PRVI GROW - par pitanja za iskusne

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
30.04.2013
34
35
18
34
Zdravo dobri ljudi,dobre volje iii dobrog raspolozenja.. nzm dje da pitam,al pitacu odje posto sam novi na forumu i to,pa ne zamjerajte molim vas.. Imam problem,to jest,vise je pitanje jedno,da li da gasim ventilaciju posto ugasim svjetla????
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
Ako zelis veselu i prposnu damu, daj joj uvijek da ima odlicnu ventilaciju.

Omlitavi bez ventilacije pogotovo na 12/12 rezimu. Hej ipak je malkoc previse 12h bez svjezeg zraka, ipak treba za korijen dosta svjezek kisika.

Ako mene pitas, odlicna ventilacija odlicni i punasni, te zdravo cvijece.

:) A biljka isto voli pogotovo negativan podtlak :)

I inace mogao si to procitati ima more toga a ne spamati covjeku dnevnik. Meni nesmeta ali mozes dobiti tzv packe ;)

ONTOPIC

Ako imas nesto love, isplati ti se ulagati makar i malo po malo... ct ti je najbitniji.

Ali ustedio si vec jer imas box.

Box ti moze biti vjecna stvar kad pogledas, jednom ulozis zauvijek ti vraca.

Eto ocito da ce ti ovo biti hobby. Ako trebas savjet imas nas tu pa pitaj. Nista nemoras vise izvana narucivati hvala Bogu.

Eto sretno bas mi je drago vidjeti da si se odlucio maknuti sa ulice i sto dalje od dilera i imati svoj lijek.

Ormar je u pitanju koliko sam skuzio. Idealno za automatik koji imas.

A za CT, imas Igrow, kupis 2xVents 150mm, i ono okruglo tj tube + 2 flexi aluminijska crijeva i evo ti jeftinog CT-a.

Ako ti je skupa tuba, napravis je sam promjera 150mm. Kupis savitljivi plexi dimenzija 60cm x 1,25m ti kosta oko 70kn i urolas ga imas u baumaxa. + vezice one 9kn da ucvrstis. Moras 2 vezice spojiti da mozes napraviti krug i tako sam barem ja. Ipak volim da je cvrsto i utegnuto sve u boxu.

Dakle sve se moze za relativno male novce napraviti, jedino 2 Vents vent moras kupiti. Ostali PrimaKlima su oko 700kn najjeftiniji i to samo jedan ventilator ali su i veliki tj ogromni ali navodno i tihi...

A 2x Vents 150mm te izadje 2x169kn + narezana folija s vezicama 80kn. A puno je efektivnije, tise i zauzimaju puno manje prostora.

Dobro vidis i najjeftinija solucija ispadne nemalih 420kn za dobar CT bez reflektora. Naravno ovo je ako si ga sami slozite i kupite dio po dio.

Nije oprema nesto jeftina ali je kvalitetna.

Uzivaj i redovito izvjestavaj :)

Neznam jedino dali primaju diners na rate u Igrow shopovima to bi bilo dobro. Kupis opremu full opremu na 6 rata recimo da ni ne osjetis.

Pogotovo ko radi. Mada ja osobno prefereiram Cash and Carry prethodno ustedim lovu i to je to.
.
 
30.04.2013
34
35
18
34
e jebi ga brate, nisam iskusan sa forumom,novi sam, izvinio sam se na pocetku... posto imam ventilator za izbacivanje i jedan za ubacivanje vazduha..oba da drzim upaljena??? PRASTAJTE AKO PRAVIM GRESKE I PITAM GLUPA PITANJA
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
+ je ako ventovi rade....al po meni...nije potrebno da rade non stop...ono što je bitno....biljkama se nece desiti ništa loše ako ti ventovi nece radit u za vrijeme mraka....cisto tvoj je izbor...mogu radit ali nije uvijet...eto
 
29.01.2013
17
11
3
31
Brooklyn NY
Pozdrav kolege !

Dugo me nije bilo, razne aktivnosti i obaveze, siguran sam da će mnogi razumjet ;)
Kako je vrijeme prolazilo tako su i moje biljčice starile i rasle :). Danas im je 29. dan vegetacije i mislim ih ostaviti još 2 tjedna da još rastu i ojačaju. Ona jedna biljka što je trebala bit zamjena palom borcu još prije mj dana, također je doživila sličnu sudbinu, kasnila s rastom, osušila se, sve u svemu nije uspjela. Izgleda da mi je suđeno ovaj grow odraditi sa 3 biljke :read:

Prilažem pokoju sličicu, te Vas molim za savjete i komentare ukoliko primjetite nešto na što bih trebao obratiti pažnju. :) Isprike na kvaliteti, trenutno ne raspolažem s ničim osim 5MPx starog HTC Desire-a :p

Tek niknule:
[sharedmedia=gallery:images:383]
[sharedmedia=gallery:images:384]

22. dan vege:

[sharedmedia=gallery:images:385]
[sharedmedia=gallery:images:386]

29.dan vege:

[sharedmedia=gallery:images:387]
[sharedmedia=gallery:images:388]
[sharedmedia=gallery:images:389]
[sharedmedia=gallery:images:390]
[sharedmedia=gallery:images:391]
[sharedmedia=gallery:images:392]
[sharedmedia=gallery:images:393]


Toliko za sada dragi forumaši, molio bih Vas još profesionalne savjete u što kraćim crtama za gnojenje koje ću obavljati u cvijetanju, zbog obaveza sam slabo stigao to proučavati proteklih mjesec dana.

Hvala Vam na pomoći i do tipkanja :rasta1:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
18.07.2011
20
12
0
33
pošto nisam našao bolje mjesto da uputim poneko pitanje napravit ću to ovdje, nadam se da nije problem.

evo ovako, dok mi se na prozoru domaja bori s lošim vremenom (nedostatkom sunca i topline) ja i frend odlučili smo se za indoor.
malo smo razmišljali, crtali, raspravljali i odlučili slijedeće:
naručit ćemo masterkush, odličan je strain. 15-20% thc-a, prvenstveno je namjenjen indooru i easy je za growat, baš za nas noobove hehe. :Đ
što se tiče mjesta, odlučili smo napraviti box, nacrtali smo na papiru dimenzije -110 cm visok, 100 cm dubok i 50 cm širok box, unutra mislimo stavit 3 biljke (zasad).
što se tiče svjetla, imamo dvije cfl-ke, svaka od 160w što bi trebalo biti i više nego dovoljno.
ubacit ćemo 2 venta unutra i to bi bilo to za start.

zanimaju me mišljenja stručnijih forumaša, je li nam i previše svjetla? da li da bacimo još koju unutra? je li box dovoljno velik? i još što vam upadne u oko da bi
mogli promjeniti/poboljšati.

Hvala :)
 
18.07.2011
20
12
0
33
primljeno na znanje!
još jedno pitanjce, pošto za vege fazu sam nabavio cfl 320w(2x160), što bi preporučili za cvjetanje, imajući na umu da ne želim modificirati box?
dakle bit će dva grla za lampe. hvala opet :D
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
2600k /cvetanje
5200k/vege

i to ti je to.
HID lampe ne možeš stavljati bez balasta,tako da juri CFL lampe sa tim specifikacijama.možeš i da kombinuješ oba spektra u cvetanju
a što više lampi dodaš,biće bolje-pogotovu što CFL ne greju toliko,i mogu se spustiti dosta blizu
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
43
a gle,što više-to bolje...realno na te dimenzije 400w CFL čine čuda,i sa 320w ćeš napraviti nešto sigurno.Ako budeš u prilici uzmi još,prosto zato što CFL (kako već rekoh) ne greju toliko,pa nećeš imati problema sa temperaturom (iako sam ja uvek pre za HID lampe).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zagORblunt
22.12.2013
20
4
3
pitanje, ako je recimo box;200x150x85, brine me mora li to da osvijetli hps i da li neke druge sijalice mogu da urade posao i koliko tih sijalica tacnije trebam sa obzirom na to da su biljke tek progledale
 
22.12.2013
20
4
3
pa imam 6 biljki u malim saksijama i tu bi mi pomoc dosla jer neznam u kakve saksije ih prebaciti jar sam u planu imao veci box ali tako je ispalo