Made in Herzegovina

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
Vec dugo sam planirao da zapocnem svoj grow...jos prije 3-4 godine...Ali u gradu u kojem ja zivim to je nemoguce..evo sto zbog pravnog zakona ,evo sto i zbog precestog upadanja u stekove....Da ne duzim....Primjetio sam da ispod krovnog prozora ima jake sunceve svijetlosti tokom citavog dana...do 18:30 ima intezivnog svijetla,a iza tog vremena je normalno dnevno svijetlo do jedno 9 sati navecer....I ja sam se odvazio ove godine u aprilu da posadim ispod mog krovnog prozora...Biljke nisam slikao od samog nicanja, nego vam saljem live slike.....Savjeti, preporuke bi dobro dosle....Pocetnik sam pa sto jednostavnije to bolje...btw sjemena su neka Žnj od vutre koja se pusi na ulici...Hvala unaprijed !

musthave3.jpg
 

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
btw, imam problem za uploadovanjem slika...samo sam ovu mogao staviti...druge dvije imaju po 3 mb i ne mogu da ih stavim, ne znam kako da smanjim format
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ahahahahaha, care, teraj to, samo neko iskusniji ce ti predloziti da kasnije ubacis neku cfl.

zar nije ovo indor?
 
11.06.2015
11
15
3
Čovjek koristi sunčevu svijetlost tako da ja mislim da ga je na dobro mjesto stavio.
Iako bi moglo i pod indoor. Sretno ti bilo!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Nije loša ideja, ali bolje otvori skroz prozor ako možeš, jer debelo staklo ipak malo smanjuje jakost svjetlosti (pazi da ne izvire kroz prozor jer će sigurno neko primjetit - crven krov i nešto zeleno viri). Mislim da ćeš imat problem sa visinom biljaka, već su sad poveće, a do početka cvjetanja početkom/sredinom 8 mj. će biti sigurno još duplo, ako ne i više, a od početka do kraja cvjetanja narastu još za oko 1/3 visine tako da će biti sigurno +1,5m. Stavi neki ventilator da šamara po njima, jer su grane pre tanke i kad krenu cvjetat krenut će ti pucat grane zbog težine cvjetova. Tu bi se automatik jako dobro pokazao, no što je tu je. Izguraj to i drugi put nemoj tako rano sadit jer ti nema koristi. Primaš svjetlost samo odozgora tako da ti dolnji dio kad još porastu neće primati svjetlost. Za ovakav način ja nebi preporučio visinu veću od 1 m do kraja cvjetanja, jer nećeš dobit više cvjeta, a izgubit ćeš 1 mjesec uzalud. Kada krenu cvjetat preporučam da cvjetove pri dnu odma pokidaš kako bi usmjerio snagu prema vrhu gdje imaju sunca, osim ako ne planiraš radit haš. Sretno. :)
 

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
Imam velike stare zvucnike od linije, i na te zvucnike sam stavio staru liniju, i kako one rastu smanjivam osnovu na kojima stoje...ja se ne brinem da za njihov rast, jer imat ce sigurno dovoljno prostora da idu u visinu.... osim kad jos porastu, da im pri dnu ubacim neku stednu zarulju ili sta vec?? hvala na pomoci !!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Nisam mislio da nećeš imat prostora zbog visine, nego nećeš moći iskoristiti dolnji dio biljke jer će gornji dio stvarati konstantnu hladovinu dolnjem, nije outdoor pa da imaš jutarnje i večernje sunce kako bi doljni dio dobio zrake. Štedna žarulja je pre slaba i nećeš imati koristi zbog nje, tako da se ne isplati. Kada krene cvjetat samo one male vrhiće pri dnu do kojih sunce ne može doći pokidaj i to je to. Imaćeš veće vrhove gore, a ti dole ti neće ni trebat, jer će bit tolko mali da ćeš od 5-6 vrha moć pravit 1 frulu i koji neće bit kvalitete kao ovi gore, a krast će ti energiju koju možeš iskoristiti gore.. :)

Ventilator obavezno stavi, nek radi preko noći dok ti je jeftinija struja. Sad vidim da nije feminizirano sjeme, tako da prati kada će ti se pokazat mužjak, možda ti krenu malo ranije cvjetat jer nisi vani pa ti na tavanu malo kraće traje dan, nego vani. Imat ćeš dovoljno mjesta u širinu, šteta što nisi napravio LST. Sad je možda kasno. Ako hoćeš investirat kupi si 2-3 CFL (štedne) od 78W (2700K) i tajmer koji naštimaš da se pali 1h poslje izlaska i gasi 1 sat prije zalaska sunca i stavi ih pri dnu biljki i , onda ne moraš kidat vrhove. Sve ispod 2x78W je pre slabo. Naravno morat ćeš improvizirat sjenila kako nebi razbacivao svjetlost od lima ili odrežeš po pola kantu i zaljepiš na nju alu foliju.

Ne pisi post za postom, koristi opciju Edit/Uredi. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nemojte me krivo shvatit,podržavam ovaj grow i želju da se upoznaš sa biljkom i načinom uzgoja kroz sve njene stadije.
Ali nebi ja puno tu mudrovala,cfl i tako to....( ili pravi box ili out )
To je krovni prozor i fizički je nemoguće imati dovoljno direktne sunčeve svjetlosti (a to biljci treba) tako da i ovo pucanje grana od budova...hmmm...teško da će biti moguće.
Svakako nastavi i upoznaj osnove uzgoja i stekni neko iskustvo.
Nešto ćeš sigurno izvući,ali najbitnije upoznati ćeš biljku.
Za sljedeći put će ti puno značiti ;)
Sretno i pratim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mumer and Stipe

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
@UNDERCOVER Vrata ot tavana su konstanto otvorena i krovni prozor takodjer..Vjetar puse konstantno i biljke lelujaju na vjetru sad za sad.....jel mislis opet da mi treba ventilator.?? Za bolju svjetlost sam mislio oko prozora stavit karton na kojem je zalijepljena alu folija ..refleksija svijetlosti...sta mislis o tome...a to oko cfla apsolutno podrzavam...dovest cu nekoga iskusnijeg da mi pomogne oko toga....

@t@mara pogledaj malo na youtube-u kako ljudi sade pored prozora i kakvi su rezultati....ne podcijenjujem tvoje misljenje ali prvo istrazi stvar prije neko obeshrabris nekoga....naravno da ne bi pokusavao s ovom metodom a da nemam predstave o svemu


Ne pisi post za postom, koristi opciju Edit/Uredi. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Bitno je da stalno lelujaju, to im šalje poruku da trebaju zadebljat grane, na slici mi izgledaju dosta tanko za tu visinu, stoga postoji mogučnost pucanja slabijih grana poslije 4 tjedna cvjetanja, što ne želiš. Vidim da si rekao da imaš direktno sunce do 18:30. Od kad imaš direktno sunce prijepodne? Inaće biljki treba minimalno 7h direktnog sunca dnevno, što više to bolje. Ako ih ogradiš kartonom oda ćeš sigurno trebat ventilator. Ne dovodi nikog u kog nemaš 150% povjerenja, instalacija CFL-a nije znanstvena fantastika, ako imaš ispitivač, to ti je dovoljno. Samo moraš kupit kablove, utikače, grla i lopova, sve to pospajat, uštekat, objesit na rogove i to je to.
 
Poslednja izmena:

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
Bitno je da stalno lelujaju, to im šalje poruku da trebaju zadebljat grane, na slici mi izgledaju dosta tanko za tu visinu, stoga postoji mogučnost pucanja slabijih grana poslije 4 tjedna cvjetanja, što ne želiš. Vidim da si rekao da imaš direktno sunce do 18:30. Od kad imaš direktno sunce prijepodne? Inaće biljki treba minimalno 7h direktnog sunca dnevno, što više to bolje. Ako ih ogradiš kartonom oda ćeš sigurno trebat ventilator. Ne dovodi nikog u kog nemaš 150% povjerenja.
Od samog jutra imam sunca, jer mi je prozor na juznoj strani...kazem ti... direktnog sunca ima non stop do 18:30.. iza tog vremena su na obicnom dnevnom svjetlu....
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Nemojte me krivo shvatit

Ipak je krivo shvaćeno :(
I nije mi bila namjera obeshrabriti te,ma baš suprotno.
Imala sam biljke na prozoru pa i govorim iz iskustva.
Samo glupo ti je sada kombinirat i trošiti novce na cfl ili nešto drugo.
Pa onda si box napravi i kupi njemu prilagođenu rasvjetu i ventilaciju i imati ćeš prave rezultate.
Ali pošto me krivo shvaćaš tu prestajem sa komentarima ;)
 

Little spushenko

Banned
Banovan
24.06.2015
71
40
28
34
Ipak je krivo shvaćeno :(
I nije mi bila namjera obeshrabriti te,ma baš suprotno.
Imala sam biljke na prozoru pa i govorim iz iskustva.
Samo glupo ti je sada kombinirat i trošiti novce na cfl ili nešto drugo.
Pa onda si box napravi i kupi njemu prilagođenu rasvjetu i ventilaciju i imati ćeš prave rezultate.
Ali pošto me krivo shvaćaš tu prestajem sa komentarima ;)
Ok, onda uz maksimalnu predanost u ovom nacinu growa mislis li da mogu izvuc neke fine budove?
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
Ipak je krivo shvaćeno :(
I nije mi bila namjera obeshrabriti te,ma baš suprotno.
Imala sam biljke na prozoru pa i govorim iz iskustva.
Samo glupo ti je sada kombinirat i trošiti novce na cfl ili nešto drugo.
Pa onda si box napravi i kupi njemu prilagođenu rasvjetu i ventilaciju i imati ćeš prave rezultate.
Ali pošto me krivo shvaćaš tu prestajem sa komentarima ;)
Ako ima više od 7h direktnog sunca dnevno, a kaže da ima i ako ih bude hranio, može izvuć 50g suhog po biljci, ak ubaci 3 CFL-a, onda i više. Nezz kolko bi to bila investicija za CFL, oko 300kn, nagađam, ali za box bi premašila 1000kn u startu + mjesečno struja od 50-80kn. Ovako iskorištava sunce koje je besplatno. No i CFL sa ventilatorom bi trošio +30 kn/mj.
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Eto uvalila se ja sada do kraja u raspravu,a nije mi to trebalo :upiii:
Tvrdim da nema 7h direktnog sunca jel očito krivo tumači direktno sunce.
Ali najbolje će rezultati pokazati.
Ako baš i forsiraš prognozu,evo ja kažem 15-20g po biljci.
I dalje pratim i želim sve najbolje,ali nije mi bila želja prepirati se pa nebi više u raspravu.
Svi komentari su bili dobronamjerni ali eto krivo ste protumačili moje komentare :whato::
Nadam se da ćeš me razuvjeriti ;)
A niti oprema nije tako skupa...HPS komplet 250w...200kn+ventovi ma nek je 500kn max a nije toliko.
Pozz dečki ;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
De reci ti sa cime hranis biljke? Jos ti biljke nisu pokazale pol,tako da opusteno narode... podrzavam te totalno,kako si krenuo,tako i zavrsi... svi koji te savetuju,sta da radis na tebi je da li ces oh poslusat,vise ljudi,vise nacina... a ti se odluci koji ces prisvojiti,niko ne prica napamet,vec kazu iz iskustva,tako da samo opusteno,lepo je videti da se trudis i da imas zelju da picis,a sve ostalo ce doci samo po sebi... nego reci ti sa cime hranis biljke? Mene to zanima i zelim ti srece da izguras do kraja :)