Prvi grow (Led e27)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.05.2020
23
9
3
25
Pozdrav vutrasi, posle nekoliko odlozenih i jednog neuspelog outdoor (zbog vremena) growa, resio sam konacno u indoor... imam ormaric 90x60x40, imam 3 grla 2x15w6500k i 1x60w4000k, kasnkije u cvetanju ce biti oko 120w, imam jos jedno grlo koje je crklo i jos jednu sijalicu koju sam greskom uzeo od 50w ali je 2700k. Od ostale opreme imam ventilator za ispuh 100fi, upuh ce biti pasivan, ph metar, termometat, ventilator za mesanje zraka. Planiram 2 automatika od po 10l sorte Lemon Haze, kasnije cu malo povecati i prosiriti box u cvetanju.. imam problem sa curenjem svetla iz boxa, resenja? Ili ce to mylar folija da sredi... Na koliko cm sijalice da drzim od biljke? Dal da odma stavim seme u pot od 10l, ili prvo u neki manji pot? To je to vutrasi moji, sutra cu slike da postavim, kad i posadim i sredim ormar...
 
  • Angry
Reactions: Сјај

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Otvorio si temu otvorenu već 100 puta jbt,daj gledaj malo kad ideš negdje nešto pitat!! Samo ću ti kratko reć,taj box je premali za led,nema visine,40x60 površina nije za 2 automata,10l posude su ogromne za taj volumen,znači urazumi se se i sagledaj malo sve,nemoj si u stomak skočit,ništa nisi pročitao ni informirao se bitno da ispituješ sve već milijun puta pitano!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wendigo

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.294
9.642
256
Kako kažu naši stari - "Ne ide se u kafanu bez predznanja" :)
Za početak, potovi od 10L imaju prosečnu visinu od tridesetak santima, gore-dole. Sijalice bi ti morale biti udaljene jedno 20cm, pa možda i više. Dakle tu već gubiš pola metra, od 90cm visine boksa, a planiraš LH auto koji naraste preko pola metra sigurno.
Neće da može drug :)
Kolega ti je već rekao ostalo, previše mali boks za te potove, nemaš visinu, plus ne odaješ utisak da si makar osnovu savladao, to je sve recept za katastrofu :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mad Rabbit