Prvi Grow - PC box + CFL - Special Kush 1

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.11.2014
31
48
18
Prije svega pozdrav svim forumašima i ljubiteljima voljene nam biljke!
Sve je počelo prije par mjeseci kada sam počeo intenzivnije proučavti postupke uzgoja te napokon odlučio malo ozbiljnije staviti sjemenku u zemlju i iskoristiti staro serversko kućište :)
Znam da iz ovolikog prostora nije moguće očekivati značajnije urode, no za moje osobne potrebe, kao i za samu edukaciju, mislim da će biti zanimljivo :)
Kako se radi o prvom growu svaki savjet i kritika su dobrodošli ;)

Specifikacije boxa
Chiftec full server-tower 530 x 205 x 650 mm + diamond mylar folija

Svjetlo - veg: 105w 6400k (5500lm)+23w 6400k (1450lm); flow: 2x 105w 2700k (11000lm)
Ventilacija - out: 2x 120mm sa carbon filter; in: 1x 80mm; 1x 80mm za cirkulaciju zraka unutar boxa (po potrebi) sva četri su spojena na 4ch kontroler za regulaciju.

Tegle - 3.7l; Zemlja - Composana blumenerde; Gnojivo - Plantella list i cvjet.

Sjeme - fem 2x special kush 1 RQS i 1x nepoznata dobra domachica.

Biljke su niknule sa prvim danom nove nam godine, tako da je sada 17. dan vegetacije. Prva dva dana su bile samo pod 23w bez ventova 24/0, zatim dva dana pod 105w s ventovima 24/0, peti dan sam ih prebacio na 18/6, 7 dan sam dodao još 23w.
Bilo je svega do sada, ova domachica je u startu bila najveća i samim time je bila nekoliko cm bliže lampama za razliku od sk1. Odjednom su joj listovi počeli žutjeti i tada sam ju malo odmaknuo od svjetlla, ali žutilo se nastavilo.
Nakon presađivanja sk1 su se nastavile razvijati, dok je dmch počeo stagnirati i samo mu/joj je počelo žutjeti lišće. Iako sam se još u startu dvoumio za tu treću biljku, možda je tako najbolje za nju, a i osjećam da bi mogla biti s mudima tako da..uskoro će van ;):)
Uvjeti su bili isti za sve, jedino je ova dmch nakon presađivanja dobivala puno manje svjetla od ove dve.
Jedino mi nije jasan razlog žučenja ovih donjih listova kod sk1 (na obje) koji su počeli žutjeti neposredno nakon presađivanja!?
Držim ih 6-8cm do svjetla.
Temperatura se kreće od 27-30 C pod lampama (blizu su radijatora pa dosta o tome ovisi), bez lampi 22-24C s tim da su mi ventovi na 1/3 jačine i mislim da im ovako godi.
Vlaga je od 25-35 %
Uzeo sam neki šugavi ph mjerač, koji mi sve isto pokazuje, tako da se baš ne mogu u njega pouzdati..:(

Slike govore puno više od riječi...:)
 

Prilozi

  • IMAG0695.jpg
    IMAG0695.jpg
    57,4 KB · Pregleda: 385
  • IMAG0704.jpg
    IMAG0704.jpg
    55,1 KB · Pregleda: 380
  • IMAG0740.jpg
    IMAG0740.jpg
    249,9 KB · Pregleda: 335
  • IMAG0743.jpg
    IMAG0743.jpg
    151,5 KB · Pregleda: 319
  • IMAG0744.jpg
    IMAG0744.jpg
    185,5 KB · Pregleda: 305
  • IMAG0745.jpg
    IMAG0745.jpg
    284,1 KB · Pregleda: 303
  • IMAG0752.jpg
    IMAG0752.jpg
    144,3 KB · Pregleda: 305
  • IMAG0754.jpg
    IMAG0754.jpg
    165,2 KB · Pregleda: 316
  • IMAG0755.jpg
    IMAG0755.jpg
    152,6 KB · Pregleda: 311
  • IMAG0758.jpg
    IMAG0758.jpg
    151,8 KB · Pregleda: 341
01.11.2014
31
48
18
Da, svjestan sam da je vlaga problem i muči me od starta, uspijm ju dići, ali je prosjek 30%...naručio sam nekakav mali ovlaživač, ali dok ne stigne, moram se ovak snać...
Kad kreeš, onda bi ih najradije hrpu posadio, no sad mi je već žao što nisam samo jednu stavio i to je to. Ali kaj je tu je, ova domacha ide van pa će ove dve imati više mjesta...ovo je prvi grow i više ga gledam edukacijski..tako da..kaj ispadne, ispadne ;)

@stipe - tako je i napravljeno, i u ovom donjem djelu boksa di je krpa i posuda vlaga je 45-50% znači ispod tkzv. police na kojoj su sada...dok gore kod biljaka je cca 30% ..gore nemam mjesta za ništa :(

Mislim da ne bi trebala zemlja biti premokra, jer ih zalijevam tek kad se osuši a to je najčešće treći dan..zalijevam ih prskalicom tak da mogu lijepo dozirati, a još se nije dogodilo da je višak vode curio van...tak da mislim da ih taman zalijem..naravno samo mislm :)
 
Poslednja izmena:

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ja nikada nisam zaljevao prskalicom i još prskao po listovima.
Prozirna posuda ne valja.
Zalijes zemlju u posudi, da dole iscuri voda van, pocekas da prestane curit i staviš nazad u box.
Temperatura, kod upaljenih svjetla mora biti 27-28°C. Približno.
Možda još prejaka zemlja za male biljke.
Kakav je pH vode, ili koju i kako vodu upotrebljavas?
 
Poslednja izmena:
01.11.2014
31
48
18
Ja nikada nisam zaljevao prskalicom i još prskao po listovima.
Prozirna posuda ne valja.
Zalijes zemlju u posudi, da dole iscuri voda van, pocekas da prestane curit i staviš nazad u box.
Temperatura, kod upaljenih svjetla mora biti 27-28°C. Približno.
Možda još prejaka zemlja za male biljke.
Kakav je pH vode, ili koju i kako vodu upotrebljavas?


Nisam znao da nije pametno da listovi budu pošpricani o_O onda ću od sada zalijevati kak si rekao ;)
Trenutno je u boxu 29.2C, ali pojačat ću onda još ventilatore...
Hm, zar bi trebalo koristiti drugu zemlju? ova composana je "prejaka" za male biljke?
Kako se ne mogu se pouzdat u ph mjerač koji imam, ne mogu znati...a vodu koristim odstajalu pipovaču, kako je netko s foruma rekao :) Mada mi je plan možda kupiti janu navodno ona ima najmanji EC.

oće to, samo laganini i pedantno, sretan grow!

fala..trudim se ;)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Od stajala voda?
Ja nalijem u kantu od 5 l /kanta od destilovane vode/
4 l i pustim otvorenu 20-30 min.
Onda začepim kantu, dobro izmuckam, da voda dobije kisik i zalijem zemlju.
Jednostavno.
Kakvu Janu, pa nemaš atomsku fiziku u boxu.
Pusti sada zemlju kakva je. Poterace one.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Prije svega pozdrav, i dobrodosao ovdje. Kada vidim ovako detaljno i perfektno slozen boks nesta mi toplo oko srca bude. Atmosfera ispod stola :D Vlagu probaj s čarapom mokrom na upuhu. Nekad 10 nekad 15 % kako kada. Drzim fige i pratim te!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava
02.12.2014
153
236
43
Evo vec drugom clanu sa pc box-om ili slicnim dajem savet :) pa ako ce da me poslusa iz licnog iskustva mislim da ti je najbolje za pc box takvih dimenzija zardinjera koje je horizontalna i moze stati 9 litara zemlje a visoka je svega 10-tak centimetara koren ide lepo horizontalno ( ja kad sam presadio iz zardinjere u normalnu saksiju video sam tako da ti iz prve ruke kazem korenje siba na sve strane horizontalno a vise prostora ces omoguciti biljici za razvoj i rast ) i kad u tako necemu uradis LST teheniku low stres ima da ti da biljka vrhunksi rezultat na tu velicinu box-a nema poente da imas vise biljaka u tom prostoru zamisli da neko igra kantere sto pored tebe i dere se ometao bi ti koncentraciju :) zar ne tako i biljka omoguci joj da zivi lepo i konforno 1 je za taj prostor dovoljna sto se tice vlaznosti imas vise alternativa uzmi obican podni grejac i stavi soljicu vode :) zavrsava posao SAVRSENO dize vlaznost 20%-40% plus lako a temperaturu zavisno od prostora ali ne bi smelo preci vise od 2C zbog njega. Toliko od mene aj srecno :D
 
01.11.2014
31
48
18
Od stajala voda?
Ja nalijem u kantu od 5 l /kanta od destilovane vode/
4 l i pustim otvorenu 20-30 min.
Onda začepim kantu, dobro izmuckam, da voda dobije kisik i zalijem zemlju.
Jednostavno.
Kakvu Janu, pa nemaš atomsku fiziku u boxu.
Pusti sada zemlju kakva je. Poterace one.

Svašta pročitaš, eto to nisam nigdje ;) upravo je odstajala pola sata, promučkao je i zalio...thnx

I zaljevaj kad je ugašeno svijetlo! Sretno!

I ovo nisam znao...nažalost, podesio sam vrijeme da se svjetlo pali dok sam ja još na poslu, tak da to mogu prakticirat jedino vikendom :( ali kada ću prebacivat na 12/12 pazit ću da budem doma dok je još ugašeno ;)

Zalijevaj 15tak min prije paljenja svjetla (kontrola vlage,a biljka ionako pije za vrijeme svjetla) ...sretno!

thnx na savjetu...upravo tako napravio ;)

Prije svega pozdrav, i dobrodosao ovdje. Kada vidim ovako detaljno i perfektno slozen boks nesta mi toplo oko srca bude. Atmosfera ispod stola :D Vlagu probaj s čarapom mokrom na upuhu. Nekad 10 nekad 15 % kako kada. Drzim fige i pratim te!

Hvala na dobrodošlici i pozitivnom vjertu u leđa ;) evo baš primijenio sve vaše savjete ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo
01.11.2014
31
48
18
Evo vec drugom clanu sa pc box-om ili slicnim dajem savet :) pa ako ce da me poslusa iz licnog iskustva mislim da ti je najbolje za pc box takvih dimenzija zardinjera koje je horizontalna i moze stati 9 litara zemlje a visoka je svega 10-tak centimetara koren ide lepo horizontalno ( ja kad sam presadio iz zardinjere u normalnu saksiju video sam tako da ti iz prve ruke kazem korenje siba na sve strane horizontalno a vise prostora ces omoguciti biljici za razvoj i rast ) i kad u tako necemu uradis LST teheniku low stres ima da ti da biljka vrhunksi rezultat na tu velicinu box-a nema poente da imas vise biljaka u tom prostoru zamisli da neko igra kantere sto pored tebe i dere se ometao bi ti koncentraciju :) zar ne tako i biljka omoguci joj da zivi lepo i konforno 1 je za taj prostor dovoljna sto se tice vlaznosti imas vise alternativa uzmi obican podni grejac i stavi soljicu vode :) zavrsava posao SAVRSENO dize vlaznost 20%-40% plus lako a temperaturu zavisno od prostora ali ne bi smelo preci vise od 2C zbog njega. Toliko od mene aj srecno :D

Vidiš, to je bio i prvotni plan...staviti takvu teglu i samo ju pregraditi. Onda sam otišao u grow shop i tamo su mi dali savjet da je ta od 10cm preplitka i da je bolje staviti višu i uzeo ove od 20cm visine ( te su bile najniže)..svatko ti kaže drugačije..ali ako ti kažeš da ta pali, za drugi put ćemo mjenjati ;)
LST će ići definitivno, budući da neznam kako bi drugačije ukrotio te biljke u tom malom prostoru ;)
Ubuduće će ići samo jedna biljka, jer kao što sam već rekao, ovo je prvi grow i zasadio sam ih više, čisto ako koja ne uspije i radi same edukacije...
Kaj se tiče vlage, naručio sam neki mali usb ovlaživač prek ebaya, mislim da bi mogao podići bar 10%...ali neće stići još desetak dana..
Tvoje dnevnik pratim i dosta mi je pomogao ;) Hvala na savjetima!
 
02.12.2014
153
236
43
To ti je prirodna evolucija indor growera PC box > STO ako ima mesta ili odma pocnes smekati > ORMAR i onda > GROX BOX kupovni :) sve preko toga je vec komercijala :)