Prvi Grow - Projekt

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.01.2013
4
0
0
31
Prvo da vas sve pozdravim, nadam se da sam pogodio mjesto za temu :)

Već par dana čitam i obrazujem se po forumu.
Dosta toga sam pohvatao ali ima još nejasnih stvari, ne planiram vas puno pilat (sve što mi treba mogu naći na forumu) ali isto bih vas molio da podjelite svoja mišljenja i savjete ;)

Glavni razlog što se upuštam u ovako nešto jest što već dobrih godinu dana nisam pušio (a ni vidio) skunk.
Sa sadnjom planiram početi za nekih mjesec dana; pošto trenutno nemam siguran prostor za box, a ni sjemenke.

Našlo se nešto novca pa sam kupio sljedeće:- Growrite Box 60x60x160
- SunMaster HPS dual Spectrum 250W ( + onaj vrag za usmjeravanje svijetla, grlo)
- GIB prigušnica 250W
- 2 x 220 V Ventilatori ( mislim još jedan kupit)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

To mi je osnovno dok ne dođem do sjemenki!

Sad imam par pitanja nadam se da neću biti dosadan.

1. Sjemenke? Pročitao sam na forumu o Al*** Seed Bank-u i zanima me koliko su diskretni za (RH)? Ako ne to, jel ima iko kakvu ideju, pošto imam osobu koja živi u Nizozemskoj pa jel ima koji način da ona to pošalje, jer još sam nabasao na neku temu, gdje piše kako u RH, kada već pošiljka (koverta ne paket) prođe njihovu carinu, da kod nas nesmije biti otvarana i provjeravana (ukoliko nije teška ili sumnjiva). Što da radim?

2. Prostor? Naime, kada već radim ovo, spreman sam izdvojiti dosta novca i vremena da sve bude kako treba, pa me zanima, po vašem mišljenju, koliko bih mogao smjestiti biljaka u moj box (60cm2). I dali je izvediva metoda Sea of Green na tolikoj površini. (rečeno mi je 4-6 biljaka)

3. Rasvjeta? Dakle, urod i rasvjeta su povezani! Mene sada zanima, dali je dovoljna ova lampa (250W HPS) ili da dodam još čega. Slobodno navedite što god treba!
I ako netko ima živaca za objasniti mi kako funkcionira odnos između biljke i svjetla (ukratko naravno)

Toliko od mene, nadam se da nisam dosadan, sve kritike i savjeti su više nego dobrodošli!

Pozdrav i zahvaljujem još jednom :)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
drug,jaaaaaaaaaako smo osetljivi na 'vaka pitanja xD
citaj forum !
koliko biljaka zavisi od planirane vegetacije,straina(indica,sativa,hibrid,auto....),velicine posude......
mislim,mos tu staviti 8 automatika u posude od po 5 litre,ili jednu biljku u posudu od 25 litara,ili.....razumes?
nema nekog pravila,zavisi od tebe..
za rasvetu i sve ostalo ti vec pise na forumu-dosta ti je 250w na 60cm kvadrata,za semenke je rizik ko i kod svakog,jbg,sta ti Bog da...



odnos svetlo/biljka?
nema frke-evo ga-

svetlo sija
biljka raste.

....
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
reefer_man je napisao(la):
1. Sjemenke? Pročitao sam na forumu o Al*** Seed Bank-u i zanima me koliko su diskretni za (RH)? Ako ne to, jel ima iko kakvu ideju, pošto imam osobu koja živi u Nizozemskoj pa jel ima koji način da ona to pošalje, jer još sam nabasao na neku temu, gdje piše kako u RH, kada već pošiljka (koverta ne paket) prođe njihovu carinu, da kod nas nesmije biti otvarana i provjeravana (ukoliko nije teška ili sumnjiva). Što da radim?

Alien? Mnogi naručuju od njih. Bili su i sponzor jedno vrijeme. Sad više nemamo sponzora.
Ova osoba u NL ti je siguran način za doći do sjemena samo ako ta osoba zaslužuje toliko povjerenje. Jesi siguran da smiješ još nekome reći što ti je novi (budući) hobi?
I za kraj, probaj guglati kanabis sjemenke.

:wave:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
reefer_man je napisao(la):
al mi se Alien čini kao bolja opcija pošto imaju tu neku šemu sa sakrivanjem u razglednice
nazalost,sad stize samo zamotano u papir-mis'm epruvetica zamotana u papir...
meni je to malo......sta ja znam,dovoljno da neki carinik napipa nesto tvrdo-i odma razlog za sumnju..
al' eto,stiglo i meni i jos nekim kolegama,pre cca mesec dana-tako da udri !
i sretno !
 
20.01.2013
4
0
0
31
a to je onda čista lutrija, pošto pare nisu problem, uzet ću ja jednu sortu u Aliena, a drugu će mi ovaj poslat... pa kud puklo da puklo :S