Prvi Grow - Northern Light Automatic - 150W LED - 80x80x160 - Please Help :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.12.2015
43
216
33
Ime vašeg dnevnika: Prvi Grow - Northern Light Automatic - 150W LED - 80x80x160 - Please Help :)

Datum nicanja sjemenke: 01.06.2020

Početak vegetacije: 01.06.2020

Breeder: Royal Queen Seeds

Strain: Northern Light Automatic

Vrsta uzgoja: Zemlja

Tehnika uzgoja: Low Stress Training

Rasvjeta u vegetaciji: LED

Snaga svijetla u vegetaciji (W): 150

Rasvjeta u cvjetanju: LED

Snaga svijetla u cvjetanju (W): 150

Nutrijenti: Hesi

Ostala oprema: Box 80x80x160, Ventilator TT 100 + Speed Control, Carbon filter, Mars Hydro TS1000, Zemlja - compo sana, 18l plastic pot, 18l fabric pot

Dodatne informacije:

Pozdrav dragi ljudi,

Ovo je moj prvi grow pa otvaram ovaj dnevnik da ne radim greške koje ne bi trebao, a za to bi mi dobro došla vaša pomoć. :)

Otvaram ovaj dnevnik i prije nego što sam krenuo u sadnju, imam neka pitanja koja bi htio postaviti prije nego što krenem.

Još čekam da mi idući tjedan dođe Hesi iz slovenije, samo mi to još fali, pa krećem u sadnju.

Imam Mars Hydro LED lampu od 150W, imam ventilator Ventilator TT 100 koji je vrlo vjerojatno prejak za ovaj box no imam speed control na njemu.

Planiram posaditi 3x Northern Light Automatic od Royal Seeds-a. Koristit ću 2 plastična pota od 18 litara i jedan fabric pot isto od 18 litara, čisto da vidim što se meni više sviđa, a i da vidim ima li razlike u rastu.

Imam zemlju Compo Sana za cvijeće, mislim još unutra dodati 10% perlita da još malo bolje diše. Koristit ću Hesi nutrijente, vidio sam po forumu da se često preporuča.

Kad mi sjemenke proklijaju mislim ih odmah ubaciti u final pot ovaj od 18 l da im stvaram što manje stresa. Režim svjetla ću koristiti 20/4, vidim da se vodi često rasprava između 18/6 i 24/0 pa sam se odlučio za neku sredinu.

E sad slijede neka pitanja koja imam:
1. vidite na slici da imam ovaj veći ventilator za vjetar unutar boxa, pa me interesira je li to prejaki ventilator, ima 3 brzine, jer vidim da se često koriste manji ventilatori pa tako i oni za PC?
2. vidim isto tako da često ljudi dodaju i Cal-Mag, imam li potrebe za time ako koristim Hesi?
3. prije nego što posadim u pot sjemenje, zemlju bi trebao dobro zaliti s PH podešenom vodom?
4. mogu li odmah od prvog dana kada ih prebacim u teglu i koristiti režim 20/4? na koju visinu bi trebao postaviti svijetlo za početak?
6. Vidim da Hesi po tablici preporuča prva dva tjedna TNT complex, root complex, supervit, powerzyme. Da se držim te njihove tablice? I vidim da se često preporuča krenuti s 50% od doze koji oni preporučuju, da se držim toga?
7. Koliko često bi trebao zalijevati i hraniti biljke u ovoj početnoj fazi?
8. Ima li još nešto oko bi trebao biti oprezan u ovoj fazi ili sam nešto krivo zaključio?

Ispisao sam brdo pitanja, ispričavam se, htio bih probati izbjeći što više nedoumica i da probam imati uspješan prvi grow.

Hvala na čitanju! :)

Slike boxa: WhatsApp Image 2020-05-31 at 15.59.51.jpeg
 
Poslednja izmena:

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Baš tako, dnevnik služi da ti nama pričaš priču, a ne da ostali članovi tebi govore kako da ideš kroz grow ;) Nađi mentora pa s njim preko pp sve saznaj, a ostali će dati neki savet po potrebi. Inače upravo radim sa NL (RQS) ali fotoperiodna, sa HESIjem, i cepam po tablici, odlično se pokazalo zasad. Evo i par saveta: nemoj full snagu Marsa kad proklijaju, i drži ga za početak slobodno na 40cm. Zalivaj po malo dok biljka ne preraste početni pot, da je ne ugušiš dok se koren ne razvije malo. Srećno!
 
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 11.6

Temperatura: 25 °C
Vlaga: 55%
Visina lampe: 40 cm
Jučer sam posadio dvije sjemenke u zemlju, treća mi je malo kasnila, nju sam danas ubacio u zemlju. Zemlju sam malo zalio s pola litre vode koja ima podešeni ph na 6.5 i pustio da se malo upije prije nego sam ubacio sjeme, a zatim sam još malo poprskao s vodom, imam onu sprej plastičnu bocu jer mi je lakše da ne pretjeram s previše vode.

Poprskam ih s vodom 3-4 puta na dan, pazim da ne natopim.

Vlaga mi je bila nešto iznad 40% pa sam ubacio mali ovlaživač zraka pa se vlaga popela na 55%. Kao što sam i spomenuo koristim režim svjetla 20/4, mrak mi je u boxu od 1 ujutro do 5 ujutro.

Jedna se već lijepo vidi iznad zemlje, druga se nazire, a treća je tek ubačena.

Sad se dvoumim hoću li ubaciti još jednu biljku jer imam još jednu sjemenku koja će biti spremna za dan-dva jer sam mislio da će mi od prvih 3 jedna propasti, a nisam siguran hoće li onda to biti prenatrpan box, pa ako imate savjet, slušam :)

IMG_1309.jpg IMG_1321.jpg IMG_1322.jpg IMG_1323.jpg
 
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 14.6 - 5. Dan

Temperatura: 23 °C - 27 °C
Vlaga: 40% - 65%
Visina lampe: 40 cm
Odlučio sam ubaciti još jednu teglu, odlučio sam se za teglu od 12 L da imam još prostora u boxu da mogu ubaciti ovlaživač i još nešto ako ću trebati. Zaljevam ih još uvijek samo vodom, još uvijek koristim samo špricu za zaljevanje. Od prilike sve 4 biljke zalijem s nekih 800 ml vode na dan.

IMG_1332.jpg IMG_1336.jpg IMG_1333.jpg IMG_1335.jpg IMG_1334.jpg
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Jako lijepo, samo mi se cini da na ovim zadnjim slikama radi svjetlo a biljka je mokra. To nije bas najbolje, te mlade biljke mogu se isprziti tako. A i dan i noc bi ti bili bolje da si narihtao popodne da spavaju, kad je najtoplije.
 
01.12.2015
43
216
33
hvala svima na podršci i savjetima! :)

Jako lijepo, samo mi se cini da na ovim zadnjim slikama radi svjetlo a biljka je mokra. To nije bas najbolje, te mlade biljke mogu se isprziti tako. A i dan i noc bi ti bili bolje da si narihtao popodne da spavaju, kad je najtoplije.

hvala na inputu nisam znao da moram paziti da ne budu mokre dok radi svijetlo. razmišljao sam o tome, no meni je zapravo u toj prostoriji malo toplije u jutarnjim satima no ubrzo sunce prođe pa mi je prostorija u hladu do kraja dana, a najviše mi paše da se ujutro obaviti brigu za biljke kasnije u danu teško stižem.

Sa srećom :thumb:
Nemoj zalivati svaki dan, od previše vode biljke će stagnirati. Tako malim biljčicama dovoljna je ta količina koju daš ali na svaka 3-4 dana.

primijetio sam da se nešto sporije razvijaju nego biljke drugih kolega za isti broj dana, a i vidio sam da su malo obješene, samo mi je još falila potvrda nekog iskusnijeg, hvala! :)
 
15.06.2020
1
0
1
42
Predzadnji grow bila mi je Nothern Lights automatic. Pobjegla mi je u vegetaciji tako da je otišla preko 190 cm, morao sam vezati vrhove.
Ekstra zadovoljan sa završnim proizvodom, uz Jack Herer, top do sada.

Vjerujem da ćeš morati pripaziti jer je i inače jako visoka biljka ali to sigurno znaš.

Želim svu sreću!
 
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 17.6 - 8. Dan

Temperatura: 23 °C - 27 °C
Vlaga: 55% - 65%
Visina lampe: 40 cm​

Zalio sam ih zadnji puta u nedjelju ujutro i planiram ponovo sutra ujutro s nekih pola litre vode na njih 4. Biljke su živnule i narasle od kada sam smanjio zaljevanje.

Ne znam nekako kao da mi se čine da su mi malo preniske.

Evo par slika kako to sada izgleda:

IMG_1344.jpg IMG_1345.jpg IMG_1346.jpg IMG_1347.jpg
 
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 24.6 - 15. Dan

Temperatura: 23 °C - 27 °C
Vlaga: 55% - 65%
Visina lampe: 40 cm
Zadnji puta sam ih zalio prije 2 dana, dvije veće sam zalio s 0,5 l vode, a ove manje s 0,35 l vode. Ovo zaljevanje sam dodao i nutrijente, Root Complex + Super Vit + Power Zyme.

Na ovoj jednoj biljci mi se listovi nekako cudno savijaju prema gore.

IMG_1374.jpg IMG_1375.jpg

A ovako to izgleda iz daleka:

IMG_1371.jpg IMG_1370.jpg IMG_1372.jpg IMG_1373.jpg IMG_1376.jpg
 
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 28.6 - 19. Dan

Temperatura: 24 °C - 28 °C
Vlaga: 50% - 60%
Visina lampe: 43 cm
Za sada mi to sve lijepo izgleda, zadnji puta sam ih zalio prije 6 dana, mislim da ću ih sutra opet zaliti, još mi je uvijek zemlja lagano vlažna na nekih 4-5 cm, koliko proučavam, biljke se lakše oporave od nedostatka vode nego od previše, pa se pokušavam držati toga da ih ne zalijem previše.

Mislim i ovo zaljevanje dodati nutrijente, Root Complex + Super Vit + Power Zyme, a od idućeg zaljevanja izbaciti Root Complex i dodati Pro-line Bloom.

Malo mi je temperatura porasla s ovim vrućim danima, dodat ću još klimu u sobicu da ju mogu malo rashladiti. Vlagu sam malo supustio, sada je pretežito negdje oko 55%. Isto tako sam malo povećao udaljenost lampe od biljaka, sada je na nekih 43 cm, a bilo je na 40 cm, od kad sam to napravio kao da su mi se malo izdužile biljke.

Vrlo vjerojatno bi uskoro trebao krenuti i s treningom, malo ću detaljnije proučiti, vrlo vjerojatno će to biti Low Stress Training, a možda i screen of green ako ću biti doboljno hrabar da to izvedem za prvi puta.

Evo u nastavku kako to sada izgleda:

IMG_1384.jpg IMG_1385.jpg IMG_1386.jpg IMG_1387.jpg IMG_1388.jpg