prvi grow, neka domacica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2011
21
0
1
32
Evo ovako, grow sam zapoceo u sredinom 2. mj...znaci sad je stara oko 3mj i cvijeta oko 20 dana...imam boks dimenzija ŠxDxV=1mx0.5mx1.5m(ormar al malo skraceni u visini) evo ga ImageShack® - Online Photo and Video Hosting imo sam ovaj ventilator al mi je krepo i to je bio jedini a cirkulaciju zraka sam kontrolirao tako da sam vrata od ormara ostavljao otvorena kojih 10-15cm, sve funkcionira super, temp. se krece od 20-28 stupnjeva, vlagu kontroliram krpama(valjda je u redu posto nemam mjerac vlage) trenutno imam vent od kompa 12v i imam jos jedan takav al ga nemogu spojit jer nemam adapter
kad je porasla 10tak cm bila je premjestana iz stana u stan i bila je 2 puta presadivana i trenutno je u 23l tegli, evo je ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting na ovoj drugoj se vidi moj problem a to je zucenje listova od rubova prema unutra

evo i slike listova ImageShack® - Online Photo and Video Hosting ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

gnojim s plantelom 7-5-6 i zaljevam vodom iz vodovoda...ako sam nesto zaboravi samo pitajte i dajte neke kritike i uputstva

:vb_wave:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Covjece ti si vec pitao za te listove... PH vode ti je sjeban! Ne pocnes li kontrolirati ph ode biljka pa-pa, a gnojiti mozes do mile volje jer biljka nist ne uzima... ph,ph,ph,ph,ph!
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Ajde se ti baci malo na čitanje osnovnih pojmova o growanju. PH ide od 6.5 do 7.5 u regularnim uvjetima, preko 8.0 već nastaju problemi, pogledaj malo kakve sam probleme imao sa time, pa će ti sve biti jasnije...u potpisu imaš indoor grow moj koji se zakomplicirao upravo zbog nemara o kiselosti i tvrdoći vode.

Kišnica, kuhana voda/destilirana voda... čitaj....informiraj se! ;)
 

mega monk

Aktivan Član
25.03.2012
199
42
28
Več drugi put ovo pitanje vidim imaš temu Voda hranjenje ph
pH vode nakon dodavanja hranjivih tvari treba biti od oko 5,9
do 6,5.
Opcenito govoreci, mikro nutrijenti (Fe, Mn, Zn, Cu) bivaju "zakljucani" za biljku ako je pH previsok - preko 7,0 (luznato), dok glavni nutrijenti (N, P, K, Mg) bivaju manje dostupni u kiselom tlu ili vodi (ispod 5,0). Voda iz slavine cesto je preluznata.
 
27.04.2011
21
0
1
32
evo prije 2 dana sam je zalio sa vodom ph 6.1 i danas kad se zemlja osusila sam je ponovo tako i izmjerio sam ph vode koja je isurila u posudu i ph te vode 6.3...dali to znaci da se zemlja procistila i nije vise luznata i kad da pognojim a da budem siguran da ce se npk primiti? hvala :vb_wave:
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
32
imao sam taj problem takodje na domacici, nisam regulirao ph, a bio je oko 8pH ili 8.5pH, i listovi su se na krajevima poceli uvijat prema gore, a bilo je cak i nekroze, pa sam sebi nasao formulu, na 1l vode stavljam 2ml sirceta, i spusti je na 6.5pH, sad sve super, a te listove sam odfikario... aj srecno..