prvi grow nirvana chrystal

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Mirko, izvini što ti je dnevnik postao svađaonica. Žao mi je, nisam nikako predpostavljao da se nešto ovakvo može desit.Na ovakvu komunikaciju dajem odjeb. Ja se glupostima ne želim baviti pa nek svaki piše što god hoće. Demokracija...

Inače mislim da se ima još vrjemena da odvojiš biljke u posebne tegle. Nisam skontao koliko si sijalica dodao...Misliš ukupno dvije ili dvije od svakog spektra? Kako ti je sad temperatura u boksu?
Jel ovo koš za veš ili nešto slično?
 
22.06.2009
22
0
1
41
sada je unutra 2x22 6500k 1x23 6500 1x25 6500 i 1x23 2700k ukupno 4x 6500 1x2700
da to je kos za ves visina cca 60cm :D
super je jer ima rupice za zrak tako da dosta zraga prolazi
sada kada je 5 zarulja unutra temperatura je bila 32 max po ovim vrucinama
trenutno je samo jedan cooler unutra 120mm
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
bijele flekice su od gazirane vode s kojom sam pospricao (procitao sam ovdije negdje da je to ok)?
eto i pregradio sam ih s CDom ima mala rupa u CDu ali nadam se da ce biti ok :pat:
pozdrav :icon_lol:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Po tuđim forumima sam gledao boksove za vegetaciju od ovakvih košova i izgledaju mi jako praktični. Samo što umjesto CFL bili su s neonkama jer puno manje griju ili sa onim CFL od 18w koje nisu spiralne nego jedna truba savijena kao U. Ne znam da li manje griju od običnih žarulja(jer ih nisam koristio) ali se manje svjetlo gubi nego kod običnih CFL. Ak ti se da možeš natrpat i malo ovakvih samo ti može bit frka to što je njima potreban balast i ne stavljaju se na obično grlo. Ne kažem da moraš, čisto ti dajem ideju. Pokušat ću da ti nađem neki link da vidiš kako ide i ventilacija i t.d.

E nisam našao baš ono što sam tražio, al je nešto slično:
http://www.icmag.com/ic/archive/index.php/t-92259.html
Kod tebe sve bit će čak i lakše ak se odlučiš na nešto slično kao dodatno svjetlo uz onog što već imaš, jer tvoj koš nije okrugao.
I tak... ak budem našao onaj košbox:icon_lol: stavit ću link.
Pozz
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
nemoj ni slučajno više zaljevat mineralnom vodom!! to su gluposti.. neznam di si to proćito.. al vjerujem da je to bubnio neko od pametnjakovića kad je vidio da na boci piše Mg..hahaha uglavnom bolje srješi nekakve vitamine za biljke... a ne sipat mineralnu vodu... i mogo bi si dodava još ventilatora( jedan je pre-pre malo) i još žarulja(imaćeš veći urod).. jer biljkama ju 3 stvari nabitnije. svjež zrak, voda i svjetlo.. ako nema nećeg od tog troje neće bit ništ od growa..zato se pobrini da barem tog imaju na izobilju... pozz
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Hmmm, pitanje je u tome na što on misli kad kaže "gaziranu vodu" jel kisela voda ili mineralna...
Kiselom vodom ,tj voda koja ima CO2 unutra, se može koristiti foliarno da bi poboljšala fotosintezu al mislim da je ipak bolje stavit neku bocu sa kvascem, šećerom i ocatom...
Mirko ak se radi o minarealnoj vodi- pravo ti kolega kaže!
 
22.06.2009
22
0
1
41
evo današnjih slika, zanima me da li su zdravae po vasem misljenju, pogotovo ova najrazvijenija
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
eto stavio sam i jos jedan 120mm cooler, sada oba upuhuju zrak, jer na poklopcu boksa ima puno rupa koje vuku topli zrak van.
:)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
One bijele flekice na najvećoj su ti od vode čim si špricao.Ništo strašno. Samo nemoj špricat kad su ti žarulje uključene. I te rupe na poklupcu su rupe, nisu ventove da vuku :D Daj stavi bar jedan 8cm pc vent. To ti je investicija koja jednom napraviš pa si spokojan u budućnosti.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
znaci od toga izlaze te bele flekice!Ali ja nisam spricao dok je svetlo bilo upaljeno,mozda mene vlaga i toplota malo zezaju ali u poslednjih par dana je ok...
Dobro ti ide ta najveca :)
 
22.06.2009
22
0
1
41
evo novih slika
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
na ljevu (bubbleicious) od ove dvije dole je pala lampa pa joj je malo spalila list :( ali nastavila je rast :D
inace dodao sam jos 3 coolera, tako da sada 2 x 120mm ubacuje i 1x120mm i 2x92 izbacuje
my.php
[/URL][/IMG]

:sun2:
 
22.06.2009
22
0
1
41
raste li raste :D
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
pitanje, da li da prebacim na 12/12 ili da pricekam jos koji dan ili tjedan dana?
pozdrav
 
22.06.2009
22
0
1
41
pozdrav, evo stavio sam ih jucer sa 18/6 na 16/8, tako ce biti par dana i onda 12/12, najvecu pokusavam vezati skoro svaki dan da maksimalno popunim prostor koji imam a nije pretjerano velik.
svaki puta mi se ucini nekako "jadna" kada ju zavezem ali ve nakon par sati ona opet krene prema gore, a drugi dan da ne pricam :D, nadam se ta ce tako i do kraja.
:icon_lol:
my.php
[/URL]






[/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
:sun2:
 
22.06.2009
22
0
1
41
Ne, necu ih presadjivat jer imaju pregrade unutar ove glavne tegle, drugacije ne bi stale unutra. glavna ima cca 4,5-5l, a manje svaka 2-2,5l.
jos par dana na 16/8 i onda prelazim na 12/12.
ako nastave kao do sada (barem se meni cine ok) nitko sretniji od mene. :sun2:
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
On to već radi pri tome bez da sam mu ja reka
Ma čita naš Mirko...žnatiželjan dečko:icon_mrgreen: