prvi grow nirvana chrystal

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.06.2009
22
0
1
41
pozdrav svima evo par slika "boxa" ako se tako moze nazvati, i biljcice u prvih tjedan dana.
:sun2:
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
da li je problem sto je krenula rasti u stranu?
:sun2:
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
problem je puno zaljevanja, a slabo svjetlo... pa se biljka zbog toga izdužuje jer traži više svjetla.. nisi naveo ni kakvu rasvjetu imaš ni ventilaciju.. ni kako box izgleda iznutra.ni kakvu zemlju koristiš.. loš početak za dnevnik.. pozz
 
22.06.2009
22
0
1
41
evo ovo je zemlja
my.php
[/URL][/IMG]
my.php
[/URL][/IMG]
rasvjeta je 2x25w 6500k štedna landlite + 23w 6500k štedna
fotku boxa sam dodao u prvi post
velicina boxa je cca 25x30x70
hvala na brzom odgovoru, svaki je pocetak tezak :D
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
joj joj zemlja je dobra na etiketi ali kad ovako gledam čini mi se ko čisti humus s malo treseta,nije baš dobra za travu koliko sam skužio,treba da bude jako vlaknasta zemlja i da vuče više na smeđu boju!kasnije budi siguran da presadiš u neku bolju zemlju i ako imaš dodaj malo stiropora izmrvljenog ili perlita ali bit če to u redu,samo nemoj da ih dugo držiš u tim čašicama,daj svakoj barem 5 litara da narastu poštenije malo,ovako če ti rast ko mini patuljci neki
 
22.06.2009
22
0
1
41
nisam siguran da ce mi stati 5l u box pogotovo jer planiram imati 3 biljke u istom, da li je bitan omjer sirine i dubine za posude? mislio sam ih staviti u cca 2,5-3l posude
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
pa bilo bi dobro kad bi bile široke kolko su i duboke.. zasada ih još možeš držat u čašicama dok se još malo nerazviju.. al trebo bi sredit rasvjetu.. poprilično je slaba.. minimalno još 3 štedne... i možeš ih držat par cm od biljke.. i probaj žarulje nekako postavit u vodoravan položaj.. ne okomit... pozz
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
u dubljim a užim posudama bude veći % žemskih
a iz mog iskustva kad presađujem za cvjetanje u šire nego što su duboke manje se izdužuju a više šire peraje...al ja sadim većinom sative pa možda kod ove tvoje to i ne igra ulogu
ugl što više zemlje sretniji i one i ti
al s tih par žarulja nećeš imat neki svjetski cer na faci ak izguraš to do kraja
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
peri.lee je napisao(la):
u dubljim a užim posudama bude veći % žemskih

Prvi put cujem takvo nesto....

Zarulje okreni u vodoravni polozaj, pokusaj napraviti kakvi reflektor i spusti ih na 4-5 cm od biljaka, takoder nakon 10-ak dana od sta su izasle na svijetlo dana prebaci ih u vece posude, kombiniraj, igraj se, upitaj za savjet jer nas ima koji cemo pomoci i sretno

Takoder dodaj jednu a ako bas zelis mozes i dvije plaVOG spektra onu landlite(najbolja:D), a kasnije umisto plavih stavis ove crvene i to je to...
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Stanite s tim forama o vodoravnom položaju!
CFL su najkorisnije kada su stavljene baš ovako(tj vertikalno) ALI moraju biti među biljkama.
Ono što su ti rekli o posudama je tako, to ti svaki iskusniji bi rekao- 3l nije baš dovoljno izvući ćeš oko 15-20gr u najboljem slučaju. 5l bilo bi dovoljno za boks ovakvih dimenzija.
Moraš računati da imaš najmanje 5000lm za svaku biljku tj 3-4 CFL od 23-25w za svaku ak želiš ozbiljno radit a ne samo mučit jadne biljoze, pa ti sad računaj...obrati pažnju na ventilaciju! Kada natrpaš više žarulja CFL znaju grijati, pogotovo u ovim vručinama...
Žemlja mislim da nije tako bed(ak je u pravu ono što piše na kesi)al skontat ćeš neko gnojivo kasnije...Pazi na ph vode(obavezno!) i zemlje...
Uglavno, ima se još radit po tvom boksu, zanemari komentare različitih "iskusnih growera" i čitaj, čitaj,čitaj...mi ćemo ti držit fige...i tak!
Sretno!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ajme ne mogu odoliti a da ovo ne prokomentiram,,,sry za oftopicharenje ali koji k... se ti marinkis javljas ako coviku govoris da ZANEMARI komentare "profi" growera??? ah da neka ih zanemari kad si ti jedan profi grower pa nek slusa tebe, samo nevidim nigdje da imas nekog iskustva u growu a kamoli neki dnevnik di si pokaza svoju profesionalnost....ccccccc

Tebi sretno oko boxa i poradi jos na njemu
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
marinkis je napisao(la):
Stanite s tim forama o vodoravnom položaju!
CFL su najkorisnije kada su stavljene baš ovako(tj vertikalno) ALI moraju biti među biljkama.
Ono što su ti rekli o posudama je tako, to ti svaki iskusniji bi rekao- 3l nije baš dovoljno izvući ćeš oko 15-20gr u najboljem slučaju. 5l bilo bi dovoljno za boks ovakvih dimenzija.
Moraš računati da imaš najmanje 5000lm za svaku biljku tj 3-4 CFL od 23-25w za svaku ak želiš ozbiljno radit a ne samo mučit jadne biljoze, pa ti sad računaj...obrati pažnju na ventilaciju! Kada natrpaš više žarulja CFL znaju grijati, pogotovo u ovim vručinama...
Žemlja mislim da nije tako bed(ak je u pravu ono što piše na kesi)al skontat ćeš neko gnojivo kasnije...Pazi na ph vode(obavezno!) i zemlje...
Uglavno, ima se još radit po tvom boksu, zanemari komentare različitih "iskusnih growera" i čitaj, čitaj,čitaj...mi ćemo ti držit fige...i tak!
Sretno!

-VODORAVNIM položajem? zbilja si lik.
to je rečeno zbog iskoristivosti prostora(malog) da se dobije maximum osvjetljenja po cijeloj biljci.
LST je majka mama ,a SCROG je zahtjevniji ali jos bolji.Nemoj kenjati po necemu o cemu nemas pojma.

-3l i 5l su veeelika razlika samo 2litre ? nemoj prosipati znanje, svakako je bolje što više zemlje.Ali je jos bitnije kako ces odigrati cijeli grow!

- CFLovi 3-4 komada su solidni,ali opet slabašni ,ali moze se odgurati sve ,samo pitanje strpljenja i tvojih postupaka.Frend je izgurao grow sa 2 CFL-ovke i dobio solidan harvest od 3 biljke.Iako sam mu ja govorio da neće to biti kako treba ipak je sve prošlo fino.

-PH vode moraš ,MORAŠ kontrolirat sa PH testerom ,ak nećeš ideš na kocku sa time.
Pogledaj moj grow (u potpisu) koliko sam samo problema imao jer sam odlučio nekupiti PH tester.

-Savjet ti je dobar zanemari riječi ovog marakinsa ,i čitaj čitaj i čitaj .
Ja sam uzeo si vremena pa ti pišem sa namjerom da ti sve krene prema dobrom putu.

Ja sam zahvalan na svemu što sam pročitao na ovom forumu,isključivo od ''iskusnih growera'' .
I nemogu vidit očima da netko pljuje takvim riječima ovaj forum ,koji su digli nekoliko složnih ljudi.

Sretno!
 
22.06.2009
22
0
1
41
hvala svima na brzom javljanu,
nabavio sam posudu od 10l i pregradio tako da su sada dvije po cca 4,5l, i odmah presadio (radije zaje... sada dok je u pocetku nego kad malo naraste) chrystal je sama u 4,5l, a drugu polovicu djele bubblelicious i PPP takodjer od nirvane (za probu da vidim kako ce stvar funkcionirat)
evo i danasnja slika chrystal
my.php
[/URL][/IMG]
ph tester za sada jos trazim u zg bio sam u apoteci za biljke i normalnoj, jedino sto sam nasao je tester u hospitaliji ali on samo pokazuje da li je voda kisela ili alkalna.
tako da koristim kombinaciju filtrirane vode i destilirane.
ventilaciju sam malo modificirao pa je sada temp 28-29C
mislim staviti kroz tjedan dva jos 2-3 zarulje (koliko sam shvatio po forumu uz 3x 6500k nove bi trebale biti 2700k.
eto hvala na savjetima i nadam se da ce bitit nesto od toga.
poz
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
We_ComE_OnE je napisao(la):
Ajme ne mogu odoliti a da ovo ne prokomentiram,,,sry za oftopicharenje ali koji k... se ti marinkis javljas ako coviku govoris da ZANEMARI komentare "profi" growera??? ah da neka ih zanemari kad si ti jedan profi grower pa nek slusa tebe, samo nevidim nigdje da imas nekog iskustva u growu a kamoli neki dnevnik di si pokaza svoju profesionalnost....ccccccc

Tebi sretno oko boxa i poradi jos na njemu

Prvo ću tebi odgovorit koji se k. ja javljam- ak nisi primjetio napisao sam "iskusni groweri" U NAVODNICIMA! Znaš što je to ironija? Naime mislim na savjete od ljudi koji su se tek prije par mjeseca pojavili na forumu i već daju savjete. To što su novi korisnici-ok, ali čovječe vidi se kada neko samo djeli fore da bi nešto napisao i kada želi pomoći čovjeku. Ak malo više razmislite skontat ćete da su stari korisnici sve manje i manje aktivni baš zbog ovakvih ljudi koji samo spamaju. Mislim isto tako na ljudi koji briju da su nešto u uzgoju ali svojim dnevnicima ne pokazivaju ništo posebno-tj ništo novo, ništo zanimljivo ipak da neki predstavljaju dobro odradeni uzgoj u njemu nema ničega od novih strategija i tehnika uzgoja, ničega od eksperimenata. Javljaju se odjednom, nepripremljeni lijeni za čitanje i čekaju da im neko kaže što da rade. E sad slažem se da ove nove generacije ćitaju manje, možda je to u redu pa čak i normalno, ali kada dobivaju odgovore kao "u dubljim a užim posudama bude veći % žemskih" i "kasnije umisto plavih stavis ove crvene" to ti jednostavno ide na živce! Bez uvrijede ali večini ljudi na forumu fali babadroga koji da briše, da briše...ne samo zato što su to gluposte, nego zato što se PRAVILNIK FORUMA ne uzima u obzir! Nemoj savjetovat gluposte samo da bi ispali zanimljivi.Baš zbog toga sam čovjeku napisao da zanemari "iskusne growere" U NAVODNICIMA!I da čita više. Jedino se na taj način može odvojiti od mase spamera.
Nisam nikog posebno uvrijedio, ali što vidim danas: "ah da neka ih zanemari kad si ti jedan profi grower pa nek slusa tebe, samo nevidim nigdje da imas nekog iskustva u growu a kamoli neki dnevnik di si pokaza svoju profesionalnost....ccccccc" ...Neko od nas je pogriješio smisao ovog foruma. Ovdje se DIJELI iskustvo, ne DOKAZIVA se! Bar prema mom mišljenu. S ljudima koji su tu uspoređivati kite i komu je veći i komu je širi ne želim imat bilo kakve veze! Ak te toliko zanima prve sam biljke uzgojio prije 8 godina, a od početka ove godine sam imao 3 berbe indoor. Nisam otvorio neki dnevnik, jer nemam što posebno pokazat ljudima, kontaš? Nisam ovdje da nekomu nešto dokažem nego da učim od ostalih i da ostali uče od mene. E sad komu je veći i komu je širi? Neam pojma i baš me briga! Kužiš kaj ti čampri?

Sad Delboy samo mi ti reci što sam krivo rekao čovjeku i na koji sam način pljuo forum? S poštovanjem pomolit ću te da povućeš ove riječe unazad jer, svi smo nešto naučili od iskunijih ali to su Che, Bonghash, Balkansmoke(od kog čak mislim da nema i dnevnika ali čovjek će ti uvijek pomoći, čak i na shoutboksu),Hazeseeker, Growimir(koji se je čak i križanjem i "strainhunting" bavio) ali od ovih ljudi nikad nečeš čuti bilo kakvu provalu koju su napisali samo da bi nešto kazali. To što su rekao je zbilja uvrijedljivo. Ak nekog pljujem to su ljude koji kenjaju po forumu. I kad sam stignuo do toga- kakve vataže su bile te 2 žarulje s kojama je tvoj frend dobio "solidnan harvest od 3 biljke"???
Sory za offtopic.

LOL, dok sam ovo pisao čovjek je updatovao dnevnik!
Sad da tebi druže ponovo kažem -čitaj!(čisto iz radoznalosti da vidim kako će da puknu opet :D)
Ph tester za vode može naći u svakoj zoo prodavnici ili tamo gdje se prodaje akvarijska oprema.
Jesam li dobro skontao da dvije biljoze dijele istu teglu?
I da- moraš imati žarulje od različitih spektara- u sljučaju sa CFL-kama 6500k i 2700k. Ne kao što neki "iskusni" (evo još jednog razloga da me razapnu) kažu da moraš maknut plave i stavit samo crvene ze cvjetanje.
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
marinkis...ti si pravi primjer likova kakve sam kritiziraš...samo što si se više potrudio da pročitaš nešto pa tvoja isfuravanja imaju bolju podlogu
jer ovo za veći % ženskih u dubljim posudama je stara poznata stvar a ako si čuo za legendu o hazeseekeru možda si čuo i za Slo Eru koji je to ovdje prvi i preporučio...da manje pišeš traktate a više čitaš naletio bi i na taj post ja ti ga neću tražiti
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Mirkec sry ali ide zadnji Offtopic,
Marinkis, covik je dosa na forum, nespreman, ocito da mu se neda citati, i sta sad koji KKKKKK...sta je bolje da mu dodem i recem mu, GOOGLE ti je najbolji prijatelj, imas na forumu i trazi ili da mu pokusam objasniti od nekog osnovnog znanja sta ga imam u svojoj glavi???
Nemoj ti meni ironiju bacati na moje i tude postove i slicno jer ako mi je akaunt star misec dana ne znaci da i prije nisam bija na ovom forumu i da nemam dnevnike i znanja za podariti drugima...
Ti si primjer onih hebenih pametnjakovica sta dodu i umisto da daju odgovor coviku, dobiju komentar GOOGLE i slicno...nisi ti BalcanDim i njemu slicni da imas tu moc znanja pa da mozes "sprdati" ljude okolo, pocetnike...
Vise u raspravu ne ulazim, a reakcije drugih ljudi govore koliko si u pravu...Ne glumi serifa i ostavi se coravog posla!
 

UNDERCOVER

Don't tell, Don't smell, Don't sell !
27.02.2007
303
71
28
daj ljudi... prestante se svađat... marinkis je u pravu.. što se tiće tog "profi growera" najbolje je ćitat.. jer i sam vidim da We_ComE_OnE prića gluposti u vezi dubine i širine posude... da će bit ženka ak nebudeš ovak kak ja kažem ili obrnuto.. gluposti.. to ti isto ko da ja kažem ak žena dok je trudna bude jela puno mrkve bit će muško, a ak bude jela puno peršina biće žensko dite...LOL.. biljka je genetski predodređena oće bit muška ili ženska.. a ako je ženska a mi joj konstanto radimo nekakav stres nastat će hemofrodit.ne mužjak. niste ni 3-4 mj na forumu.. a tu djelite savjete ko da ste doktori.. bezveze ste čovjeku uništili dnevnik svojim prepiranjem.. i dajete mu razlićite savjete da nakraju ćovjek više neće znat kog slušat..nedaj bože da neko bubne neku glupost pa da mu sjeb*** cijeli grow.. koće onda bit kriv.. daj oladite... ovo nije parlaonica..
 
22.06.2009
22
0
1
41
evo slike cijele tegle i kako izgleda s pregradom
my.php
[/URL][/IMG]
lijevo je chrystal, desno dolje bubbleicious i desno gore PPP.
dodao sam danas jos 2x23w 6500k i 2700k.
zbog nove žarulje i nepažnje kod slikanja biljka izgleda manje zeleno ali u stvarnosti je kao i na dosadasnjim slikama.