da cvjeta 9 tjedana.
I imam novo pitanje, od treceg kata nadalje kod stabljike listova ko da su se poceli stvarat novi listici, evo slika mada nije neka kvaliteta
03062012186.jpg , nego htjeo sam pitat, oce ti mali listici rast i doc ko ovi ostali i kolko listova ima otprilike biljka po katu? hvala za dosadasnje savjete i ukore, te na strpljenju i razumijevanju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zombi drug, nisam ja strog, samo kazem da to sto pise na kesi ne igra vise ulogu jer se ph zemlje izmeni vec nakon visednevnog zalivanja vodom (a ti kazes da ti je biljka presla 40 dana), a posebno gnojivom. da bi znao stanje ako te zanima moras to naravno adekvatno izmeriti. a onda, pise ne forumu sta raditi ako je voda alkalna (a ne slatka) ili kisela. uglavnom ph raste i obicno ga "skidas" nekom kiselinom, sirce (ocat), limunov sok... ph lock znaci da ti je ph zemlje takav da biljka nije u stanju uzimati hranljive materije i onda po pravilu krecu problemi... da je biljka "zrela" za cvetanje prvi put cujem, pustas je da vegetira i raste koliko hoces, znaci ti u indooru odlucujes kada ces preci na cvetanje, a u prirodi to radi priroda. ovo na kraju je sasvim ok, izlaze nove grane i naravno da ce da rastu dalje kako bude rasla biljka, ajd sretno u nadi da sam nesto malo razjasnio... al pred tobom je jos dosta citanja, jer nece svi biti voljni da odgovaraju na ovakva pitanja
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
PH lock znači da ti je biljka zbog previsokog ph zaključana za primanje hranjivih tvari..đaba gnojenje kad biljka nemože povuči tu hranu koju joj daješ.. Kupi kvalitetnu zemlju savjet terra magma najbolja ili eto ja sam koristio florafin iz konzuma a ima ph vriednost 5.5 do 6.4. Znaći kupi zemlju i presadi biljku te zaljevaj vodom kontroliranog ph.ako nemaš trenutno mjerač kupi janu ph 6.4.To bi trebalo riješiti PHlock.. Presadi i kroz nekoliko dana vidjet češ promjenu
SRETNO:samoja