Prvi grow, nepoznato seme, potrebni saveti

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.03.2012
15
0
1
32
dobar dan rodjaci ovako...
-imam 10 biljkica starih oko mesec dana, ali imao sam problema dosta pa mi se cini da izgledaju kao da imaju 10 dana ... drzim ih u akvarijumu imam cfl 200w i nista vise :)
-nakon nedelju dana pojavile su se fleke po listovima i na osnovu informacija sa foruma saznao sam da sam ih otrovao kalijumom a mozda i fosforom jer mi je zemlja bila prejak (npk-6-12-24) presadio sam ih u drugu zemlju koja ima mix 4-4-2 i 6-12-24 u razmeri 8:2 i po mojoj nekoj racunici ta zemlja sad ima npk 4,4-5,6-6,4 i dodao sam neki glineni supstrat radi bolje provodljivosti vazduha... da ph zemlje je 6,5.povratile su se u zivot ali lose napreduju ... sto nije neverovano ako uzmemo sve u obzir...
- sto se tice svetla i tu sam imao problema jer nisam mogao da nadjem adekvatnu lampu pa su prvih 10ak dana bile pod neonskim lampama 2x18w 5800k 1100 lumena... a sada je cfl 200w 13 ooo lm 6400k...(imam jos jednu u rezervi ako mislite da treba da je ubacim recite)
- e sad ovako mislim da bi trebalo da krenu da napreduju bolje kada ih budem presadio u vecu saksiju ,ali da bih to uradio kako treba hocu da kupim adekvatnu zemlju (citao sam koliko cega je potrebno da ima u zemlji ) ali imam problem jer se nalazim u inostranstvu tacnije u finskoj sam i mere za npk se nalaze u mg\kg ka ili mg\l bilo bi mi od velike pomoci ako bi neko mogao da mi prevede mere iz procenata, ili odakle god, u ove koje imam da znam koju zemlju da kupim ...ako mislite da je lakse mozda bih mogao da vam za koji dan izdeklamujem parametre sa nekih zemlja koje mislim da su ok pa da date svoje misljenje....
-da u `` boxu`` je temperatura od 17 do 27C a ph od 40-60% u pocetku neon 2x18)su bile na 24h svetlosti a sa cfl 200w 18-6...hvala u napred
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Moje mišljnje je da pod 13 000 lum raste 10 biljaka i da je to najveći problem,premda nisi okinuo nikakvu slikicu pa ti nemogu više reći,što se zemlje tiće odgovorit će ti netko tko se više razumije u to ja nisam nikad davao tome neku preveliku važnost

EDIT mislim da ti biljke nisu riknule zbog zemlje,tebe hebe nešto drugo
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sto se svega tice bez slika neces dobiti prave odgovore mogu da zamislim kakve su to biljke kad su stare oko 30 dana a izgledaju kao 10 postaj slike da vidimo
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
groowee man je napisao(la):
od toga mi su se i otrovale biljkice :)

biljke se ne mogu otrovati od kvalitetne zemlje, bas svasta pricas, nego "kada ih budem presadio u vecu saksiju", hoces nam reci da su sve u jednoj saksiji?

edit: "(npk-6-12-24) ... po mojoj nekoj racunici ta zemlja sad ima npk 4,4-5,6-6,4..." obrnuto druze treba za vegetaciju, najveci % mora biti N (il bar izjednacen % N i P, moze povisen K), ako ti fali N ne cudi sto zute listovi, a jos ako su sve u jednoj posudi, da ne komentarisem dalje... nego, jel u finskoj nema substralove zemlje ili komposane?
 
12.03.2012
15
0
1
32
hehe evo ovako da razjasnim svaka biljka ima svoju saksiju :)... ne mislim da su se otrovale od kvalitetne nego jake zemlje :) maltene sam siguran jer kad sam ih prebacio u posniju zemlju ozivele su na kratko ali ta zemlja je previse posna tako da ... slike ce uskoro a sto se tice zemlje imam na raspolaganju sledece : biolan crna zemlja N-100 mg\l ; P-60 mg\l ; K 400 mg\l ph=6.5.... neku nem pojma prevod N 100mg\l ; P 70 mg\l ; K 400mg\l .... sledeca je NPK -50,50,200 (mg\l) i poslednja NPK 45,14,180 (mg\kg) sta mi je ciniti ... imam i perlit
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne znam sta da ti kazem, svaka zemlja pored n-p-k ima i ostalih sastojaka i mikroelemenata koji su jako bitni, opet cu predloziti da uzmes proverenu komposanu ili substralovu teramagmu koju ja licno koristim
 
12.03.2012
15
0
1
32
znam brate hvala trazio sam svi je preporucuju ali nema ...ne moz da verujes sve ali bas sve sto sam trazio nisu imali narucivao sam iz slovenije lampe!!! bas sam imao cimanja oko ovoga i necu imati nove semenke bar jos mesec ipo a zao mi da ovo propadne... podelicu ih stavicu u svaku zemlju po 2-3 pa neka ce valjda da odgovara
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja bi to pokušao spasiti dobrim flushingom zemlje i pokušaj nabaviti nešto od ovog sa slike
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting skroz ljevo gnjojivo Valentin je skoro sami dušik N 14 P i K skoro da i nema za vegetaciju bi trebalo biti dobro ako si skeptik oko toga Plantella list je provijerena supstanca pa upotrijebi nju nešto od toga nakon flusiniga zemlje.
Znam da se mnogi neće složiti ali ja bih i dodao tekuće željezo ponekad listovi i zbog toga požute.Uglavnom pognjoji sa pola doze nakon flushinga mislim da gore nemože biti nego što jest.
 
27.09.2011
36
1
8
36
Evo ljudi za pocetak ovo mi je prvi put da isprobavam ovako nesto i i do sada se sve dobro odvijalo dok nisam naisao na ovaj proble grow je star tek 20 dana pogledaj te slike Fotografija0015.jpg 4 gornja lista lepo cvetaju i vidi se da su zdravi ali ova 2 dolnja su poceli da se suse i to velikom brzinom.E sada sta bi to moglo da bude dali je dobila samo jaku svetlost,puno tecnosti ili sam je nahranio pod jakim svetlom pa se cvetovi poceli susiti ili je mozda nesto drugo problem???Pomoc
 

Prilozi

  • Fotografija0016.jpg
    Fotografija0016.jpg
    193,2 KB · Pregleda: 30

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nema ti pomoci jer to tako mora, ti donji listovi su kotiledoni i zavrsili su funkciju po ih biljka odbacuje, a ovi drugi se za sada drze, jedino sto "listovi ne cvetaju" kako si napisao, mogu da listaju, rastu... inace, tvoja situacija se zove previse vode premalo svetla + plitko zasadjeno
 
27.09.2011
36
1
8
36
aha hvala puno na pomoci dalje vec zna sta treba da radim. thx :)

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

Samo ovo ne razumem plitko zasadjeno.Sta da uradim da bude ok.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
treba da napunis posude zemljom skoro do vrha, a ne do pola il dve trecine... i ne rece nista dodatno, jel to pod lampama, jel to indoor ili priprema za out, kakva je zemlja u pitanju... fali gomila informacija da bi stekli pravi utisak o tome sta zapravo radis, lici kao da je u prozoru na dnevnoj svetlosti i bez sunca