Prvi grow..pomoc!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.11.2011
28
1
0
32
imam dve biljke afghan-a..3 nedelje su stare..cini mi se kao da dobro napreduju i lepo izgledaju...juce su pocele da se pojavljuju zute mrljice na par listova..nije ni na vrhu ni na dnu, vec negde pri sredini..temperatura je uvek oko 25,26 stepeni..zalivam ih 3 do 4 puta nedeljno obicnom vodom..obicno gledam kada se zemlja osusi pa ih ja zalijem...nemam neku bas kvalitetnu zemlju ali mi se cini da nije losa, jer do sada nije bilo problema..nema insekata i bubica..radi se o indoor-u..koristim 250w hps gro&flo..koristim rezim svetlosti 18-6..nisam proveravao hp zemlje jer jos uvek nisam kupio merac...ali planiram uskoro..

da li moze neki odgovor ukratko o cemu bih se moglo raditi ili neki savet..prvi mi je grow pa se prvi put susrecem sa tim, pa me to brine :)
ako neko hoce postavicu i slike da moze pogledati...:)
unapred hvala...:) kiboloco
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
DOBRO DOŠO Nekužim kažeš prvi grow . A kažeš nemaš neku bas kvalitetnu zemlju ali ti se cini da nije losa, jer do sada nije bilo problema..

onda šta ti je to prvi ili ne.
nitko ti nije odgovorio zato jer muljaš i nisi dobro naučio gradivo zato čitat.
ph izmijeri vode prvi korak, pa onda dodi opet pitat. :icon_wink:
 
13.11.2011
28
1
0
32
nemam brate sta da muljam..biljke lepo izgledaju i napreduju, ali se pojavile te zute mrlje ali samo na par listova i zabrinuo sam se..
procitao sam dosta stvari ovde na sajtu ali mi se sve pomesalo jer ima puno stvari, odgovora, pitanja i slicno..
sutra cu kupiti ph merac i izmerit cu, pa cu se javiti ponovo...
ako jos neko ima neki savet ili odgovor koji bi mi pomogao, dobro bi doslo...
unapred hvala..:)
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Kiboloco,dobrodošao brate,evo ovako mi ti ovako tešk možemo reć toćan problem trebamo slikice mi ovdje ti to jako volimo,evo ti link pa pogledaj neke stvari malo,moguće da si pretjerao s gnjojivom (samo nagađam) aj pogledaj samo.
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/9535-vodi-kroz-unutra%9Anji-uzgoj-%5Bglavna-tema%5D.html
https://forums.vutra.org/problemi-t...a-bolesne-biljke-i-nedostatke-u-prihrani.html
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...rijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html
 
30.09.2011
1
0
1
42
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenka
2.Koliko su stare vaše biljke ? sedam dana kako sam je prebacio na cvjetanje
3.Koliko su visoke vaše biljke ? 30cm al je rezana
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 5-6 l
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) losa do bola pomjesana sa stiroporom
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? jednom u 3 dana a voda sa izvora
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam tester
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? gnojena jednom sa plantelom cvet 6-8-8
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? hps 400w
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? 40 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? wc 1m sa 1m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? 20c kad je ugasena a 26-27 kad je upaljena lampa
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? nema
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? prvi put mi je ovo



http://imageshack.us/photo/my-images/513/dsc01143p.jpg/
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
13.11.2011
28
1
0
32
jos uvek nisam poceo da koristim gnojivo..samo na jednoj biljci se pojavile te fleke..sada te fleke izgledaju kao da su listovi izgoreni, i rubovi se povijaju na gore..i to samo na par listova u sredini, dok vrh izgleda normalno..udaljio sam malo lampu, ali mislim da nije ona problem..slike cu postaviti uskoro..:)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
frend, u koju si to zemlju sadio... kada zute obicno je problem u N, a imas i braon fleke, kao progorelo, tad moz biti problem P... kako god, poremecen je odnos n-p-k ocito i presadjuj to u neku novu, brendiranu zemlju, po mom najbolje resenje... moz se muciti sa ispiranjem do besvesti pa onda krenuti gnojenje za vege, al osvezi im zemlju, tj. kupi novu terramagmu il composanu, cak ni plantela nije losa, ne sadi u neko smece jel od zemlje ti sve zavisi... sretno
 
13.11.2011
28
1
0
32
sve informacije o zemlji u kojoj sam zasadio biljke su u mom dnevniku...mozes pogledati ako hoces..mislim da zemlja nije problem :)
 
13.11.2011
28
1
0
32
kada su pocele da se pojavljuju na pocetku mrke fleke, ja mislio da ce mi izgoriti biljka zbog male vlaznosti u boxu, pa ih zalio ko lud..mislim da je tada jedna od njih(ova sa primerom izgorelih listova)dozivela stres..posle toga su se fleke prosirile i pocele kao da gore listove..sta mislis o tome? :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
mislim da ako imas dobru drenazu, koliko god sipao vode, to ne izaziva nikakav stres kod biljke, s druge strane mozda si time prilicno osiromasio/isprao zemlju pa ti je to opet to, poremecaj mikroelemenata u zemlji i sl. ako si toliko sipao da si je prakticno flushovao, morao bi verovatno malo gnojiti jel neceg onda fali, al sacekaj jos neki odgovor, neko ce vec naici :)
 
13.11.2011
28
1
0
32
nabavio sam dobro gnojivo, i mislim da bi trebalo poceti gnojiti po malo..moguce da je to, da hvali mikroelemenata u zemlji..:) hvala puno na misljenju..peace