Prvi Grow - Northern Light Automatic - 150W LED - 80x80x160 - Please Help :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.12.2015
43
216
33
Imam ovu tablicu, malo mi je nejasna pa sam vjerojatno krivo shvatio.

Znači onda po ovome tjedan 1 i 2 (rast) je zapravo cijela vegetacija do cvatnje koja zapravo traje više od 2 tjedna?

Ako dobro shvaća meni neće ni cvatnja trajati kao kod njih 7 tjedana pa kako onda raspodijeliti Bloom i Phosphor?

HRSoil1.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djuka2301

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Sve ti piše, po tome daješ bloom kad počne cvatnja prvi puta,ukupno 3 tj.Onda krećeš sa Phosphor. Kad počne cvatnja ja prvi puta koristim boost, pa drugi puta bloom. Kako god ne možeš puno pogriješiti... Vege faza može trajat i tri tj. Tablica je samo jedna smjernica kako ih prihranjivat i gnojit...
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
U pravu si u vezi vege faze, jeste ovde napisano 2 nedelje , ali ti ukoliko vegetiraš duže samo nastavi po tablici za vege fazu. Mada je fora da sam vidiš šta im i koliko treba, ovo je da te vodi, a ako vidiš da je gladna, dodaješ po potrebi. Ja npr dajem skoro duplo više od tablice jer zalivam 3-4 puta nedeljno i svaki drugi put ide gnojenje po tablici. Teško sa Hesijem mozeš da pogrešiš, dosta prašta.
 
  • Love
Reactions: werther
01.12.2015
43
216
33
Sve ti piše, po tome daješ bloom kad počne cvatnja prvi puta,ukupno 3 tj.Onda krećeš sa Phosphor. Kad počne cvatnja ja prvi puta koristim boost, pa drugi puta bloom. Kako god ne možeš puno pogriješiti... Vege faza može trajat i tri tj. Tablica je samo jedna smjernica kako ih prihranjivat i gnojit...

Hvala na pojašnjenu! Buni me malo to što čitam da meni na autosima cijeli ciklus traje 8-10 tjedana, a ovdje je 8 samo cvatnja, a ova prva faza mi već traje 3 tjedna i ide još.

Znači onda kad krenu cvasti lupiti bloom 3 tj, a onda zamijenim bloom s phosphor-om i njega lupam do zadnjeg tjedna kada ide samo voda?

A i do sada još nisam dodavao TNT i mislim ga dodati iduće zaljevanje bar pola doze kad ga već imam.
 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Ja bi ih kod idućeg zalijevanja prihranio sa 2ml tnt, 2ml,pz,2ml r. c to je količina na 1l vode i za sv piše 1 kap na 4,5 l. vode.Možeš i zalit svaku sa po 1l vode i tom količinom bostera. Ili u jednu posudu od 4l dodaš za 4x tu količinu bostera. Sad kod vjerovatno drugog zalijevanja kad se pojave pistile. Sve to ponovi ali dodaš i 2ml boost ili 8 na 4 l. v. Sljedeće hranjenje preskačem boost odnosno zamijeni ga sa blumom. Kad krenu cvjetati izbacuješ sve bostere osim sv i P. Z. Jedanput voda, pa prihrana odnosno sad začas hrana, tako u krug. Tako otprilike bih ja radio. Sretno dalje. :wave: ..
 
Poslednja izmena:
  • Love
Reactions: werther

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pocni slobodno lst, NL meni osobno brutalno dobro odreagirala. Inace bude niska i grmasta biljka, stvarno mozes s malo treninga dosta ocitoga napretka vidjeti. Isto tako za automate, meni je spas bio calmag(3-0-0, iskljucivo folijarno nakon gasenja svjetla, a zalivanje s cistom vodom,ne diraj ph) u vege fazi.
A kada krene bloom, ja sam kretao s manje od 50% preporucenih doza i pratis kako reagiraju. To sto su sjemenke iz istoga paketa, ne znaci da ce se biljke isto ponasati i imati iste potrebe. Sto se gnojiva i zalijevanja tice najbolji savjet koji ti itko moze dati je: less is more.
Sto manje stresa u vege, pusti neka razvije dobar korijen, bigger roots=bigger fruits.
Preletio sam dnevnik, nisam puno citao sto se pisalo pa unaprijed isprike ako je nesto vec receno. Vidio sam sliku gdje ti se uvrnuo list, to je karakteristicni taco shaping, previse svjetla.
Yt kanal MIGRO ti ima odlican review toga svjetla pa si pogledaj PAR mjerenja i preporucenu visinu za svjetlo. Isto tako, ts1000 ti je malo na guz za 4 biljke i 0.8×0.8,ali ja sam radio s duplo gorim stvarima pa je ispalo odlicno.
Nadam se da ce te pratiti sreca, uzivaj u procesu.
Pozdrav
 

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
pozz werher automati zglede dobro... isprike sto ovako upadam ali moram reagovati na post od youtube grovera maslolegende.... naime oni donji listovi na prethodnoj stranici sto su se ufrčili malo to je zbog calmg... malo je postao nedostupan zbog tvog rezima zalevanja ali nista strasno vec one sibaju dalje.... tako da to nema veze sa visinom lampe a pogotovo to nisu taco leaves... jer novi izrast je skroz ok.... maslolegenda ako nisi u nesto siguran nemoj pisati jer zbog pogresnih saveta se desavaju pogresne stvari... werther:thumb:
 
01.12.2015
43
216
33
pozz werher automati zglede dobro... isprike sto ovako upadam ali moram reagovati na post od youtube grovera maslolegende.... naime oni donji listovi na prethodnoj stranici sto su se ufrčili malo to je zbog calmg... malo je postao nedostupan zbog tvog rezima zalevanja ali nista strasno vec one sibaju dalje.... tako da to nema veze sa visinom lampe a pogotovo to nisu taco leaves... jer novi izrast je skroz ok.... maslolegenda ako nisi u nesto siguran nemoj pisati jer zbog pogresnih saveta se desavaju pogresne stvari... werther:thumb:

hvala na uključivanju! koji bi onda bio bolji režim zaljevanja da se to ne događa, je li zbog prevelike stanke između zaljevanja, da smanjim količinu vode pa da onda češće zaljevam? A imam i Cal-Mag pa mogu dodati ako treba.
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
pozz werher automati zglede dobro... isprike sto ovako upadam ali moram reagovati na post od youtube grovera maslolegende.... naime oni donji listovi na prethodnoj stranici sto su se ufrčili malo to je zbog calmg... malo je postao nedostupan zbog tvog rezima zalevanja ali nista strasno vec one sibaju dalje.... tako da to nema veze sa visinom lampe a pogotovo to nisu taco leaves... jer novi izrast je skroz ok.... maslolegenda ako nisi u nesto siguran nemoj pisati jer zbog pogresnih saveta se desavaju pogresne stvari... werther:thumb:

Ne zelim covjeku spamati dnevnik, ali nisam nikakav yt grower. Tako izgleda pocetak taco leafinga, iskljucivo periferno,a sto duze traje podrazaj list se cijeli "ufrce". Ne vidim razloga za tako niskim strastima. Pretpostavio sam da je zbog svjetla jer izgleda dosta nisko na slikama. Moje isprike ako sam bio u krivu, pozdrav.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: werther

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
werther odluči jel spamamo pa ako da javi moderima neka brisu.... ali da naučimo i razjasnimo nešto.... sa moje strane nema "niskih strasti" ali kao i ti nevidim razloga da pises o necemu o cemu nemas osobnog iskustva ili znanja.... jer tvoja pretpostavka nije tacna i ako si predpostavljao trebao si staviti koji znak upitnika...????? taco leaves skoro ni malo neizgleda tako (slobodno ukucaj u google) i da je po tvojoj predpostavci to od "nisko" lampe onda bi gornji ili ti najblizi listovi lampi bili najvise zahvaćeni... i da bio si u krivu ;) lep pozdrav...
 

Klarificiranimaslac

Aktivan Član
26.09.2019
78
464
53
Pa meni su osobno niske strasti takva prozivanja, mozda nemamo svi istu razinu bontona. Tu nekakva bockanja yt grower, a ti se referiras na google. Mislim.zar je to potrebno, ti si isao.na cannabis college ili si isto kopao po internetu? Prijatelju, moglo se dogoditi da je par dana drzao svjetlo prenisko i da je biljka tako odreagirala, dok je novi izrast krenuo mogao je covjek 3 puta promijeniti visinu svjetla jer mu je prvi grow i garantiram da cesto ceprka po boxu jer to i je bit ovoga hobija. Ne zelim se prepirati, ali ako je moj dobronamjerni savjet za nekoga da se moze ukoliko zeli naravno, informirati o kupljenom proizvodu i tako si na neki nacin olaksati tebe tiltao zajedno s taco leafingom onda mislim da je vrijeme da zabijes glavu natrag u taj kokos. Isto tako, mislim da nemamo potrebe vise voditi raspravu, sretno.
 
  • Haha
Reactions: Influence

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
01.12.2015
43
216
33
UPDATE 2.7 - 23. Dan

Temperatura: 25 °C - 29 °C
Vlaga: 50% - 60%
Visina lampe: 45 cm
Prije 5 dana sam ih zalio, ove tri veće s pola litre vode, a manju s 350 ml vode. Koristio sam i boostere. Jučer sam dodao još po 100 ml samo vode jer me neće biti doma do nedjelju navečer, a prošli puta su mi popile svu vodu u tom periodu.

Odradio sam i LST po prvi puta, nakon 3 sata su se već posložile.

Jedino što su mi se na jednoj biljci pojavili žuti vrhovi, što bi to moglo biti?

IMG_1400.jpg

A ovako to sada izgleda:

IMG_1399.jpg IMG_1394.jpg IMG_1401.jpg IMG_1402.jpg IMG_1403.jpg
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Rekao bih malo da je reakcija na nutrijente, novi izdanci su osetljivi na to. Ne bi trebalo da te brine, ali prati kako se razvija.