Prvi grow outdoor (kukuruz), RQS 3x auto northem light, 3x auto bubble kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Dobar dan vutrasi, nakon 7 godina pusenja i ja sam se odlucio za svoj prvi grow.. Nisam do sada nikada sadio niti imam bilo kakvog iskustva u tome, sve sto sam naucio to je uz pomoc ovog foruma, svaka savjet ce mi dobro doci :D

SJEME : RQS 3x auto bubble kush i 3x auto northem light

ZEMLJA: All mix biobizz

GNOJIVO : Bio nova autoflower super mix

MJESTO : Kukuruz

TRENING: Lst

Biljke sam premjestio iz maramice u boce i ovo im ke drugi dan, za nekih 5 dana idu u svoju pravu "kucicu" :D 20180624_141437.jpg
Ovo gnojivo sam dobio na poklon od rodjaka, namjenjeno je za autose iako nisam naiso ni na jedan dnevnik gdje ga je netko koristio, vidjet cemo kako ce posluziti :D Sto se tice zemlje kupio sam 100l i malo sam citao o njoj, kazu da s njom gnojivo uopce nije potrebno nekoliko tjedana u fazi vege ali vidjet cemo sto ce biljke reci, ko bude bilo potrebno dodat cemo.. Za cvijetanje cu kupiti pk13/14, ako netko imo bolji prijedlog ili neki savijet slobodno dajte :D
 

Prilozi

  • 20180624_141431.jpg
    20180624_141431.jpg
    624,1 KB · Pregleda: 71
  • 20180616_120851.jpg
    20180616_120851.jpg
    207,8 KB · Pregleda: 78
  • 20180616_104703.jpg
    20180616_104703.jpg
    414,7 KB · Pregleda: 108
  • 20180616_104618.jpg
    20180616_104618.jpg
    159,1 KB · Pregleda: 102

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Bas zato sam ga i odabrao jer imam dovoljno vremena da odradim grow do kraja a i imat ce sunca od jutra do mraka :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zola

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Sretno i neka budu monstrumi!!! ::listomahanje::

Moje iskustvo u outdooru(1 out pred 4 god) je jos gore od indoora ali iz svog "iskustva" mislim da ce morat imat puno srece da prezive ovako male vec vani,bolje ih je malo ojacat unutra(nekih 15 dana) pa onda van. Meni su propale sve zbog pljuskova, vjetra,skakavaca itd... stavljao sam i boce sa rupicama preko dvije da zastitim ali onda pljusak pao pa zaprzilo i dok sam ja dosao sve oslo kvragu.Bile su bas ovako par dana stare. Jedino sto sam uspio spasit je RQS Auto Jack Herrer kojeg sam vratio na balkon i onda ga prebacio na sajt ali lose mjesto,neiskustvo... tako da je berba bila mizerna ni 50g suvog od njega.

Ovo gnojivo sto imas sam i ja gledao uzet i ono sto sam nasao o njemu je preko googla na stranim forumima i koliko sam vidio pokazalo se dobro samo sto su svugdje napomenuli da treba PK 13/14 od Bio Nove isto za cvijetanje i kolko se sjecam gnoji se svako zalijevanje odpocetka i onda u cvijetanju PK 13/14 ubacit.Ima na jednom stranom forumu tip je bas testirao to gnojivo i detaljno je opisao grow.

Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and NewPlayer

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Kao sto rece kolega iznad, bilo bi dobro ako ih mozes drzat pod okom bar dok drugi-treći kat izbace pa na site..vece su im šanse onda i protiv beštija i vremenskih (ne)uvjeta. Obavezno neka zaštita protiv puževa i ekipe
Nisam radio s ovom zemljom al zaista mislim da ih ne bi trebalo gnojit prvih 30dana..
Nek je s srećom i nek bude tvrdo i masno
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
E da kao sto sad kolega iznad rece imas All mix zemlju i autose jeste da je outdoor ,ali ... bolje pricekaj sa tim gnojivom dok ne stasaju jer to sto proizvodac navede nije bozje pismo. AKo nemozes naci na guglu javi mi se PP pa cu ti potrazit i dati link ;)

@Soze ma nije bilo ni 50g suvog prije bi reko pola (neznam nisam vago podimio u manje od tjedan dana kvaliteta ista ko kvantiteta) i mislim da bi to u outu trebalo biti puno bolje , ljudi skidaju 50tak grama sa autosa indoor sa DYI panelima kamoli ne na suncu vani. Evo gledaj od Badija A.Super Hasha pa moja je zavrsila cvijetanje nije bila toliko velika ko njegova na 40 nekom danu ,ali puno stresa je ucinilo svoje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and NewPlayer

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Lesi o tome sam i razmisljo, ovdje gdje sam ja je padala kisa kao luda zadnjih 10 dana i bas zbog toga ih nisam htio ni u maramice stavljati ali napokon se ispadala, one su trenutno u mome dvoristu gdje imaju sunce od jutra do mraka i za koji dan kad malo narastu i budem ih planirao prebaciti na njivu cu pogledati vremensku prognozu za tjedan dana, razmisljo sam vec o tome kolega :D Mogu ih ja drzati bez problema u dvoristu do tog perioda ali ne i dalje jer ce mi stari kenjati kad se bude mogla jasno prepoznati, ne smeta njemu nego sto dolaze gosti pa ono malo je glupo da mi vide curice haha
Sto se tice gnojiva necu nista gnojiti u vegi ako biljka ne bude trazila( nadam se da cete mi pomoci prepoznati to :D) a pk13/14 sam i mislio kupiti za cvijetanje
Pajdo jel moze link tog growa jer nisam nasao niti jedan grow s tim gnojivo, peace brate
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Morao sam prvo pravilnik pogledat da vidim dali smijem linkat na druge forume :zvizd:
U tom slucaju imas sve pod kontrolom! :thumb:
Evo link u 7.om postu se javio tip koji koristi ;)
link za cijeli grow od istog tipa, predetaljno za mene :)
evo toeto jedini dnevnik sa tim gnojivom,ovo ostalo sto sam nasao nije nista konkretno.Ljudi pitaju a nitko ne koristi,poznato? smiley9934
E da i sada mi izbacuje gugl i tebe i tvoj dnevnik HAHAHA.
Kompa moj cini se da ste solo vas dvojica :p
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ma tooo pajdoooo, hvala ti
Koliko sam shvatio lik je koristio oba gnojiva prilikom svakog zalijevanja? Ovo jos nisam vidio nigdje hahaha :D
Nije nase nasli smo
Samo da sve dobro prode, nadam se da nece biti ispod 50g suhog po biljci, to su ocekivanja ali kako bude bit ce, samo nek se dimi hehe
 

Lesi

... se vraca kuci
03.05.2018
188
940
93
Ma nema na cemu tu smo da si pomazemo ::grupnjak::.
Pripazi malo i procitaj detaljnije... Tip je koristio 2x600 Hps 11l potove i plagron light mix i nije od pocetka davao i PK vec nakon 15 dana mizerne doze. Malo prostudiraj cijeli raspored hranjenja je stavio na prvo postu i on je imao 14 biljaka i zaljevao sa kolicinama od 7l do 20l vode.Baci malo konverziju na litru itd.. I zadnja dva tjedna je ubacio i Green Sensation skupa sa njima,ali da gnojio je od starta :rofl:
Kao sto je Tema1 rekao imas All mix jacu zemlju od njegove pa mozda boolje da pricekas bar 15 dana pa krenes, pa onda od 30og PK , jbga neznam ni ja sta bi da sam na tvom mjestu,ali u svakom slucaju bolje gladne nego skurene ;)
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
brate jel planiras da presadjujes to u neke vece posude? ako ostaje u tima ne nadaj se velikoj berbi. velicina posude diktira velicinu biljke a samim tim i uroda. i dok ne presadis oblozi te posude necim da ti ne bije sunce po korenu. i ako hoces mozes da ih lako i jednostavno zastitis od svega zivoga.
odes kupis pocinkovanu zicu iseces na komade po 2m duzine savijes u polukrug i od njih napravis konstrukciju u obliku polulopte pobodes u zemlju unutra biljke i preko prebacis mrezicu onu za komarce. okolo svuda pricvrstis mrezicu skroz do zemlje ja sam koristio one stapice drvene za raznjice, i gusto ih postavis kao kocice da pribiju skroz mrezicu do zemlje i wollla. em stiti od jake kise, stiti od grada(tuce leda...) i stiti od skakavaca, buba raznih, puzeva... ako lepo napravis bukvalno je tvrdjava za tvoje bebe biljke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Naravno da idu u vece posude, 100 litara zemlje imam za 6 biljaka tocnije 5 jer jedna nije uspjela, mislim da je 20 litara zemlje po biljci sasvim dovoljno za automate :)
Oblozio sam crnom izolir trakom
E pa razmisljam o tome da zagradim oko biljke s onom mrezicom za fasadu, ona mi je gusta, stavit 6 kolaca oko nje, vidio sam jedan grow gdje je jedan lik tako napravio, a sto se tice te mrezice za komarce ona je bas bas gusta, sitne su rupice tako da ce imat manje sunca s tim.. Mozda da i tu za fasade stavim gore? Sta ti mislis?
A ne znam ni koliko stetnika ima u kukuruzu, mislim da nema kao u sumi al opet.. priroda je priroda..

I da zaboravio sam napisat, ja planiram iskopat rupe u zemlji od 20 l i u njih samo ubaciti drugu zemlju, ne znam jel bolje s posudom da stavim ili ovako da ostavim?
Mozda je sigurnije u posudama zbog korijena, da ga nebi nesto pojelo..
 

Melissa Officinalis

Aktivan Član
21.06.2018
178
451
63
35
Brate ne brini zbog mrezice nista ona ne umanjuje sunce njima. Dopada mi se izbor biljaka ja cu isti taj nl da grunem ako se skontam sa parama ovih dana. Trenutno sam svorc nacisto a sve sto kaplje ide na precu stranu dvoje male dece njima ne sme fali. Ja bih radije drzao u saksijama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Melissa jel mi se mozes javit nekako privatno?
Kakvog kokosa i zbog cega?
Sajt mi je dostupan 0/24 i imam vremena da odem u bilo koje doba, sad ste me bacili u razmisljanje s ovim hahaha, ne znam jel ima kakve razlike u tome ako je u zemlji a ne u kanti, mislim da sam procitao negdje nedavno da ako sadimo u zemlju treba cesce zaljevati ili obrnuto ali meni je sajt dostupan 0/24 tak da s tim nebi imo problrma
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ima razlike naravno, imas mozda bolju kontrolu nad hranjenjem i sl.,ali opet kazem, ti trebas odlučit sto želiš i što želiš od od grow a i biljke..ako bi imao priliku kao ti biti blizu sitea sigurno bi kopao rupe:)..pk nema smisla prije četvrtog tjedna cvjetanja
Edit:kokosov treset,prouči malo o kvalitetnoj pripremi suptrata u koji sadit:vutra:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NewPlayer

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pozz...sretno, želim ti da bude masnjava:D...protiv puževa ti je najbolje nabaviti "Ferramol" u nekom od centara...bauhaus i sl...nije otrov a djeluje vrlo efikasno, nećeš naći niti jednog puža:D...to su granule željeznog fosfata i koriste se u ekološkoj poljoprivrednoj proizvodnji...privuče puža, nakon što puž to pojede, gubi apetit za cijeli život, postupno dehidrira tj. umire od gladi:plac:
bebe frkni direktno u rupe kao što si i napisao
:thumb::razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi and NewPlayer

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ogradit cu ih mrezicom full sa svih strana, nisam bas pri kesu, a sto se tice sajta idu direkt u rupe, necu u kante, odlucio sam
Samo sto me vrijeme zaje*ava, kisa jos 5 dana a nisu se bas razvila, morat ce bit jos neko vrijeme u dvoristu dok " ne stanu na noge"
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lesi and Badi