prvi grow project

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.10.2010
19
1
0
31
pozdrav, slozio sam si box cca 45cm u visini, sirini i dubini.
htio bi preporuku za biljku koju da sadim, kolko biljaka stane, i po mogucnosti link na sjeme sa alien growshopa..molim usput i informaciju o rasvjeti za ovako mali prostor .
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Za tu veličinu najbolje neku indicu ili hibrida sa većim postotkom indice neko sative zbog toga što su nišeg rasta(piše ti ispod svake sorte na alienu da li je c.indica ili sativa.), ili si pogledaj Lowrydere ili neku autoflowering sortu, što više preporučam:

http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d76.html

http://www.growshopalien.com/onlineshop/contents/en-uk/d215_lowlife-seeds.html


Po meni stane jedna biljka ako ju LST-raš, ili možda 2 lowrydera...
Što se svjetla tiče, najbolje CFL(štedne) od 23W ili više, stavi si ih 4-5 i mislim da bi ti bilo ok.

A ako ti nije "stealth" toliko bitan, zašto si ne povisiš malo box? Mogao bi puno više toga napraviti ovako si malo u gužvi...

Uglavnom, čitaj imaš dosta o tome po forumu :)
 
13.10.2010
19
1
0
31
Hvala na odgovoru..a zivim sa starcima pa nemrem povisit :(
Dal drukce svjetlo mora bit kad u procesu klijanja?
Kolko se moze dobit cca grama od jednog lowera?
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
A razumijem to sa starcima tak mi je i samom ;).

Sto se svjetla tice ako pitas za spektar da, trebale bi stedne plavi spektar 6500k za klijanje i vegetaciju, a crveni 2700k za cvjetanje.

A za low ovisi ti prosjek je 15-25g. Ja sam doduse dobio nes vise od 5, ali to je vise zbog slabog svjetla, nisam ih ni gnojio, a i posuda je trebala bit dublja. Ali isplatilo se jer mi je rad jako pasao
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Zapravo mos dobiti i vise ljudi su dobivali i preko 50(sa jakim hps-om). Ako ti je bitan yield uzmi radije LR #2
Sa lr1 vise ovisi o svjetlu (u tom prostoru sve vise od 4 cfl-a bi trebalo biti ok) i dubini posude. Cito sam negdje da je lr najbolje odmah staviti u zavrsne posude jer korijen ide dosta u dubinu.
Doduse postoje i druge autoflowering sorte koje daju vise =]
 
13.10.2010
19
1
0
31
Punxerklc je napisao(la):
A razumijem to sa starcima tak mi je i samom ;).

Sto se svjetla tice ako pitas za spektar da, trebale bi stedne plavi spektar 6500k za klijanje i vegetaciju, a crveni 2700k za cvjetanje.

A za low ovisi ti prosjek je 15-25g. Ja sam doduse dobio nes vise od 5, ali to je vise zbog slabog svjetla, nisam ih ni gnojio, a i posuda je trebala bit dublja. Ali isplatilo se jer mi je rad jako pasao

Dal je taj plavi spektar day light? Kolko wati zarulje trebam i kolko njih?
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Mislim da je. Crveni je warm white ako se ne varam.
Ma pise ti uglavnom boja 2700k(crveni) ili 6500k(plavi)
uglavnom imas na forumu temu bas sa svjetlom tamo ti je detaljnije sve stavio bi ti link ali prek moba sam ;)

a sto se kolicine tice 4-5 od 23w bi ti trebale bit ok za taj prostor(slobodno ti ubaci i vise i jace al pazi si na temperaturu)
 
13.10.2010
19
1
0
31
Punxerklc je napisao(la):
Mislim da je. Crveni je warm white ako se ne varam.
Ma pise ti uglavnom boja 2700k(crveni) ili 6500k(plavi)
uglavnom imas na forumu temu bas sa svjetlom tamo ti je detaljnije sve stavio bi ti link ali prek moba sam ;)

a sto se kolicine tice 4-5 od 23w bi ti trebale bit ok za taj prostor(slobodno ti ubaci i vise i jace al pazi si na temperaturu)

A pise na kutijibzarulje samo day light 23watt energy, light 130watt
Energy A
230-240v
Cdl 865 itd.
Procito sam da alu folija ne valja , gdje mogu kupiti neku bolju koja ne odbija toplinu?
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Evo da se ne mucis moze ti pisati:

2700K 827 warm white(crveni)
6500K 865 cool daylight(plavi)

uglavnom te sto imas su plavog spektra i te su ti dobre samo za vegetaciju, za cvjetanje uzmi crveni(iako ja koristim crveni za sve =] )

i ne, alu folija ne valja jer reflektira i toplinu i stvara hot spotove koji stete biljci. Imas za kupit mylar foliju u obliku onog reflektivnog cuda sto se stavi na staklo automobila kao zastita od sunca. To je najbolje sto mozes staviti u box i manje vise je svi koriste.
Imas je u svim vecim centrima i u shopovima za auto. Trazi reflektirajucu zastitu za staklo kosta ti 30kn ona ogromna tako da nemas brige =]
 
13.10.2010
19
1
0
31
Punxerklc je napisao(la):
Evo da se ne mucis moze ti pisati:

2700K 827 warm white(crveni)
6500K 865 cool daylight(plavi)

uglavnom te sto imas su plavog spektra i te su ti dobre samo za vegetaciju, za cvjetanje uzmi crveni(iako ja koristim crveni za sve =] )

i ne, alu folija ne valja jer reflektira i toplinu i stvara hot spotove koji stete biljci. Imas za kupit mylar foliju u obliku onog reflektivnog cuda sto se stavi na staklo automobila kao zastita od sunca. To je najbolje sto mozes staviti u box i manje vise je svi koriste.
Imas je u svim vecim centrima i u shopovima za auto. Trazi reflektirajucu zastitu za staklo kosta ti 30kn ona ogromna tako da nemas brige =]
hvala na svim odgovorima, sto se mylara tice da li je to folija koja se lijepi na staklo da se zadamni ili ono srebrno ispod cega je spuzva pa se stavi na prednje staklo da sunce ne lupa u auto dok smo parkirani?
Dal bi te jos mogo zagnjavit s pitanjem o zemlji? procito sam da ph treba biti oko 6.5, da trreba stavit perlit i vermuli..neko je napiso u kojem omjeru ali nisam bas skuzio.. da li to treba sve izmjesati ili u slojevima? takoder bi me zanimalo kada treba poceti koristiti gnojivo(i kakvo) te one pojacivace korjena ili kak se to vec zove.. puno hvala :):sun2::sun2:
i kolika bi temperatura trebala bit u boxu i kolika vlaga
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
ono srebrno ispod cega je spuzva pa se stavi na prednje staklo da sunce ne lupa u auto dok smo parkirani
ugl... načita san se foruma i svi koriste 2 vrste zemlje (znači ili jednu ili drugu)_: substal terra magma (također san pročita da je ona malo jača za početak -još dok je biljka mala , pa tu zemlju treba malo isprat) ili compo sana
temperatura je od 26-28 stupnjeva najbolja
vlažnost san zaboravia
sretno
pozz:sun2:
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav cruel
folija:
moram malo da vas ispravim... mylar folija je folija koja se ne lepi,i sluzi iskljucivo za refleksiju svetlosti. moze se kupiti u vecim centrima...
zemla:
ph zemlje ti se krece od 5,5 do 6,5 u zavisnosti od zemlje koju koristis.. smesa koju ja koristim je 55% terra magma, 25% perlita,15% vermikulita, 5% kokos vlakna. mislim da je to jedna od boljih kombinacija... a perlit,vermikulit i koks imaju neutralni ph,tako da automatcki preuzimas ph terra magme ciji se krece u gore navedenom rasponu. moram da napomenem da postoje i druge kombinacije,tako da ti je najbolje da jos malo pogledas pa u skladu sa onim sto raspolazes napravis tvoju smesu...
mesanje:
sve to gore nabrojano izmesas prvo na suvo,a zatim dodajes vodu. smesa treba da ti bude takva da kad je stisnes u saku ostane sjedinjena, a kad je pipnes prstom sama se raspadne... ako i preteras prvi put sa vodom kad je stavis u posude visak vode ce sam iscuriti. bitno ti je da sama saksija ima rupe na koje ce visak vode izlaziti.
gnojivo:
kada ti seme isklija,sadis ga u casu 0,5l koju si predhodno raseko na dnu i po duzini a zatim izlepio selotepom radi lakseg presadjivanja. nakon sto ti biljka izviri iz zemlje pa recimo 10 do 15 dana presadjujes je u veliku saksiju od minimum 12l. takodje u istu smesu zemlje. e kada ti biljka odstoji nekih 15 dana u toj velikoj saksiji,mozes poceti da gnojis sa gnojivom za vegetaciju. sve zavisi dokle oces da drzis biljku u vegetaciji. uglavnom ljudi drze u vegetaci da 30 dana,tako da ako ovo sve predhodnono sto sam ti napisao urade,gnoje je jednom ili ni jednom u vegetaciji.
u zavisnosti od gnojiva koje koristis uopsteno,biljka se gnoji sa pola od propisane doze na svakih 10 do 15 dana.
pojacivaci korena,tj root complex se koristi iskljucivo dok biljku drzis u vegetaciji.
u vegetaciji temperatura oko 28'c,a vlaznost oko 60%
u cvetanju temperatura oko 28'c, a vlaznost oko 45%

uuuu sad tek vidim da sam se raspiso... nadam se da sam ti malo pomogo...
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
nemoj se puno sekirat u vezi gnojva nabavi zemlju isključivo tera magma i nemoras se uopšte zamarat s gnojbom
dok si u vegetaciji,biljka rast bez beda ,malo samo u cvijetanju dodas gnojva za cvijetanje i to ti je to vijeruj isprobano.
puno srece
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Malo mašte i google ti sve kaže.Pogledaj za hranu na Smartsnailshop .Nemoj se žuriti s hranom,ako si neiskusan više štete nego koristi.Povedi računa od osnovnom-zemlja,svijetlo i voda!Neka bude kvalitetno a smjernice več imaš,neka voda bude kontrolirana(ph) i daj im pošteno svijetlo jer ako im daš loše,loše ćeš i dobiti.Ventilacija i temperatura su bitne a ima opširno pisano o tome.Sretno!
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
ja licno koristim od hesija sve,ali je malo komplikovanije.
hesi root kompleks
http://yfrog.com/mz8qaj
hesi power zymer
http://yfrog.com/0lmwj
hesi super vita
http://yfrog.com/n49jmj
hesi tnt kompleks
http://yfrog.com/2mrdj
hesi bloom kompleks i phospora plus
http://yfrog.com/49o4qj
a evo i kako ga oni preporucuju i u kojoj razmer
http://yfrog.com/5cqwmj
kada otvoris sliku uvelicaj je da bi mogao da je procitas..

a imas od substrala ciju smo ti zemlju preporucili, gnojiva i za vegetaciju a i za cvetanje...